SCP-846
ocena: +6+x

Identyfikator podmiotu: SCP-846

Klasa podmiotu: Bezpieczne

scprobot-new.jpg

SCP-846 w fazie spoczynku.

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-846 jest przechowywany w wykonanym ze wzmocnionej stali sejfie na terenie Jednostki Przechowawczej █ w Ośrodku ██. Obszaru wokół SCP-846 strzeże nieustannie trzech (3) ochroniarzy Fundacji. Próby uzyskania nieautoryzowanego dostępu do przechowalni podmiotu zakończą się aresztowaniem i przesłuchaniem przez pracowników ochrony.

Aby aktywować SCP-846, wymagana jest zgoda co najmniej trzech (3) członków personelu z 4 poziomem upoważnienia. Eksperymenty z udziałem podmiotu muszą odbywać się na okolicznej strzelnicy.

Opis: SCP-846 to plastikowy robot-zabawka wysoki na dwadzieścia (20) centymetrów i szeroki na pięć (5). Na spodzie prawej stopy SCP-846 znajduje się napis „Robo-Koleś® (Teraz z funkcją Reagowania Na Głos), wykonany przez Dr. Wondertainment!”. Ślady odchodzącej farby i pomniejszych uszkodzeń sugerują, iż ma w przybliżeniu dziesięć (10) lat, choć pytania dotyczące wieku zostały przez podmiot zignorowane (patrz Przesłuchanie 846-1).

SCP-846 obsługuje się za pomocą małego „kontrolera” zawierającego przycisk „Wł/Wył”, przycisk „Rozmowa” i mały mikrofon. Przycisk „Wł/Wył” odpowiada za włączanie i wyłączenia obiektu, zaś przycisk „Rozmowa” umożliwia nawiązanie kontaktu werbalnego. SCP-846 został znakomicie zaprogramowany (a nawet może być rozumny) i odpowie na wszystkie zadane mu pytania.

SCP-846 identyfikuje siebie jako „Robo-Koleś” i twierdzi, iż posiada trzysta pięćdziesiąt (350) „Robo-Akcesoriów”. Kiedy zostanie poproszony o przedstawienie jednego z nich, tors podmiotu otworzy się i ukaże żądane akcesorium, które następnie zostanie użyte przez SCP-846. Wnętrze podmiotu zmienia się z każdym ukazywanym akcesorium. SCP-846 zdaje się nie mieć możliwości użytkowania akcesoriów, jeśli nie zostanie o to poproszony.

SCP-846 twierdzi, iż posiada, między innymi:

  • „Ognistą Wiertarkę” (przetestowana; zachowuje się jak miotacz ognia);
  • „Laser Energetyczny” (przetestowany; zachowuje się jak pistolet);
  • „Wybuchowy Promień” (przetestowany; zachowuje się jak wyrzutnia rakiet);
  • „Stopnień-o-tron 5000” (przetestowany; pokrywa cel kwasem);
  • „Ultra Plazmowy Karabin” (przetestowany; zachowuje się jak karabin szturmowy);
  • „Wyrzutnia Wodorowa” (przetestowany; zachowuje się jak dziecięcy pistolet na wodę);
  • „Spray Owadzi” (przetestowany; uwalnia grupę niezidentyfikowanych owadów, które pożarły drewniany cel);
  • „Karabin Promieniowy” (przetestowany, wydziela wiązkę promieniowania gamma)
  • „Atomowy Granat” (testowanie bezwzględnie zabronione).

Historia: SCP-846 zabezpieczono po tym, jak nieznana osoba dostarczyła podmiot w zamkniętej paczce do [ZMIENIONO] (stanowiącej firmę-przykrywkę dla działalności Fundacji SCP). Na paczce napisano „WESOŁYCH ŚWIĄT”. Zbadawszy właściwości SCP-846, przechwytujący pakunek agenci poinformowali o podmiocie swoich przełożonych. SCP-846 został następnie zabezpieczony.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported