SCP-914
ocena: +32+x
gears.jpg

Jedna z najmniej skomplikowanych sekcji SCP-914 w stanie nieaktywnym

Identyfikator podmiotu: SCP-914

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Tylko personel, który złoży pisemne podanie rozpatrzone pozytywnie przez dowództwo, może uzyskać dostęp do SCP-914. Podmiot musi być zamknięty w celi badawczej 109-B strzeżonej cały czas przez dwóch strażników. Każdemu naukowcowi wchodzącemu do 109-B musi towarzyszyć co najmniej jeden strażnik przez cały czas trwania badań. Pełna lista badań, które mają zostać przeprowadzone musi zostać przekazana do wszystkich strażników pełniących służbę przy celi; każde odstępstwo od listy będzie skutkować przerwaniem badań, usunięciem personelu z 109-B i karą dyscyplinarną według rozkazu dowództwa.

UWAGA: Obecnie zakazane jest testowanie materii biologicznej. Dalsze informacje w dokumencie 109-B:117. Nie jest zalecane używania ustawienia „Prymitywny” na ładunkach wybuchowych.

Opis: SCP-914 to olbrzymi mechanizm zegarowy ważący kilka ton i pokrywający obszar osiemnastu metrów kwadratowych, składający się z napędów śrubowych, pasów, kół pasowych, zębatek, sprężyn i innych mechanizmów. Podmiot jest niesamowicie skomplikowany, składa się z ponad ośmiu milionów ruchomych części stworzonych głównie z miedzi i cyny, ale również zaobserwowano drewno i tkaniny. Obserwacje i badania sondą wykazały brak elementów elektronicznych i żadnego źródła zasilania poza „Główną Sprężyną” znajdującą się pod „Panelem Wyboru.” Dwie olbrzymie kabiny o wymiarach 3m x 2,1m x 2,1m podpisane „Wejście” i „Wyjście” są podłączone poprzez miedziane rury do głównego ciała SCP-914. Pomiędzy kabinami znajduje się miedziany panel z dużym pokrętłem i małą strzałką. Słowa Prymitywny, Prosty, 1:1, Precyzyjny i Bardzo Precyzyjny są usytuowane w punktach wokół pokrętła. Poniżej pokrętła znajduje się duży „klucz”, który nakręca główną sprężynę.

Gdy przedmiot zostanie umieszczony w Kabinie Wejściowej drzwi zamykają się, po czym słychać dźwięk dzwonka. Jeżeli pokrętło jest ustawione w jakiejkolwiek pozycji a klucz zostanie przekręcony SCP-914 „udoskonali” przedmiot znajdujący się w kabinie. Podczas tego procesu nie następuje żadne zużycie energii, a przedmiot znajduje się w bezruchu do czasu otwarcia drzwi Kabiny Wyjścia. Intensywna obserwacja i prowadzone badania nie wykazały w jaki sposób SCP-914 dokonuje owego procesu, ponadto nigdy nie widziano przedmiotu badań w środku SCP-914 podczas trwania procesu „udoskonalania”. Proces trwa od pięciu do dziesięciu minut, w zależności od rozmiaru przedmiotu podlegającemu udoskonalaniu.


Dodatek: 5/14: Dziennik Eksperymentów Dr █████

Wejście: 1 kg stali (ustawienie: Prymitywny)

Wyjście: Stos kawałków stali o różnych rozmiarach wyglądających na wynik cięcia laserem

Wejście: 1 kg stali (ustawienie: 1:1)

Wyjście: 1 kg stalowych śrub

Wejście: 1 kg stali (ustawienie: Precyzyjny)

Wyjście: 1 kg stalowych pinezek do dywanów

Wejście: 1 kg stali (ustawienie: Bardzo Precyzyjny)

Wyjście: Kilka gazów, które szybko ulotniły się do atmosfery oraz 1 gram nieznanego metalu odpornego na temperaturę 50 000 °C, niemożliwego do zniszczenia, o prawie idealnym (1.6x10-75 ρ) przewodnictwie prądu

Wejście: osobisty zegarek należący do Dr █████ (ustawienie: Prosty)

Wyjście: 1 zegarek osobisty rozłożony na części

Wejście: 1 telefon komórkowy należący do ███████ (ustawienie: 1:1)

Wyjście: 1 telefon komórkowy, jednak innej marki

Wejście: 1 standardowy rewolwer Colt Python (ustawienie: Bardzo Precyzyjny)

Wyjście: [USUNIĘTO] Wspomniany ████████████ całkowicie dezintegrował jakąkolwiek materię na swojej linii ognia. Obiekt zabezpieczony za pomocą fal gamma o wysokiej gęstości.

Wejście: 1 biała mysz (ustawienie 1:1)

Wyjście: 1 brązowa mysz

Wejście: 1 szympans (ustawienie: Prymitywny)

Wyjście: 1 mocno okaleczone zwłoki wykazujące oznaki miażdżenia i cięcia z użyciem wysokiej temperatury


Dokument # 109-B: 117: Dziennik Eksperymentów Dr ███ i Dr. ███████

Wejście: Pracownik D-186, mężczyzna rasy kaukaskiej, 42 lata, 108 kg, 185 cm wzrostu (ustawienie: 1:1)

Wyjście: Mężczyzna, Hiszpan, 42 lata, 100 kg, 188 cm wzrostu. Podmiot był bardzo zdezorientowany i niespokojny. Podmiot zaatakował pracowników ochrony. Podmiot zlikwidowany.

Wejście: Pracownik D-187, mężczyzna rasy kaukaskiej, 28 lat, 63 kg, 173 cm wzrostu (ustawienie: Bardzo Precyzyjny)

Wyjście: [USUNIĘTO]. Podmiot uciekł z komory testowej zabijając ośmiu strażników, jak również Dr ███ i Dr. ███████. Wszczęto blokadę placówki. Podmiot spowodował naruszenie przechowalni trzech stref SCP podczas próby ucieczki. Specjalne oddziały reagowania zostały wysłane do powstrzymania podmiotu, co skutkowało wielokrotnym zranieniem podmiotu, częściową utratą pamięci przez członków Specjalnych oddziałów reagowania i korozyjnym uszkodzeniem hydrauliki placówki. Podmiot zniknął kilka godzin później zmieniając się w niebieski popiół i oślepiając przebywający w pobliżu zespół badawczy.

Badania biologiczne nad SCP-914 zostają przerwane.


Notatka: ”Ze względu na charakter tego SCP, szeroki zakres Danych Badawczych byłby pomocny. Dr Gears zarządził, że każdy naukowiec może mieć dostęp do badań niebiologicznych jeśli ma przynajmniej 3 poziom upoważnień, bądź jest nadzorowany przez takiego naukowca. Wszystkie eksperymenty muszą być zapisywane w dokumencie 914-E (Dziennik Eksperymentów 914). Badania biologiczne będą kontynuowane tylko na wyraźny rozkaz Rady O5. Tak długo, gdy chcesz zbadać coś, co nie jest materią biologiczną, zachęcam do pomocy w gromadzeniu danych.” - Dr. █████

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported