SCP-784
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-784

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-784 został zakamuflowany jako zamknięte osiedle i jest obecnie otoczony wysokim na 3,5 metra, grubym na 0,8 metra betonowym murem aby zapobiec wtargnięciom. Do szczytu muru przymocowany jest stalowy kabel pod napięciem, a brama jest zamknięta. Jeśli ktokolwiek spoza personelu Fundacji spróbuje wejść na teren SCP-784, nie należy mu przeszkadzać, aby nie prowokować potencjalnej agresywnej reakcji ze strony mieszkańców SCP-784. Cywile opuszczający SCP-784 mają zostać przechwyceni, przesłuchani i wypuszczeni po potraktowaniu środkiem amnezyjnym Klasy B. Personel Fundacji wchodzący na teren SCP-784 ma być ubrany w tradycyjne ubrania świąteczne.

Obszar SCP-784 jest monitorowany poprzez kontrolowany przez Fundację balon pogodowy. Gdy zajdzie potrzeba wejścia na teren SCP-784, cały zaangażowany personel musi znać na pamięć zawartość "Poradnika Kolęd Świątecznych dla Początkujących" autorstwa A██ P███████. Należy sprawdzić ich znajomość przed wejściem na teren obiektu. Ze względu na małą odległość od pobliskich domów, a także okoliczności potrzebnych do sprowokowania SCP-784-1, patrole w SCP-784 mają być nieuzbrojone, z wyjątkiem wydarzenia Noel. W razie nieprzewidzianego wydarzenia Noel, członkowie SCP-748-1 muszą zostać unieruchomieni tak bezboleśnie, jak jest to możliwe, podczas gdy personel Fundacji przygotuje Procedurę 748-C.

Opis: SCP-784 jest dzielnicą w mieście ████, Teksas. Obecnie SCP-784 składa się z dwudziestu czterech domów oraz dwóch apartamentów, przy czym wszystkie udekorowane są lampkami świątecznymi marki ██████ o gęstości ok. piętnastu świateł na metr kwadratowy powierzchni domu. SCP-784 jest zawsze pokryty warstwą śniegu grubą od 12 do 33 centymetrów, mimo iż nie występują żadne odbiegające od pory roku warunki pogodowe.

Wszystkie domy w SCP-784 są zamieszkane przez zmienną ilość instancji SCP-784-1. Populacja SCP-784-1 składa się głównie z dorosłych ludzi, przy czym wszyscy noszą swetry o świątecznych wzorach. Ilość unikalnych instancji SCP-784-1 wewnątrz SCP-784 została oszacowana na 300. Nie zaobserwowano aktywności reprodukcyjnej pośród SCP-784-1, nie zauważono także porodu instancji SCP-784-1 wewnątrz SCP-784. Instancje SCP-748-1 zdają się starzeć, lecz personel Fundacji nie zaobserwował śmierci żadnej z instancji.

Wszystkie instancje SCP-784-1 przez cały rok wykazują cechy zazwyczaj przypisane "duchowi świąt". Wśród cech tych można wyróżnić śpiewanie kolęd, wystawianie sztuk teatralnych nawiązujących do narodzin Chrystusa oraz spożywanie świątecznych dań. Czynności te wykonywane są codziennie, lecz żadna z nich nie jest wykonywana częściej niż raz w tygodniu.

Podczas dnia instancje SCP-784-1 angażują się w czynności takie jak wymiana prezentów czy dekoracja domu. Po zmroku instancje dekorują inne obiekty oraz dopuszczają się wandalizmu, zachowując zwykle tematykę świąteczną. Konwój dostawczy Fundacji podczas tankowania po zmroku w pobliżu SCP-784 sprowokował nieprzewidzianą reakcję ze strony SCP-784-1, które:

  • Obrzuciły jajkami przewożone materiały.
  • Przebudowały wojskowego jeepa w sanie.
  • Zastąpiły zestaw granatów odłamkowych wyglądającymi podobnie szklanymi ozdobami.
  • Napełniły baki paliwowe kilku pojazdów adwokatem marki █████.
  • Przyspawały stalowe poroża do stu pięćdziesięciu sześciu kasków bezpieczeństwa.

Jakakolwiek żywa istota wewnątrz SCP-784 nie wykazująca "ducha świąt" stanie się celem wszystkich instancji SCP-784-1 w promieniu około czterech metrów. W przypadku zwierząt, instancje SCP-784-1 zostaną wezwane z pobliskich domów i wystawią akcesorium nawiązujące tematyką do świąt. Zaobserwowano m.in.:

  • Szesnaście czerwonych obroży z dzwoneczkiem
  • Siedem poroży reniferów
  • Pięć czerwonych czapek św. Mikołaja
  • Jeden świąteczny kostium renifera

Ludzkie podmioty, które nie spełnią wymagań SCP-784 odnośnie "ducha świąt", zostaną zaatakowane przez SCP-784-1, obezwładnione i zaprowadzone do najbliższego domu. Powrócą dopiero następnego dnia, w momencie gdy wyjdą z domostwa w ubraniu podobnym do ubrań SCP-784-1. Próby przechwycenia pojmanego personelu spotkały się z dużym oporem zarówno ze strony SCP-784-1 jak i porwanego podmiotu.

Kryteria SCP-784 odnośnie "ducha świąt" zdają się być bardzo ogólnikowe. Zobacz dodatek 784-A w którym znajduje się dziennik porwanego personelu i przypuszczalne powody porwania.

Około raz w miesiącu, SCP-784-1 będą próbować opuścić teren SCP-784 i dotrzeć do sąsiadujących domostw; sytuacja ta nazywana jest "wydarzeniem Noel". Podczas wydarzenia Noel, każda instancja SCP-784-1 niesie sznur światełek choinkowych o długości około piętnastu metrów. Instancje SCP-784-1 przyczepiają światełka do pobliskich domów, które zarówno wyglądem jak i funkcjami staną się identyczne do domów w SCP-784. Przed wydarzeniem Noel zaobserwowano intensywniejsze zabawy, spożywanie większej ilości adwokatu przez znaczną część SCP-784-1 oraz zwiększenie ilości dekoracji wewnątrz SCP-784.

Procedura 784-C musi być przeprowadzona przed wystąpieniem wydarzenia Noel. Personel Fundacji musi ubrać tradycyjne ubrania Św. Mikołaja i udać się do wyjścia SCP-784. Następnie śpiewana jest kolęda "Mędrcy świata", a personel rozdaje między sobą bezalkoholowy adwokat. Po przybyciu SCP-784-1 personel rozda tłumowi adwokat wymieszany z lekkim środkiem uspokajającym. Podczas przeprowadzania procedury personel musi być cały czas przyjazny i wesoły, gdyż SCP-784-1 są w stanie porwać ludzi mimo bycia prawie nieprzytomnym.

Po rozdaniu alkoholu, personel zachęca się do śpiewania kolędy związanych ze spokojem i dobroczynnością. "Cicha noc" okazała się tu najbardziej skuteczna. Instancje SCP-784-1 dołączą się do śpiewu, a personel musi dostosować się do ich wyboru piosenek. Wraz z upływem czasu instancje SCP-784-1 zaczną tracić przytomność. Nieprzytomne jednostki zostaną przeniesione przez inne instancje do pobliskich domów, czego personel nie może zakłócać. Jakakolwiek interwencja ze strony personelu może sprowokować agresję ze strony SCP-784-1 i doprowadzi do wybudzenia nieprzytomnych instancji.

Gdy instancje SCP-784-1, na które nie miała wpływu procedura 784-C, nie będą widziane z wewnątrz SCP-784, zostaną po cichu obezwładnione i zwrócone po tym, jak wszystkie pozostałe instancje powrócą do SCP-784.

W wypadku porażki procedury 784-C, personel Fundacji uwolni gaz usypiający. Personel musi powstrzymać instancje SCP-784-1 aż do momentu, gdy gaz zacznie działać. Uśpione instancje należy zwrócić do SCP-784. Standardowa historia przykrywkowa 139 ("Pijacka Piłka Nożna") ma być zastosowana w razie jakichkolwiek wątpliwości wyrażanych przez okolicznych mieszkańców.

Dodatek:

Dodatek 784-A
Czynność wykonana przez personel Czynność wykonana przez SCP-784-1
Agent Paulsen, w trakcie patrolu w środku SCP-784, pozdrowił pobliską instancję SCP-784-1 słowami "Wesołych świąt". Około osiem instancji SCP-784-1 otoczyło Paulsena, który nie był w stanie uciec. Paulsen został zabrany do najbliższego domu.
Agent Matthews zaśpiewał niepoprawną zwrotkę "Cichej Nocy" podczas nocnego patrolu wewnątrz SCP-784. Kilka instancji SCP-784-1 "pokojowo" obezwładniło Matthewsa za pomocą sznura lampek choinkowych. Próba interwencji ze strony Agenta Sandersona doprowadziła do przybycia dużego tłumu SCP-784-1, który obezwładnił obu agentów i zabrał ich do pobliskiego domu. Przez następne kilka dni z domu można było usłyszeć ciągły śpiew kolęd.
Agent Anderson zderzył się z ogrodową ozdobą, krasnalem ogrodowym stylizowanym na "Świętego Mikołaja". Anderson przeklinał przez następne czternaście sekund. Trzy pobliskie instancje SCP-784-1 przytrzymały agenta w miejscu, gdy czwarta przyniosła butelkę adwokatu, do którego spożycia Anderson został zmuszony. Anderson upadł i został zaciągnięty do domu czwartej instancji.
Agent Davids dostał prezent od instancji SCP-784-1 w wieku dziecięcym. Davids zaakceptował prezent, ale najwyraźniej nie zareagował z wystarczającym entuzjazmem. Davids został obezwładniony przez dziecko, które pchnęło nogi Agentowi Davidsowi. Kilka dzieci wybiegło z pobliskiego domu, zanim agent zdążył wstać, a następnie zaciągnęły go do domu z którego przed chwilą wyszły.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported