SCP-882
ocena: +10+x
Gears2.jpg

SCP-882

Identyfikator podmiotu: SCP-882

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-882 musi zawsze być zabezpieczony w otoczeniu płynnym, składającym się w co najmniej 40% z wody słonej. Obiekt musi być zawieszony przy wykorzystaniu środka niemetalicznego, którym obecnie jest lina z włókna bawełnianego i który należy codziennie wymieniać. Każdego dnia należy również poszukiwać w obiekcie oznak odpadania rdzy; jeżeli jakakolwiek część SCP-882 sprawi wrażenie, jakoby nie była pokryta rdzą, natychmiast musi zostać zanurzona w 100% roztworze wody morskiej, którą należy pobrać bezpośrednio z oceanu. Stężenie można obniżyć wyłącznie, kiedy obiekt znów będzie w całości pokryty rdzą.

W przechowalni nie mogą znaleźć się żadne metale; dozwolone są wyłącznie materiały organiczne, a wszelki kontakt dotykowy z SCP-882 wymaga użycia grubowarstwowych rękawic bawełnianych. Metal, który wejdzie w kontakt z obiektem, musi zostać rozdarty rozgrzanym narzędziem, przetopiony i zanurzony w oddzielonym pojemniku wypełnionym w 100% wodą morską.

Pracownicy są zobowiązani w trybie natychmiastowym zgłaszać wszelkie halucynacje słuchowe i w następstwie podchodzić do pełnej ewaluacji psychologicznej. W zależności od jej rezultatu zostaną albo przeniesieni do innej placówki, albo permanentnie zamknięci w [USUNIĘTO].

Opis: SCP-882 przypomina stworzone z różnych metali nagromadzenie trybów, kabli, krążków linowych, śrub i taśm. Rozmiar obiektu w czasie pozyskania wynosił około osiemdziesiąt siedem metrów sześciennych. Obecny rozmiar to około dwanaście metrów sześciennych. SCP-882 szybko rdzewieje w wodzie morskiej. Nie zidentyfikowano żadnego źródła mocy, pomimo czego komponenty obiektu zaczynają się poruszać, jeżeli nie są pokryte rdzą. SCP-882 jest całkowicie bezgłośny, bez względu na intensywność aktywności.

Każdy metal, jaki dotknie obiekt, na stałe zostanie do niego przyłączony i w ciągu kilku dni stanie się kolejnym fragmentem obiektu. Nie dotyczy to materii organicznej. SCP-882 jest wyjątkowo sprężysty, silny i wytrzymały, ponad normy stopów tytanu wykorzystywanych do konstrukcji samolotów. Jest to pomimo faktu, iż obiekt wydaje się stworzony ze stopu żelaza, cyny, złota i innych metali, spośród których część nie została jeszcze zidentyfikowana. Odcięcie chociażby niewielkiej części obiektu wymaga wielogodzinnego wykorzystania skrajnie intensywnego i ukierunkowanego ciepła.

Osoby znajdujące się w pobliżu obiektu przez dłuższy okres cierpią halucynacje słuchowe, kiedy przebywają przy obiekcie; są to zazwyczaj dźwięki przypominające szlifowanie i klikanie. Odgłosy te nieprzerwanie zyskują na intensywności, a ich wyciszenia dokonać można wyłącznie przez rzucenie w obiekt metalu. Osoby cierpiące zaawansowane stadia psychozy często same rzucają się na obiekt, co skutkuje ich niemalże natychmiastową śmiercią przez zmiażdżenie. Ciało zazwyczaj zostaje wciągnięte do środka obiektu, co uniemożliwia jego odzyskanie.

SCP-882 został pozyskany z północno-wschodniej części wybrzeża Wyspy Banksa. Pobliski obszar pozbawiony był jakichkolwiek metali, a nawet rud metali w promieniu do jednej mili. SCP-882 został odnaleziony w geometrycznym centrum rejonu. W momencie odkrycia SCP-882 był zanurzony w wodzie morskiej. Niedaleko odnaleziono niewielką miejscowość, od kilku lat porzuconą. Po wyjęciu SCP-882 z wody zaczęły od niego odpadać płatki rdzy, wywołując poruszenia różnych części obiektu. Po kilku incydentach dr Gears autoryzował eksperyment z SCP-2519, który był odtworzony w pętli, co skutecznie spowolniło ruch obiektu, pozwalając na bezpieczny dostęp. SCP-882 został wtedy pocięty i zabezpieczony w lokacji.

Nota: SCP-882 nie może znaleźć się w pobliżu SCP-271 ani żadnej osoby, u której podejrzewa się skażenie SCP-217.

Dodatek: Szczegóły w Przesłuchaniu 882-1.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported