SCP-789
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-789

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Z SCP-789 usunięto wszelkie łącza internetowe lub telefoniczne. Co tydzień posiadłość jest sprawdzana pod kątem pojawienia się nowych połączeń. Jeśli stwierdzi się obecność takowych, muszą zostać natychmiast zerwane.

Znajdujące się na terenie posiadłości urządzenie zagłuszające sygnał WiFi musi bezustannie pozostawać aktywne. Dodatkowo w promieniu trzech kilometrów od podmiotu rozciąga się siatka bezpieczeństwa, która monitoruje przybycie w pobliże obiektu ewentualnych ofiar cywilnych. Osoby takie należy potraktować preparatem amnezyjnym klasy B i odesłać do domu.

Raz w miesiącu na teren SCP-789 wpuścić należy członka personelu klasy D, który w przeszłości dopuszczał się molestowania dzieci. Personel klasy D przetestowany wcześniej za pomocą SCP-204, SCP-2672 i SCP-3530 był używany w przeszłości do tego celu.

Personel badawczy powiązany z SCP-789 musi przechodzić okresowe badania psychologiczne. W razie wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości, poszczególnych członków należy przenieść.

Opis: SCP-789 to byt rezydujący w zadbanym, choć opuszczonym, dwupiętrowym, posiadającym trzy sypialnie domu na przedmieściach [ZMIENIONO], Północna Dakota. Archiwa Fundacji pozbawione są wzmianek o anormalnych wydarzeniach w okolicy. W konstrukcji domu również nie znaleziono żadnych anomalnych materiałów.

Kiedy dom uzyska dostęp do łącza internetowego, SCP-789 manifestować będzie jako działający komputer stacjonarny posiadający kamerkę internetową, obsługiwany przez dziecko w okresie dojrzewania. Byt spędzać będzie przed komputerem czas, używając czatów internetowych, by porozumieć się z dorosłymi cywilami zamieszkującymi teren Stanów Zjednoczonych. SCP-789 na swoje ofiary zdaje się wybierać pedofilów, tworząc złożone i wiarygodne, często poparte materiałami wideo historie, by zdobyć ich zaufanie. SCP-789 posiada zdolność przechowywania szczegółowych informacji dotyczących kilkudziesięciu kontaktów na raz i dotychczas nie zaobserwowano, by kiedykolwiek popełnił błąd rzeczowy, wchodząc z jakimkolwiek w interakcję.

SCP-789 przez kilka tygodni próbował będzie przekonać wybrane kontakty do przybycia na jego teren. Po pojawieniu się w pobliżu obiektu ofiary zostają zaproszone do środka przez ludzki element SCP-789 a następnie wprowadzone do kuchni lub sypialni; podmiot używa typowego dla tych pomieszczeń wystroju wnętrz. Kiedy ofiara poczuje się pewnie i zostanie w wystarczającym stopniu rozproszona przez ludzki element SCP-789, elementy nieludzkie [ZMIENIONO], zgniatając ją w kupę szlamu. SCP-789 następnie pochłonie szlam i zniknie.

Utrzymywaniem porządku w domu również zajmuje się SCP-789. Byt manifestuje wówczas jako jeden z dwóch ludzi w średnim wieku, odtąd zwany SCP-789-B. Osoba ów pełni najwyraźniej funkcję wabika, przedstawiając się jako właściciel posiadłości i zabawiając ofiary, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Interakcje z SCP-789-B nie dostarczyły żadnych informacji na temat natury podmiotu samego w sobie; próby podjęcia konwersacji dotyczących zachowania opisanego powyżej spotykają się z uprzejmym milczeniem. W wyniku ataku SCP-789-B zniknie i nie pojawi się ponownie przed napastnikiem. Wystąpienia ww. bytów nie zmieniają się pomiędzy konfrontacjami.

Natura, poziom inteligencji czy pochodzenie SCP-789 pozostają nieznane. Choć podmiot niepodważalnie posiada zdolność rozumienia języka angielskiego, badanie mające na celu ustalenie, czy posiada świadomość wciąż oczekują na zatwierdzenie. Nie podejrzewa się jednak, by SCP-789 kiedykolwiek był człowiekiem.

Dodatek-789-1cv: Odkryto, iż ludzkie elementy SCP-789 manifestujące podczas poszukiwania ofiar odpowiadają sylwetkom dzieci które spotkał online. Z tego względu, do czasu wymyślenia łatwiejszej w kontrolowaniu metody, eksperymenty zostały zawieszone.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported