SCP-924
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-924

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wszystkie istoty desygnowane SCP-924 mają być przechowywane w oddzielnych zbiornikach o rozmiarach 7 m x 7 m x 7 m z wodą morską w Ośrodku 46. Woda powinna mieć stałą temperaturę wynoszącą 1.6ºC (35ºF). Wszystkie punkty obserwacyjne mają być tworzone ze szkła hartowanego. Jeśli wystąpi konieczność wejścia do zbiornika ze względu na eksperymenty bądź czyszczenie, woda musi być podgrzana do temperatury 7ºC (44.6ºF). Zabronione jest wejście do zbiorników bez spełnienia tej procedury.

Każdy SCP-924 ma otrzymać 85 kilogramów świeżego mięsa comiesięcznie.

Pojmaniem bądź neutralizacją dzikich obiektów SCP-924 mają zająć się członkowie Mobilnej Formacji Operacyjnej Τau-2 "Polar Pathfinders".

Opis: SCP-924 to gatunek bladego humanoida mierzącego około 2 metrów (6.5 ft) wysokości. Obiekty wyglądają jak ciało człowieka przepełnione wodą, posiadające również przypominające rogi jelenia wyrostki na głowie oraz parę skrzeli zewnętrznych umieszczonych tuż pod klatką piersiową. Są one zdolne pływać z prędkością dochodzącą do 30 km/h i przetrwać na głębokości nawet 1 kilometra. SCP-924 wymaga niemal zamrożonego środowiska arktycznego aby poprawnie funkcjonować; zapadną w stan śpiączki letniej jeśli temperatura wody dookoła wzrośnie ponad 4 ºC (39.2ºF).

SCP-924 jest drapieżnikiem polującym z zaskoczenia, atakującym ofiary spod wody używając dziury w lodzie jako miejsca na zasadzkę, bądź samodzielnie przebijając się przez lód. Obiekt bardzo dobrze odczuwa zapachy i wibracje, co pozwala mu śledzić ofiarę na dłuższych odległościach lub przez lód. Jeśli atak się powiedzie, cel zostanie utopiony przez SCP-924, a następnie zostanie zaciągnięte na dno oceanu w celu konsumpcji.

SCP-924 uwolni ciała po 1-6 godzinach. Odzyskane ciała mają ślady długiego zanurzenia i wysokiego ciśnienia, skraplania i konsumpcji organów wewnętrznych i mięśni. Ciała zawierają również wysoki poziom wirusów złośliwych, które po kontakcie z ciałem ludzkim niszczą wiązania międzymięśniowe, pozostawiając skórę i kości nienaruszone. Bakteria będzie aktywna przez okres dwóch tygodni po żywieniu.

SCP-924 został po raz pierwszy zidentyfikowany jako powód zniknięć wędkarzy w okolicy [ZMIENIONO]. Jako że obiekty wymagają zamarzniętego środowiska aby poprawnie funkcjonować ze względu na zmniejszenie się ich aktywności przy wzroście temperatury, odkryto że migrują na południe podczas zimy w poszukiwaniu ofiar. Najbardziej wysunięty na południe punkt, gdzie namierzono anomalię znajdował się 3 mile od ████████ w stanie Michigan.

Dodatek: Incydent dnia ██.██.20██, pomimo braku poszkodowanych udowodnił, że obiekty są w stanie się wspierać oraz wydostawać się z wody, przez co ataki na statki rybackie są możliwe. Specjalna Formacja Operacyjna Tau-2 zgodnie z tym dokonała rewizji protokołu bezpieczeństwa.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported