SCP-867
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-867

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Osobniki SCP-867 należy przechowywać w Sekcji E Biologicznego Ośrodka Przechowawczego ██. Regularna konserwacja SCP-867 może być przeprowadzana jedynie za pomocą zdalnie sterowanych łazików i zautomatyzowanych systemów nawadniających, a personel wkraczający do przechowalni zobowiązany jest do noszenia pełnego ubrania ochronnego NBC z dodatkową kevlarową warstwą. Każdy członek personelu opuszczający przechowalnię SCP-867 podlega pełnemu procesowi chwastobójczemu i inspekcji. W wypadku wykrycia śladów wystawienia narażony personel podlega piętnastu (15) dniowej kwarantannie.

Eksperymenty z wykorzystaniem SCP-867 wymagają pisemnej zgody co najmniej dwóch (2) pracowników o 3 Poziomie upoważnienia.

Opis: SCP-867 jest gatunkiem drzew iglastych podobnym do Picea pungens, inaczej świerk kłujący, z różnicą charakterystycznego czerwonego zabarwienia i całkowitego braku szyszek przez wszystkie okresy życia.

Liście SCP-867 są pustymi strukturami podobnymi do igieł medycznych, zawierającymi pojedyncze długie cienkie nasiono i torebeczkę z gazem u podstawy liścia. Kiedy żywe zwierzę otrze się o liście, torebeczka gazowa pęka, wyrzucając tym samym nasiono ku skórze zwierzęcia wstrzykując je podobnie jak ampułkostrzykawka. Mały rozmiar nasiona w połączeniu z dawką płynu o działaniu znieczulającym i koagulującym czyni proces praktycznie niewykrywalnym.

Nasiona te mogą pozostawać w stanie uśpienia w skórze zwierzęcia przez okres do dwóch (2) tygodni, po którym nasiona zaczynają rosnąć, rozszerzając narośla przez układ krążenia gospodarza. Wzrost ten powoduje rozdzierający ból w gospodarzu, może trwać do dwudziestu czterech (24) godzin i niezmiennie kończy się śmiercią żywiciela. Po śmierci żywiciela nowe próbki SCP-867 wystrzelą z ciała i osiągną pełną dojrzałość w ciągu trzydziestu (30) dni, pochłaniając ciało gospodarza podczas tego procesu.

SCP-867 został po raz pierwszy odkryty w [USUNIĘTO] w Kolorado, po niecodziennej serii zniknięć wędrowców i strażników parku w okolicach 199█ roku. Fundacyjny zespół został wysłany i był w stanie odzyskać kilka młodych okazów SCP-867 z możliwymi do zaakceptowania stratami. Wszystkie dzikie okazy SCP-867 (w liczbie około ███) zostały zniszczone.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported