SCP-946
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-946

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-946 ma być przechowywany w centrum wyciszonej i pozbawionej okien komory przechowawczej o wymiarach 5 [m] × 5 [m] × 5 [m]. Jedynym źródłem światła w pokoju jest reflektor znajdujący się bezpośrednio nad SCP-946. Obiekt jest przez cały czas monitorowany za pośrednictwem kamer i urządzeń do rejestracji dźwięków, by możliwe było zapisywanie informacji o właściwej mu aktywności. Co najmniej jeden wykwalifikowany dyskutant musi znajdować się w gotowości do interakcji z obiektem. Jeżeli pracownik z niewystarczającym upoważnieniem będzie świadkiem debaty pomiędzy SCP-946-1 oraz SCP-946-2, podczas której poruszone zostaną informacje o Fundacji wymagające wyższego upoważnienia, należy zaaplikować mu preparat amnezyjny klasy A.

Opis: SCP-946 to drewniany stół, do którego przystawione są dwa krzesła. Kilka razy w tygodniu, tj. od 2 do 4, dwójka mężczyzn (oznaczonych jako SCP-946-1 i SCP-946-2) pojawi się w pokoju z obiektem i zajmie krzesła naprzeciwko siebie. Instancje rozpoczną wtedy kulturalną debatę na dany temat. Tematy mogą mieć podłoże egzystencjalne, trywialne lub powszechne. Kilkakrotnie debaty skupiały się wokół hipotetycznego zdarzenia i prawdopodobieństwa jego wystąpienia. Wyniki tych debat stawały się później rzeczywiste. W każdym momencie debaty zewnętrzny obserwator może do niej dołączyć; wymiary stołu dostosują się wtedy pod wymagania trzech stron, a po nowej pojawi się dodatkowe krzesło. Jeżeli "gość" wykorzysta w czasie debaty argument ad hominem bądź dokona celowego fałszywego stwierdzenia, SCP-946-1 go skrytykuje. Jeśli niepożądane zachowanie nadal będzie miało miejsce, SCP-946-1 oświadczy, że uczestnictwo gościa nie jest już miło widziane, a jego krzesło zniknie. Kolejne próby skomunikowania się gościa z SCP-946-1 lub -2 będą przez instancje ignorowane.

W związku z Incydentem 946-██ (szczegóły w Dodatku 2) uznano, iż SCP-946-1 oraz SCP-946-2 najwyraźniej są wszechwiedzący albo przynajmniej posiadają dowolną wiedzę na tematy poddawane debatom.

SCP-946-1 i SCP-946-2 pod względem wyglądu przypominają normalnych ludzi. SCP-946-1 to wysoki, czarnoskóry mężczyzna z krótkimi, szarymi włosami i długą brodą, do którego druga instancja zwraca się per "Harmon". SCP-946-2 to szczupły, łysy, białoskóry mężczyzna, do którego pierwsza instancja zwraca się per "Garcian". Podczas dyskusji oboje są w stanie tworzyć trójwymiarowe obrazy i przywoływać niewielkie obiekty celem symulowania przebiegu zdarzeń bądź przedstawiania informacji.

Dodatek 1: Dnia 24.07.████ r. (szczegóły w Raporcie Z Incydentu 946-12) SCP-946-1 i SCP-946-2 podczas jednej z debat zażądali, by SCP-946 nigdy nie został wystawiony na oddziaływanie światła z wielu źródeł. W przeciwnym razie wszystkie źródła światła, oprócz jednego, się zepsują. Nie wiadomo, w jaki sposób SCP-946 tego dokonuje. Przed wysunięciem owego żądania SCP-946 nie wykazywał tej właściwości. Po przepytaniu SCP-946-2 wyjaśnił, iż jedna debata doprowadziła ich do przekonania, że pojedyncze źródło światła sprawia, iż "zapanowuje lepsza atmosfera".

Dodatek 2: Raport Z Incydentu 946-██: Dnia 08.04.████ r. debata pomiędzy SCP-946-1 oraz SCP-946-2 nieoczekiwanie poruszyła temat grawitacji. W trakcie niej wspominano kilka konceptów właściwych fizyce teoretycznej, takich jak Teoria Strun, [ZMIENIONO] czy [USUNIĘTO]. Oboje wydawali się dobrze obeznani z owymi konceptami, podczas gdy nawet nowoczesna nauka ma często problemy z ich zrozumieniem. Instancje wykazały się wcześniej nieprzypuszczaną u nich wiedzą na temat kilku ściśle tajnych dokumentów Fundacji, z których najważniejszym były logi testowe SCP-536. SCP-946-1 w czasie debaty usiłował drugą stronę przekonać, że grawitacja nie powinna istnieć, podczas gdy SCP-946-2 argumenty pierwszej strony rozważał i komentował. Po około czternastu minutach przebywający na służbie naukowiec, dr ███████, wszedł do przechowalni SCP-946 i dołączył do debaty. W czasie późniejszego przesłuchiwania dr ███████ twierdził, iż po prostu "przeciwdziałał możliwej katastrofie". Argumentował, iż bez grawitacji uniwersum, jako całość, przestałoby istnieć w swojej obecnej formie. Kontrargumentem SCP-946-1 było założenie, iż przyszła forma uniwersum mogłaby być znacznie lepsza od obecnej. SCP-946-2 zgodził się z dr. ███████, który w debacie przeciwko SCP-946-1 uczestniczył jeszcze przez dwie godziny. W końcu sfrustrowany SCP-946-1 się poddał. W świetle owego rozwoju aktualizacji poddano procedury bezpieczeństwa. Nadanie obiektowi klasy Keter oczekuje na zatwierdzenie.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported