SCP-795
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-795

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-795 powinien być przechowywany w obszarze 75 na 5 metrów, podzielonym i zabezpieczonym szkłem akrylowym, zawierającym drzwi w następujących odstępach:

(a) Jedna ściana/drzwi 5 metrów od dalszego końca pomieszczenia. SCP-795 żyje na powstałej przestrzeni 5 na 5 metrów.

(b) Jedna ściana/drzwi 35 metrów od końca. To określa górny limit obszaru, na który może wpływać SCP-795, przebywając w Obszarze (a).

(c) Jedna ściana/drzwi 65 metrów od końca. Obszar (c) może być używany do bezpiecznej obserwacji, podczas gdy SCP-795 przebywa w Obszarze (a), ale musi być opuszczony, jeśli interakcja ma miejsce w Obszarze (b).

(d) Standardowe drzwi przechowalni 75 metrów od końca pomieszczenia. Tworzą one pomieszczenie o wymiarach 10 na 5 metrów, gdzie SCP-795 może być bezpiecznie obserwowany po wypuszczeniu do Obszaru (b).

Dwóch strażników klasy 1 należy umieścić w Obszarze (c); powinni zostać przeniesieni do Obszaru (d), jeśli na potrzeby eksperymentu SCP-795 znajduje się w Obszarze (b). Ze względu na możliwość obrażeń, personel inny niż należący do klasy D nie mogą wchodzić w bezpośrednie interakcje z SCP-795. W Obszarze (a) zainstalowano automatyczny dyspenser wody i jedzenia oraz urządzenie do czyszczenia kuwety w celu zminimalizowania zbędnego kontaktu z SCP-795.

W razie nastania takiej potrzeby, SCP-795 może być uśpiony z odległości, a następnie bezpiecznie obsługiwany.

Dodatkowe koty, które wejdą w kontakt z SCP-795, muszą być przechowywane w ten sam sposób przez okres trzech godzin.

Opis: SCP-795 to duży (8.2 kg), czarny, długowłosy kot domowy (Felis catus) nieznanej rasy, wykazujący dwie główne zdolności anomalne:

• SCP-795 może zmienić formę fizyczną każdej istoty żywej, którą widzi, w zasięgu 30 m.

• SCP-795 może używać telepatycznej sugestii wobec ludzi w opisanym wyżej zasięgu.

SCP-795 może przenosić swoje umiejętności na inne koty w zasięgu swojego oddziaływania, jednak ten efekt w innych kotach jest jedynie czasowy i przemija w ciągu trzech godzin od oddzielenia od SCP-795.

SCP-795 nie wykazuje żadnych anomalnych właściwości mentalnych bądź fizycznych poza opisanymi powyżej. Na ogół zamienia wszystko, co uzna za przyjazne w innego kota (w celu wspólnej zabawy). Cokolwiek uznane za nieprzyjazne bądź niebezpieczne zostaje zamienione w zwierzynę łowną, a następnie zabite i zjedzone.

[Użycie SCP-795 w celu terminacji opornego personelu klasy D zatwierdzone. - O5-4]

Sugestie telepatyczne składają się z typowych życzeń kota - więcej/lepsze jedzenie, wygodniejsze legowisko, zabawki, oraz wypuszczenie z pomieszczenia. [Personel może zakupić odpowiednie przedmioty dla SCP-795 na własny koszt. – Dr ██████]

Transformacje SCP-795 zostają odwrócone w trakcie godziny po usunięciu z obecności SCP-795. SCP-795 nie jest w stanie zmienić siebie, przedmiotów nieożywionych, bądź istot poza zasięgiem wzroku.

Dodatek: SCP-795 został początkowo pozyskany dnia ██.██.20██ w Centrum Kontroli Zwierząt w ██████, ██. Zgodnie ze znalezionymi tam zapiskami, SCP-795 nazywa się “Junior”, ma około dwa lata w momencie pozyskania, a został oddany przez rodzinę zmarłego, pierwotnego właściciela.

[Notatka od Dr. ██████: Nie mamy pojęcia, jak zdołała wcisnąć Juniora do transportera i zawieźć go do ███████.]

W Centrum Kontroli Zwierząt zastano kilka niezwykłych warunków:

(a) Wszystkie psy zostały poddane eutanazji.
(b) Koty poruszały się swobodnie po budynku.
(c) Centrum miało nadwyżkę $██████ w budżecie przeznaczonym na opiekę i oporządzenie dla kotów.
(d) Trzech pracowników Centrum zaginęło i uznano ich za ofiary SCP-795.

Koty zostały schwytane z pomocą gazu usypiającego.

Początkowo wszystkie schwytane koty przejawiały umiejętności SCP-795, jednak straciły anomalne moce po trzech godzinach od schwytania i rozdzielenia.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported