SCP-902
ocena: +7+x
Old_box_in_Samarkand.JPG

SCP-902

Identyfikator podmiotu: SCP-902

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-902 został ulokowany w Arktycznej Bazie Theta i jest jedynym obecnym tam obiektem SCP. Personel ochronny powinien zawierać się w liczbie pięćdziesięciu osób. Obecnie nie wolno wykonywać żadnych badań nad SCP-902. Informacje o SCP-902, przekraczające numer obiektu, powinny być znane jedynie pracownikom z upoważnieniem poziomu 3 i niższego. Koniecznym jest, by ograniczona liczba Starszych Pracowników była świadoma istnienia SCP-902. Jedynie jeden O5 może posiadać wiedzę na temat SCP-902 w danym momencie. W razie uszkodzenia przechowalni w Arktycznej Bazie Theta, należy dokonać zdalnej detonacji lokalnej bomby wodorowej. SCP-902 należy strzec przez cały czas, upewniając się, że nie dojdzie do jego przedwczesnej neutralizacji.

Opis: SCP-902 to skrzynia o rozmiarze podobnym do rozmiaru głowy dorosłego człowieka. Obiekt mierzy 30 [cm] : 30 [cm] : 19 [cm] i wygląda na skrzynię po amunicji, używaną około trzydzieści lat wcześniej; to pomimo, iż artefakt jest własnością Fundacji od niemalże sześćdziesięciu lat. SCP-902 wykonany jest z ołowiu. Budowa obiektu wewnątrz SCP-902 jest nieznana. SCP-902 emituje dźwięki opisywane jako "tykanie", co każdego, kto owe odgłosy usłyszy, wprawi w przekonanie, iż obiekt odlicza. Po otwarciu, skrzynia jest pusta, jednakże dźwięki tykania ciągle są przezeń emitowane - obiekt kontynuuje odliczanie. Wszystkie osoby, które zostaną uświadomione o istnieniu SCP-902, nieważne czy poprzez interakcje interpersonalne, czy zaznajomienie się z niniejszym raportem, uznają, że cokolwiek znajduje się w obiekcie jest straszliwie niebezpieczne i musi zostać zniszczone, gdy tylko odliczanie dobiegnie końca (nie wcześniej). Personel wystawiony na oddziaływanie SCP-902 zwykle będzie bez przerwy próbował otwierać i zamykać artefakt, szukając obiektu, który miałby znajdować się w środku.

Nie ma obiektu. Jest obiekt. Musi zostać zniszczony, kiedy odliczanie dobiegnie końca. Idzie nam świetnie. Musimy zostać powstrzymani.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported