SCP-808
ocena: +5+x

Identyfikator podmiotu: SCP-808

Klasa podmiotu Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-808 nie może być obecnie przeniesiony z jego pierwotnej lokalizacji. W związku z tym, Zbrojny Ośrodek Przechowawczy-27 został zbudowany wokół obszaru, w którym obiekt został znaleziony.

SCP-808 przechowywany jest w kontenerze o wymiarach sześć (6) metrów x siedem (7) metrów x siedemnaście (17) metrów. Pomieszczenie zbudowane jest ze ścian wykonanych z polichlorku winylu (PCW) o grubości dziesięciu (10) centymetrów, obłożoną warstwą pianki akustycznej o grubości dwudziestu pięciu (25) centymetrów. Ponadto, drewniane ekrany dźwiękochłonne umieszczone są w odległości trzech (3) metrów od pojemnika, w celu dalszej izolacji obiektu. Ekrany te są podatne na degradację, w związku z czym muszą być wymieniane przez pracowników klasy D.

Miejsce przechowywania SCP-808 (Strefa 808-a) jest aktualnie obstawiona ładunkami wybuchowymi w liczbie ██. Do opinii publicznej została oddana informacja, iż nieruchomość została zakupiona przez wojsko jako obszar szkoleniowy, co pozwala na całkowite zniszczenie podmiotu w razie potrzeby. Za wyjątkiem okresu konserwacji, 30 metrowa strefa buforowa ma być utrzymywana wokół obiektu przez cały czas.

Raz na miesiąc, przechowalnia SCP-808 ma być otwarta, a jej wnętrze skontrolowane pod względem stopnia degradacji. Jeśli zajdzie potrzeba, należy zastosować oprysk kwasem fosforowym, umyć obiekt za pomocą myjki ciśnieniowej a następnie pokryć go nowymi środkami antykorozyjnymi.

808%20innards%20added

Wewnętrzna część SCP-808, pobrana podczas wstępnego dochodzenia. Każda część tego segmentu poruszała się powoli, ale konsekwentnie.

Maszyny pierwotnie znajdujące się w strukturze zostały usunięte z powierzchni magazynowej 250 metrów na południowy-zachód. W przypadku, gdy którakolwiek niepodłączona część maszyny w pobliżu SCP-808 zaczyna działać, wszyscy pracownicy muszą zostać ewakuowani do Punktu Ewakuacyjnego Beta. W celu odparcia potencjalnych najeźdźców, w czasie Blokady Placówki aktywują się umieszczone wokół obiektu, zautomatyzowane instalacje obronne, wyposażone w broń płomieniową oraz system detekcji ruchu.

Opis: SCP-808 jest mechaniczną konstrukcją o wysokości około 16 [m], z podstawą o wymiarach pięć na sześć metrów (30 m2). Obiekt posiada cylindryczny kształt, z czego część od trzech metrów od góry zwęża się.

Najwyższy fragment SCP-808 ma postać humanoidalnej formy. Część ta pokryta jest wykładziną w kolorze szarym oraz odziana jest w biały strój, co nadaje jej łagodnego, kobiecego wyglądu. Wizerunek posiada cztery kończyny: górne będące w dość szczątkowym stanie oraz dolne, najwyraźniej wzięte z manekina. Twarz wydaje się być systemem głośników, prawdopodobnie wykonanych z miedzi.

808-2.png

Humanoidalna część SCP-808, w tle obudowa przechowalni wykonana z PCV.

Podczas, gdy SCP-808 jest włączone, humanoidalna konstrukcja emituje piskliwe wycie. Jeżeli mechanizmy SCP-808 ulegają degradacji (poprzez rdzewienie) lub zostaną naruszone (np. poprzez próby demontażu obiektu, lub przez zastosowanie siły), ton hałasu znacznie się zwiększy. Dźwięki te automatycznie dostroją się do częstotliwości, które mogą spowodować rezonowanie metali znajdujących się w pobliżu. Po osiągnięciu wystarczającej głośności (ok. 70 dB), komponenty nieelektroniczne maszyn objęte rezonansem spontanicznie zaczną się włączać. Ta anomalna właściwość zaniknie wraz z usunięciem rdzy z komponentów SCP-808. Dźwięki wydawane przez obiekt nie wywołują żadnych właściwości psychologicznych u osób narażonych na ich działanie.

Bezpośrednie uszkodzenie konstrukcji wywołało przez humanoidalną konstrukcję emisję około 1██ dB "krzyku", który zabił oraz ogłuszył ██ pracowników Placówki, a także spowodował znaczne zniszczenia mienia. Wszystkie dalsze próby dekonstrukcji lub zniszczenia SCP-808 są rozważane jedynie w skrajnych sytuacjach kryzysowych.

Dziennik pozyskania: SCP-808 znajdował się w opuszczonej fabryce w █████████, ████████ we Francji. Agent zakonspirowany jako pracownik w lokalnym mieście słyszał pogłoski o stałym "pisku'' w okolicach wsi, po czym rozpoczął małe dochodzenie. Po odkryciu struktury SCP-808, czterech obecnych tam agentów zostało zaatakowanych przez grupę cywilów, którzy zostali zabici w ramach samoobrony.

Badanie struktury ujawniło sektę poświęconą Kościołowi Zepsutego Boga. ██ związanych z nimi członków sekty zostało schwytanych i wziętych pod opiekę Fundacji. Dokumenty oraz akcesoria odnalezione w cywilnych domach wykazały, iż SCP-808 był w budowie od około siedmiu miesięcy i pozostawał niedokończony podczas przechwycenia przez Fundację. Dokumentacja pokazuje, że SCP-808 miał być swojego rodzaju muzykiem w ramach przygotowania do ponownego przyjścia „Zepsutego Boga”.

Powiązani z obiektem cywile zostali poddani terminacji, oficjalnie zostali oni ofiarami ataku terrorystycznego komórki jednej z "popularnych" obecnie grup terrorystycznych. Środki bezpieczeństwa w [LOKALIZACJĘ ZREDAGOWANO] od tego czasu wzrosły.

Dodatek - Notatka Dr Bridge
Sądząc po głównej konstrukcji, powiedziałbym, że obiekt miał być mobilny. Posiada części, które wyglądają jak początki nóg… oraz kół.

To zupełnie niesamowite, że coś wielkości SCP-808 zostało zbudowane bez naszej wiedzy. Uważam jednak, iż jeszcze bardziej niepokojące jest to, że kult Zepsutego Boga wzrósł tak znacząco co umknęło uwadze Fundacji. W świetle tego ostatniego wzrostu, zalecam zwiększyć działania wywiadowcze nad Kościołem.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported