SCP-844
ocena: +2+x
closetscp(1)-new.jpg

Miejsce pierwotnego pozyskania SCP-844.

Identyfikator podmiotu: SCP-844

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SSCP-844 jest obecnie zabezpieczony na Terenie ██. SCP-844 zamknięty jest w dobrze oświetlonej komorze o wymiarach 6 [m] x 6 [m], do której co miesiąc wprowadza się jedną (1) sztukę bydła zgodnie z Wykresem Odżywiania 844-1. Co miesiąc także wykorzystuje się dwóch pracowników klasy D, by ci, przy użyciu nożyc, zmniejszyli rozmiar SCP-844.

Pracownicy wchodzący do komory przechowawczej SCP-844 muszą być ubrani w kombinezony ochronne aby zapobiec urazom bądź śmierci.

Opis: SCP-844 to amorficzna masa, na którą składają się głównie ludzkie kości, mączka i gatunek czerwonego, luminescencyjnego grzyba. SCP-844 najwyraźniej preferuje środowiska ciemne i ciepłe, w których znajduje się jak najmniej ludzi, oprócz sytuacji, kiedy osobnik poluje bądź się żywi.

SCP-844 jest drapieżny i wysoce mobilny; zademonstrował zdolność do ukrywania się przed niebezpieczeństwem, poruszając się po ścianach i sufitach. Osobnik w czasie polowania wykorzystuje taktyki wabienia, które jednak zaniechał po pozyskaniu przez Fundację, aczkolwiek po przybyciu usiłował wykorzystać sztukę bydła, by przywołać do siebie naukowców.

W czasie łowów SCP-844 na początku stara się zwabić do stosunkowo ustronnego miejsca ludzki cel, preferowanie w wieku od sześciu do dwunastu lat. SCP-844 dokonuje tego, pozostawiając za sobą czerwony, kleisty płyn, który szybko koaguluje w półstałą, jadalną masę. Miejsce, do którego wabiona jest ofiara, zazwyczaj jest łatwo dostępne i oddalone od innych osób.

Po przybyciu tam SCP-844 umiejscowi się w słabo oświetlonym miejscu i, wykorzystując hakowate kolce, które odchodzą z jego masy, zabezpieczy ofiarę.

SCP-844 wykorzysta wtedy jedną z wielu fizycznych metod nakłonienia ofiary do wokalizacji zagrożenia; zabieg ten przeprowadzany jest głównie za pomocą zaostrzonych kości, które tworzą część masy osobnika. W czasie tego procesu SCP-844 z daleko idącą ostrożnością upewnia się, że zadane ofierze rany nie są śmiertelne, dzięki czemu może ona zostać wykorzystana przy okazji kolejnych polowań.

Najczęściej ktoś inny wkrótce zbliży się do ofiary, usłyszawszy jej wokalizacje, co skutkowało będzie atakiem SCP-844. Ów atak jest zazwyczaj szybki i bezbolesny, jako że SCP-844 celuje w okolice szyi i głowy. W następstwie SCP-844 pozyska i zaabsorbuje kości ofiar.

Podczas zabezpieczenia zaobserwowano, iż SCP-844 spoczywa na suficie swojej celi, usiłując uszkodzić światła iluminujące jego komorę przechowawczą i ostrząc tworzące jego masę kości o ściany przechowalni.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported