SCP-843
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-843

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wszystkie 3 zabezpieczone instancje SCP-843-1 mają być przechowywane w ich oryginalnym opakowaniu w szczelnym pojemniku. W przypadku usłyszenia niecodziennych dźwięków z wnętrza kontenera, personel klasy D uzbrojony w miotacze ognia ma wejść do jego środka i oczyścić teren. SCP-843-2 ma pozostać w zamkniętym kojcu. Pracownicy Klasy D mają co 12 godzin wchodzić do niego w celu dostarczenia ziarna i wody. Wszelkie przypadki SCP-843-1 lub SCP-843-2 na wolności należy zgłosić i poddać procedurze terminacji.

Opis: SCP-843-1 wydaje się być nasieniem Phaseolus lunatus (fasola półksiężycowata), pomalowanym na biało z czarnymi plamami, by przypominać typową skórę bydła rasy Holstein. Oryginalne opakowanie SCP-843-1 zawierało 5 takich nasion oraz kawałek papieru informujący o tym, że przedmioty to „Krowie Nasiona”. SCP-843-1 sam w sobie jest nieszkodliwy, ale po posadzeniu, w ciągu 5 dni rozpocznie się manifestacja SCP-843-2.

SCP-843-2 to stworzenie takie samo jak bydło Holstein, poza tym że składa się wyłącznie z nieznanej materii roślinnej. Początkowo SCP-843-2 przypomina młode cielę i jest zakorzenione w glebie, z której wykiełkowało. Jednak w dowolnym miejscu od 5 do 10 dni cielę wykorzeni się i zacznie rosnąć █ razy szybciej niż normalne zwierzę. Po wykorzenieniu SCP-843-2 będzie stawał się coraz bardziej agresywny. Ponieważ tylko jedna instancja jest przetrzymywana, nie wiadomo jak obiekt się rozmnaża, ani jak powstaje SCP-843-1. Obecnie uważa się, że [USUNIĘTO].

SCP-843 został zakupiony na ██-██-████ przez agenta █████ w wiejskim miasteczku ███████████. Dwa nasiona zostały zasadzone w jej ogródku. Wkrótce wykiełkowały one ukazując SCP-843-2. █████ zgłosiła, że była w stanie zabezpieczyć jedną instancję SCP-843-2; druga zaś uciekła do wsi ███████████.

Dodatek: Agent █████ poinformowała, że sklep, w którym kupiła przedmiot, najwyraźniej miał „kilka ekspozytorów pełnych takich rzeczy” i wiele osób było nimi zainteresowanych. Zespół mający na celu odzyskanie podmiotów został wysłany do podanej lokalizacji, ale stwierdził, że sklep padł ofiarą wadliwego systemu elektrycznego i spłonął do gołej ziemi. Wszystkie zapisy transakcji okazały się niedostępne (ponieważ sklep był wyłącznie gotówkowy i nie posiadał ich komputerowego zapisu). W związku z tym powstała Mobilna Formacja Operacyjna Upsilon-2 („Cattlewranglers”), która wyszukuje i zabezpiecza instancje SCP-843-2.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported