SCP-905
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-905

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-905 musi być przechowywany w komorze przechowawczej sześć (6) x sześć (6) x trzy (3) metrów pomalowanej na kolor czarno matowy. Komora ta musi być pozbawiona jakichkolwiek luster albo okien. W komorze przechowawczej SCP-905 muszą być zainstalowane dwie matryce LED. Co cztery godziny SCP-905 musi być karmiony przez dwadzieścia (20) minut.

Ze względu na aktualny przepis dotyczący "Panów", SCP-905 ma być przechowywany w Sali ██ w Ośrodku ██.

Opis: SCP-905 jest świadomym obiektem składającym się z fotonów. Fotony te tworzą kształt humanoidalny, który został opisany jako "rozmyty, ale określony". Ma on około 1,75 m wysokości, jednakże jego masa jest niemożliwa do określenia. SCP-905 wykazał zdolność do mówienia poprzez manipulację cząsteczkami powietrza, ale mechanizm działania tej czynności jest niezrozumiały.

SCP-905 jest zdolny do tego samego rodzaju ruchu, co normalny ludzki mężczyzna o tej samej budowie ciała, ale ze względu na swoją fotoniczną naturę, nie jest w stanie manipulować obiektami stałymi poza emitowaniem na nich słabego promieniowania elektromagnetycznego. Ciała stałe, takie jak drzwi, muszą zostać poruszone dla SCP-905, zanim będzie mógł opuścić lub wejść do pomieszczenia.

SCP-905 wykazał zdolność do przechodzenia przez okna i inne przezroczyste obiekty. Fotony SCP-905 składają się z fotonów, które w tym przypadku będą odbijać się od przezroczystego obiektu w tempie ~5%, oddzielając każdy odbity foton od wpływu SCP-905. SCP-905 opisuje to jako bolesne, ale znośne.

SCP-905 zrzuca swoje fotony ze stałą szybkością około 0,001% objętości swojego ciała na sekundę. Fotony te są emitowane na długości fali od ~380 nm do ~780 nm, lub w ludzkim spektrum światła widzialnego. SCP-905 wykazuje zdolność do zmiany długości emitowanych fal tak, aby dopasować je do swojego tła. Brak cienia w SCP-905 może sprawić, że wykrycie SCP-905 będzie problematyczne, gdy będzie ukryty.

SCP-905 wykazuje niezdolność do absorbowania kolorowego światła. Ze względu na ciągłą utratę fotonów SCP-905 musi być regularnie "karmiony", aby utrzymać swoją "zdrową" objętość ciała.

I odwrotnie, zbyt duża ilość fotonów SCP-905 podczas "karmienia" powoduje, że SCP-905 doświadcza przesycenia. SCP-905 uważa to za okropnie bolesne i opisuje to w podobny sposób jak ludzkie oparzenia. Umieszczenie lustra w pobliżu SCP-905 w celu "nakarmienia" SCP-905 jego własną emisją powoduje że SCP-905 wyraża skrajny dyskomfort. Kiedy zapytany, SCP-905 odpowiedział: "Czy z chęcią zjadłbyś swój własny [ZMIENIONO]?

SCP-905 został odkryty przy Wejściu [USUNIĘTO] w Ośrodku ██.

Dodatek 905-1: Słowa "Pan Kameleon, z Małych Panów ® od Dr. Wondertainment" są wytatuowane na lewej łydce SCP-905. SCP-905 wykazuje brak możliwości zmiany długości fali emitowanej przez ten wydruk. Jest desygnowany jako "1" w Dokumencie SCP-909-a.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported