SCP-7966

ocena: +3+x
IDENTYFIKATOR: SCP-7966 POZIOM 5/7966
KLASA PODMIOTU: OCZEKIWANE ŚCIŚLE TAJNE

jimmyboy.png

SCP-7966-1

Specjalne Czynności Przechowawcze: Zabezpieczenie SCP-7966 jest obecnie poddawane wewnętrznej ocenie przez Departament Teologii Taktycznej. Wszystkie zapytania i wątpliwości należy kierować do Głównego Badacza ds. Przechowywania Randalla Bannocka, którego należy również uznawać za okolicznościowego eksperta w sprawie anomalii.

Opis: SCP-7966 to narodziny Jima Davisa,1 twórcy serii komiksów Garfield. Według wszystkich metod badawczych wykorzystanych przez Departament Teologii Taktycznej, wydarzenie to było zarówno ontologicznie, jak i teologicznie identyczne z Drugim Przyjściem Jezusa Chrystusa.

Wniosek ten został wyciągnięty po kilkudziesięciu latach obserwacji. Poza emitowaniem promieniowania Akivy na poziomie znacznie wyższym niż przeciętny, teologiczna sygnatura rezonansowa SCP-7966 daje spójny wynik 3:16, co jest porównywalne z innymi artefaktami o podobnej obecności i jest niezwykle wysokie. Ponadto, wzorce energii EVE SCP-7966-1 okazały się być identyczne ze znanymi wzorcami EVE emitowanymi przez poprzednie wcielenie Chrystusa.

Pomimo tego, nigdy nie odnotowano by SCP-7966-1 świadomie wykorzystywał swoje anomalne zdolności lub zachowywał się w sposób bezpośrednio porównywalny z innymi zmartwychwstałymi bóstwami, co doprowadziło badaczy do przekonania, że nie jest on świadom swojej religijnej pozycji. Uważa się, że jedynym wpływem teologicznego znaczenia SCP-7966 jest jego pasywna zdolność do gromadzenia wyznawców, która przyczyniła się do popularności franczyzy Garfield. Nie wiadomo, czy jest to bezpośredni efekt wpływu SCP-7966-1.

Dodatek.7966.1: Po długich dyskusjach i badaniach dotyczących najbardziej skutecznej metody zabezpieczenia anomalii, uznano, że pozwolenie SCP-7966-1 na przeżycie jego naturalnego życia poza przechowalnią będzie stwarzać najmniejsze ryzyko wywołania pochwycenia Kościoła.

Celem zachowania procedur kategoryzacyjnych i archiwizacyjnych pism religijnych, Departament Teologii Taktycznej od tego czasu rozpoczął gromadzenie obszernego archiwum wszystkich obecnie opublikowanych mediów związanych z franczyzą Garfield.2 Obecnie trwają dalsze próby przejęcia instytucji religijnej Paws Inc.


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported