SCP-807
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-807

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-807 jest zamknięty w bezpiecznej skrzyni depozytowej, w Placówce Przechowawczej Obiektów O Wysokiej Wartości, w Ośrodku 19. Standardowe metody obrony aktywnej (materiały wybuchowe, chemiczne, biologiczne i memetyczne) muszą, zgodnie z procedurami operacyjnymi, zawsze znajdować się w gotowości.

SCP-807 może zostać usunięty z pojemnika po dokonaniu właściwej autoryzacji działań testowych. Wszyscy pracownicy pracujący z SCP-807 muszą być nasyceni i wyposażeni w ograniczniki oralne, aby zapobiegać przypadkowym spożyciom.

Opis: SCP-807 to talerz obiadowy w kolorze łososiowym, mający 20 [cm] w średnicy oraz wyryte słowa "Restauracja Ostatniej Szansy" białą czcionką na brzegu. Od obiektu oddłubano niewielki fragment, zaraz nad literą "S". Nie ma żadnych oznaczeń fabrycznych, a żadna z prób znalezienia opisanej na artefakcie restauracji nie przyniosła pożądanych rezultatów.

SCP-807 przemienia wszelkie pożywienie, jakie zostanie na nim podane, w odpowiednik z wysoką zawartością tłuszczu, sodu oraz cholesterolu. Po przemianie pożywienia jest ono wzbogacone pod względem walorów smakowych i aromatycznych do poziomów niezwykłych, które sprawiają, że pragnienia spożycia takiego jedzenia jest niemalże nie do odparcia. Każdy, kto skonsumuje owo pożywienie, w ciągu pięciu minut od zakończenia jedzenia dozna zawału mięśnia sercowego w związku z nagłym i obszernym nagromadzeniem się tłuszczy w głównych tętnicach. Kilkakrotnie zdołano uratować konsumenta jedzenia z SCP-807, jednakże wymagało to przeprowadzenia natychmiastowej operacji wszczepienia bypassów.

Dodatek 807-A: Zarejestrowane Transmutacje

  • Kanapka ze świeżych ogórków, białego pieczywa oraz 4 [cm3] masła — kanapka z jajkiem sadzonym.
  • Hamburger Wegetariański z dodatkiem świeżej sałaty, pomidora, cebuli, 4 [cm3] ketchupu, 4 [cm3] musztardy oraz dwóch plasterków ogórka kiszonego na pieczywie pełnoziarnistym — hamburger typu "Luther", podany na dwóch pączkach Krispy Kreme z trzema burgerami wołowymi, na które składało się w sumie 0,5 [kg] wołowiny, z dodatkiem sałaty, pomidora, cebuli, 8 [cm3] ketchupu, 8 [cm3] majonezu, 8 [cm3] musztardy oraz podsmażonego ogórka kiszonego na boku.
  • Hamburger typu "Luther" — [USUNIĘTO]. Kolejne testy z wykorzystaniem pożywienia bogatego w tłuszcze zostały zawieszone w związku z wysoką liczbą poszkodowanych.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported