SCP-918
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-918

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-918 został oznaczony na mapach jako teren przeznaczony na testowanie procedur artyleryjskich, a wszelkie przedstawiające go obrazy satelitarne mają współgrać z tą historią przykrywkową.

Obecny na miejscu personel ma za zadanie zestrzelić wszelkie instancje SCP-918-1, a te, którym uda się opuścić SCP-918 mają zostać wyśledzone i powstrzymane przed wypełnieniem ich zadania.

Wszyscy cywile zbliżający się do SCP-918 mają zostać zatrzymani przez Fundacje, po czym personel ma za zadanie zaaplikować im preparaty amnezyjne Klasy A.

Opis: SCP-918 to porzucony młyn zlokalizowany w ████, ███████. Czas i powód porzucenia jest nieznany, a żadne zapisy nie zawierają informacji o jego powstaniu. Cała maszyneria SCP-918 powiązana ze standardowymi mechanizmami w młynie jest niefunkcjonalna i zdaje się być rozłożona w celu pozyskania metalu.

Wnętrze SCP-918 jest wypełnione przez maszynerie nieznanego przeznaczenia, najwyraźniej wykonaną ze złomu. Głównymi konstrukcjami są rzędy rur biegnących przez budynek, jednakże zauważalne są także koła pasowe oraz urządzenie przypominające silnik ciągnika.

Co każde dwa (2) miesiące trzy (3) istoty przypominające członków rodziny Ciconiidae wyłonią się z komina na dachu SCP-918. Byty te będą dalej nazywane SCP-918-1. Instancje SCP-918-1 poddane sekcji nie wykazują posiadania żadnego szkieletu, organów wewnętrznych czy mięsa, będąc zamiast tego kompletnie puste. Sposób, w jaki te są zdolne do ruchu i ogólnego funkcjonowania jest nieznany. Świadkowie donoszą, że SCP-918-1 porozumiewają się ze sobą za pomocą wysokich dźwięków i skrzeków.

Po wyłonieniu się instancje SCP-918-1 wzlecą w poszukiwaniu najwyraźniej ustalonego już miejsca w obrębie ███████. Miejsce, do którego zmierzają instancje, zawsze będzie domem zamieszkanym przez jednego (1) noworodka i dwoje (2) rodziców. Po zjawieniu się w rezydencji instancje SCP-918-1 zlokalizują noworodka i ostrożnie pochwycą go w szpony.

Instancje SCP-918-1 następnie wrócą do SCP-918 dalej trzymając noworodka i umieszczą go na miejscu w środku maszynerii obecnej w obiekcie. Personel zgłasza serie głośnych dźwięków uderzania ze środka maszynerii na tym etapie. Po piętnastu (15) minutach różne ilości talku wydobędą się z końcowego punktu mechanizmu.

Instancje SCP-918-1 następnie wespną się na otwarty punkt maszynerii. Skany maszynerii na tym etapie pokazują, że instancje SCP-918-1 pozostają w rurach przez następne sześć (6) sekund, po czym znikają.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported