SCP-8900-EX
ocena: +17+x
NOTATKA: PONIŻEJ ZNAJDUJĄ SIĘ DANE ARCHIWALNE TYLKO DLA CELÓW INFORMACYJNYCH .
OBECNIE NIE ISTNIEJĄ ŻADNE PROTOKOŁY BEZPIECZEŃSTWA DLA SCP-8900-EX.
SCP-8900-EX-new.jpg

SCP-8900 atakujący kilku amerykańskich żołnierzy na [USUNIĘTO].

Identyfikator podmiotu: SCP-8900-EX

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-8900 otrzymał klasę Keter ze względu na ekstremalnie wysoką trudność zabezpieczenia. Właściwie obiektu nie da się aktualnie zabezpieczyć.

Osoby i obiekty skażone SCP-8900 muszą być zamknięte w kwarantannie i natychmiastowo zostać poddane spopieleniu. Powstałe w ten sposób płomienie powinny zostać ugaszone próżniowo w kompletnej ciemności aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji. Pod żadnym pozorem personelowi Fundacji nie wolno wchodzić w interakcję z obiektami skażonymi SCP-8900.

Dodatek 8900-1: Odkryto, że absolutny mrok jest skuteczny w powstrzymywaniu dalszej infekcji żywych obiektów symptomami SCP-8900. Agenci Harker i Miriam pozostają zamknięci celem dalszych badań.

Opis: SCP-8900 jest kompleksowym percepcyjnym zjawiskiem wpływającym na widzialne spektrum światła najprawdopodobniej rozprzestrzeniającym się przez kontakt. Może zostać sfotografowane za użyciem niektórych niedawno wynalezionych technik, jednakże proces fotografowania anomalii wydaje się wpływać na szybsze rozprzestrzenianie się jej efektu i uznawany jest za niewskazany.

SCP-8900 jest aktualnie niezabezpieczony i teoretycznie pozostaje niemożliwy do zabezpieczenia. Pierwsze przejawy występowania wskazują na późniejsze lata XIX wieku, jako efekt uboczny niektórych technik fotograficznych, był jednak ograniczony wyłącznie do samych płyt dagerotypicznych i nie rozprzestrzeniał się. Warto odnotować, że manifestacja SCP-8900 na tych zdjęciach wygląda na [EDYTOWANO]woju technologii fotograficznej. SCP-8900 w formie, jaką znamy dzisiaj wydaje się być utworzony około 1935, prawdopodobnie jako rezultat eksperymentów korporacji █████ z technologią ██████████ kliszy trójkolorowej.

Dodatek 8900-2:

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported