SCP-855
ocena: +2+x
scp855-new.png

SCP-855 przed rozwinięciem się w nim anomalnych właściwości.

Identyfikator podmiotu: SCP-855

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Czterech (4) członków personelu ochrony ma stacjonować na zewnątrz SCP-855 przez cały czas. Wzbronione jest wchodzenie do SCP-855 podczas faz "Horror", "Surrealzim", "Akcja", "Fikcja Naukowa", czy "Film Katastroficzny". Wszystkie istoty usiłujące opuścić SCP-855 podczas fazy "Horror" mają zostać zneutralizowane przez personel ochrony.

Każdy członek personelu wchodzący do SCP-855 podczas fazy "Western" musi być monitorowany pod kątem agresywnych zachowań. Podczas pozostałych faz personel ma pełne pozwolenie na wchodzenie do i monitorowanie aktywności SCP-855.

Opis: SCP-855 jest desygnacją przyznaną Sali Wykładowej ██, w Ośrodku ██. SCP-855 wyposażony jest w miejsca siedzące dla stu (100) osób. Jeden powiększony świetlik znajduje się w suficie, by umożliwić dopływ naturalnego światła.

Każdego miesiąca SCP-855 dokonuje samoczynnej zmiany dekoracji i zaczyna przejawiać anomalne właściwości, najwyraźniej powiązane z gatunkami filmów. Trwa to przez cały miesiąc i jak dotąd przybierało postać:

  • Manifestacji bytów
  • Efektów wpływających na umysł
  • Halucynacji

Log Ogólny:

Miesiąc Przypuszczalny 'Gatunek' Efekty
Styczeń Akcja Z SCP-855 dochodzą doniesienia o eksplozjach. Ochrona została wezwana w celu sprawdzenia doniesień, na tym etapie sportowe auto wyjechało z drzwi SCP-855 potrącając jednego (1) członka ochrony. Personel zgłosił później obecność mężczyzny w smokingu, strzelającego do nich za pomocą pistoletu z wnętrza pojazdu. Pojazd zniknął trzydzieści (30) sekund później.
Luty Detektywistyczny Noir Naukowcy w SCP-855 tymczasowo przyjęli postawę pesymistyczną. Spektrum Światła zdaje się być zmanipulowane, przez co wszyscy obecni przybierają czarno-białe barwy.
Marzec Surrealizm Wszyscy naukowcy wysłani do SCP-855 zniknęli bez śladu. Mobilna Formacja Operacyjna Beta-23 ("Film Critics") została wysłana w celu ich odzyskania. Jeden z członków formacji zostaje znaleziony dwadzieścia (20) dni później, reszta zostaje ogłoszona za zabitych w akcji. Ocalały twierdzi, że SCP-855 zawierał ciągnący się na mile pokój z 'rzeczami' w nim. Ocalały nie odpowiadał na dalsze pytania dotyczące specyfikacji tych istot.
Kwiecień Komedia Wskaźnik badań prowadzonych wokół SCP-855 w tym miesiącu wzrasta o 50%. Wielu członków personelu zgłaszało słyszenie bezcielesnego śmiechu.
Maj Western Zwiększona agresja personelu obecnego w SCP-855 zauważona. Dochodzi do wielu bójek. Po tym, jak wszyscy naukowcy zostali ewakuowani, drzwi prowadzące do SCP-855 otworzyły się gwałtownie, po czym ze środka wyleciał pojedynczy krzak biegacz.
Czerwiec Film Katastroficzny Cały personel ewakuowany z SCP-855. Analiza SCP-855 przez drona z kamerą ukazuje niebezpiecznie wysoki wskaźnik promieniowania w jego wnętrzu. Duża, szczuro-podobna istota zaobserwowana przez drona.
Lipiec Film Gangsterski Zdjęcia z kamery zamontowanej na dronie użytym do obserwowania SCP-855 ukazują duże miasto przypominające Chicago w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku. Każda osoba w mieście zdaje się być ubrana na stereotypowy wizerunek gangstera.
Sierpień Dramat Po wejściu do SCP-855 naukowcy zaczęli przejawiać skrajną agresję i poczęli obrażać i kłócić się z pobliskimi osobami.
Wrzesień Fantastyka naukowa Możliwość wejścia do SCP-855 surowo zakazana z powodu wykrycia absolutnego braku tlenu wewnątrz.
Październik Film Wojenny Z wnętrza SCP-855 słyszalne są odgłosy konfliktu. Ochrona wezwana, by zapobiec możliwemu powtórzeniu incydentu "Akcja". Czołg z ery Drugiej Wojny Światowej wyjeżdża z SCP-855 i oddaje strzał do personelu, zabijając trzech (3) jego członków. Wspomniany czołg zniknął trzydzieści (30) sekund później.
Listopad Film Historyczny Nagranie z kamery z drona wysłanego do SCP-855 ukazuje Rzym podczas szczytu rozkwitu Imperium Rzymskiego. Dalsza analiza ujawniła wiele rozbieżności historycznych, gdyż wszystkie osoby mówiły w poprawnym angielskim, w tym niektórzy z oczywistymi akcentami.
Grudzień Horror Potężnie zbudowany mężczyzna z wychodzącą z wnętrza SCP-855 pętlą wokół szyi wyłonił się z obiektu, dzierżąc dużych rozmiarów nóż. ██ członków personelu zabitych podczas wstępnego przełamania zabezpieczeń. Ochrona doniosła potem, że pociski nie wywierały znaczącego efektu na bycie.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported