SCP-917
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-917

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-917 ma być przechowywany w standardowej celi dla humanoidów. Muzyka i literatura mogą zostać dostarczone na życzenie.

Jeden opiekun ma być przydzielony do SCP-917 przez cały czas. Opiekuni mają się zmieniać co 6 godzin. SCP-917 może zażyczyć sobie samotności w dowolnym momencie. Jednakże ten przywilej jest ograniczony do czterech (4) godzin dziennie.

Podstawowy podręcznik komunikacji oparty na alfabecie Braille'a został dostarczony do SCP-917.
Prosta komunikacja może być przeprowadzana za pośrednictwem tego medium, jak również umówionych sygnałów ręcznych. Personel instruowany jest, by nie budzić SCP-917 podczas fazy nowiu, jeżeli nie jest to absolutnie wymagane, gdyż może wzbudzić to w obiekcie panikę. Personel ma poczekać aż SCP-917 wyda określony sygnał przed interakcją.

SCP-917 cierpi na umiarkowany artretyzm i ma otrzymywać leki wraz z możliwym pożywieniem.

Ze względu na aktualny przepis dotyczący "Panów", SCP-917 ma być przechowywany w Sali ██ w Ośrodku ██.

Opis: SCP-917 zdaje się być mężczyzną rasy Kaukaskiej w podeszłym wieku. Cechy twarzy obiektu dokonują degradacji i regeneracji w zależności od cyklu księżycowego, całkowicie znikając podczas nowiu i wracając w pełni do normalności podczas pełni. Uszy, oczy, nos i usta obiektu znikną, lecz zmarszczki na twarzy pozostaną na swoim miejscu. Ta degeneracja i regeneracja naśladują fazy księżyca, zaczynając od lewego ucha i przechodząc przez twarz obiektu.

Obiekt wyjaśnił, że doświadczenie jest bezbolesne, lecz pozostawia go ślepego, głuchego i niezdolnego do mowy, gdy danych narządów brakuje.

SCP-917 nie musi jeść, pić, czy oddychać, kiedy dane elementy znikają. Jednak wyjaśnił, że czuje się bardzo zmęczony, gdy cierpi z powodu fazy księżycowej.

Podczas zaćmienia, [USUNIĘTO]. Zostało to uznane za bezpieczne i nie wyrządza żadnej długoterminowej szkody obiektowi.

SCP-917 został odkryty przy Wejściu [USUNIĘTO] w Ośrodku ██.

Dodatek 917: Słowa "Pan Księżyc, z Małych Panów ® od Dr. Wondertainment" są wytatuowane na prawej łydce SCP-917. Podczas pozyskania SCP-917 miał na sobie płaszcz, koszulę i spodnie z marką "Oświadczenia Doktora" wszytą we wszystkie metki. Lista podobna do tej posiadanej przez SCP-909 została znaleziona w lewej kieszeni od spodni, gdzie jest on desygnowany "13". Zobacz Dokument 917-a.

Dodatek 917-2: Wyżej wymieniony dokument był w posiadaniu SCP-917. SCP-905 twierdzi, że "zgubił swoją kopię na wietrze", SCP-909 miał przy sobie podobną listę, którą można znaleźć w Dokumencie 909-a, a SCP-913 najwyraźniej spożył swoją kopię. SCP-920 deklaruje, że zgubił swoją kopię. - Dr. ███████████

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported