SCP-815
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-815

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-815 nie wymaga aplikacji żadnych nadzwyczajnych procedur zabezpieczania, oprócz standardowej szafy zamykanej na kod wprowadzany za pomocą klawiatury. W celu uzyskania dostępu należy kontaktować się z doktorem Meyersem. Pod żadnym pozorem nikt oprócz pracowników klasy D nie może otwierać SCP-815. Z SCP-815 powinno się obchodzić zachowując daleko idącą ostrożność, by zapobiegać przypadkowej aktywacji obiektu.

Opis: SCP-815 to produkt o nazwie "puszka z wężowymi orzechami", czyli popularne urządzenie wykorzystywane do robienia innym osobom psikusów, na które składa się m.in. niewielki zbiornik o nazwie "Solone Mieszane Orzechy", który w rzeczywistości zawiera cztery pokryte tkaniną sprężyny (reprezentujące "węże"); wyskakują one po otwarciu obiektu. Ani obrazowanie rentgenowskie, ani multispektralne nie wykazało jeszcze nietypowych właściwości samej puszki czy "węży", które można by zmierzyć.

Po otwarciu obiektu "węże" natychmiast znikną z puszki i gwałtownie wyskoczą z twarzy najbliższej osoby (szczegóły w notatce) ze skrajnie wysoką siłą. Materiał wideo, stworzony kamerą szybko-nagrywającą, ujawnił, iż "węże" najwyraźniej wyłaniają się z niższych zatok, zwykle roztrzaskując nos, kość jarzmową i górną szczękę podczas wyskoku. W rezultacie testerzy często cierpią ciężkie uszkodzenia mózgu i pozostają żywi do momentu terminacji bądź śmierci wskutek utraty krwi lub szoku.

Po około piętnastu sekundach puszka się ponownie zamyka a wewnątrz niej pojawiają się kolejne cztery "węże". Nieznana jest metoda, dzięki której "węże" osiągają takie nadzwyczajne prędkości bez psucia się.

Notatka: Naukowcom przypomina się, iż działanie SCP-815 dotyczy osoby znajdującej się najbliżej (nawet kiedy to robot otwiera obiekt). Nie chce mi się już sprzątać po tych wypadkach, ludzie
— Doktor Meyers

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported