SCP-845
ocena: +1+x

Identyfikator podmiotu: SCP-845

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Instancje SCP-845 muszą być przechowywane w hermetycznie zamkniętym pomieszczeniu o minimalnych wymiarach 4x6x3 metrów z nie więcej niż 7 instancjami trzymanymi w jednej komorze w danym momencie. Podłoga każdego pomieszczenia powinna być pokryta 15 centymetrową warstwą bogatej w glinę gleby z wyjątkiem zbiornika świeżej wody, jak i powinna być wypełniona patykami i kłodami. Komora powinna być jasno oświetlona za dnia i słabo oświetlona w nocy. Zbiornik powinien być nieustannie zaopatrzony w żyjące ryby do karmienia, jako iż SCP-845 nie rozpoznaje nieżyjących ryb jako pożywienie.

Wszystkie instancje SCP-845 na wolności muszą zostać przechwycone i przewiezione do odpowiedniej placówki przechowawczej. Prądy wodne prawdopodobnie lub na pewno zamieszkane przez SCP-845 powinny zostać odłączone od prądów publicznych i monitorowane w celu odnalezienia aktywności obiektów dopóki nie będzie pewne, że wszystkie instancje zostały przechwycone.

Opis: SCP-845 to gatunek blisko zbliżony do tchórza zwyczajnego (Mustela putorius) i udomowionej fretki (Mustela putorius furo). Obiekty SCP-845 są podobne do hybrydy pomiędzy tymi dwoma gatunkami, mają czarną sierść, szpiczasty pysk, i wydłużone ciało. Obiekty wykazują większe uspołecznienie i gorszy zmysł terytorialny w porównaniu z tchórzem zwyczajnym.

Anomalne zdolności SCP-845 uaktywniają się kiedy obiekt jest przestraszony, poluję, albo (rzadko) kiedy uczestniczy w zabawie. Obiekty są wtedy zdolne do całkowitej zmiany swojego ciała w ciecz. W tym stanie obiekt jest brązową cieczą o gęstości odrobinę mniejszej od wody. Ciecz ta najczęściej będzie pływać swobodnie, ale zmieni gwałtownie swoją lepkość, jeśli będzie w niebezpieczeństwie rozdzielenia na wiele części. Wykazano, że rozdzielenie zabije obiekt i że powróci on do stałej formy jeśli będzie w skrajnym niebezpieczeństwie nastąpienia tego. Jego ciekły stan ma ograniczoną ruchliwość na powierzchni, ale jest ekstremalnie mobilny pod wodą, zdolny do formowania się w złożone hydrodynamiczne struktury wliczając płetwy i strumienie wody używane do polowania na ryby. Analiza jego stanu ciekłego jest w toku, ale ujawniła obecność włókno-podobnych struktur łączących grudki [USUNIĘTO].

Instancje SCP-845 wydają się szukać małych, zamkniętych miejsc w celu odpoczynku, także w stanie ciekłym. Z tego powodu wiadomo, że obiekty czasami wchodzą do ludzkich stołówek na obozach letniskowych. Jeśli człowiek albo jakiekolwiek inne zwierze spróbuję zjeść jego część, obiekt spróbuję wydostać się z ust podmiotu, albo zmusi podmiot do zjedzenia go w całości. Obie te czynności wydają się być instynktowne i mają na celu pozostanie w jednym kawałku. Po dostaniu się do żołądku podmiotu, obiekt wejdzie w widoczny stan zagubienia, błyskawicznie zmieniając stany skupienia pomiędzy stałym, a ciekłym. Krótko po tym obiekt się utrwali i rozpocznie rycie w celu ucieczki. Podmiot doświadczy krwawienia wewnętrznego i zapalenia otrzewnej jako że obiekt zacznie się przebijać przez ściany żołądka, mięśnie i tkanki jamy brzusznej. Po skutecznym wydostaniu się na powierzchnię skóry, obiekt wejdzie w stan ciekły i wydostanie się przez ranę, po utrwaleniu zacznie wracać do swojego naturalnego środowiska.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported