SCP-966
ocena: +16+x
Darkskullteeth%20infrared%201-new.png

SCP-966-2 (obserwowany poprzez filtry podczerwieni)

Identyfikator podmiotu: SCP-966

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: MFO Iota-1 "Dream Hunters" oraz MFO Iota-2 "Air Chasers" muszą regularnie poszukiwać informacji o nagłych i brutalnych zgonach ludzkich, powiązanych z brakiem snu, aby móc znaleźć i zneutralizować pozostałe na wolności instancje SCP-966.

Cztery osobniki SCP-966 (trzy samce, oznaczone jako SCP-966-1, SCP-966-3 oraz SCP-966-4, a także jedna samica, desygnowana SCP-966-2) muszą znajdować się w stalowym pokoju wyłożonym ołowiem, o wymiarach 10 [m] × 10 [m], który znajduje się w Ośrodku ██. Wewnątrz tego pomieszczenia muszą być zainstalowane dwie kamery bezpieczeństwa z filtrami podczerwieni oraz błoną filmową wrażliwą na promieniowanie podczerwone. Comiesięcznie należy każdego osobnika SCP-966 karmić 20 [kg] mięsa.

W razie wystąpienia porodu przez SCP-966-2 nowo narodzony osobnik musi zostać zbadany i zneutralizowany, zanim osiągnie wiek dojrzały.

Opis: SCP-966 to stworzenia drapieżne, przypominające pozbawione owłosienia humanoidy palcochodne. Twarze osobników są wydłużone, a jamy ustne wyścielone igło-podobnymi zębami. Na każdej z rąk posiadają pięć szponów, które mogą wydłużyć do długości 20 [cm]. Pomimo ich ostrości, są łamliwe, przez co nieużyteczne w walce. Wysokość obiektu SCP-966 oscyluje w granicach od 1,4 [m] do 1,6 [m], ponadto mogą one ważyć do 30 [kg]. W aspekcie fizycznym SCP-966 są stworzeniami słabymi, ich kości są puste, a masa mięśniowa rzadka. Osobniki najwyraźniej nie odpoczywają poprzez sen; w zamian co pewien, prawdopodobnie losowy, czas gwałtownie przestają dokonywać jakichkolwiek poruszeń, po czym ich aktywność powraca od trzech do pięciu minut później.

SCP-966 są widoczne jedynie na długościach fal od 700 [nm] do około 900 [nm]. Właściwość ta dotyczy wszystkich tkanek SCP-966, bez względu na ich stan. Jeżeli ich skóra, mięśnie czy organy ucierpią oparzenia drugiego lub trzeciego stopnia, obszary te będą widoczne w długościach fal od 360 do 900 nm.

SCP-966 pożywia się średnimi i dużymi zwierzętami, w tym ludźmi. Osobniki polują samotnie lub w parach. Na metodę łowów obiektu składa się pojedyncza emisja wcześniej nieznanego typu fal (nazwanych falami ██████ na cześć doktora ██████), które permanentnie uniemożliwiają ofierze wejście w fazę snu NREM ani REM. Niemożliwy jest także mikro-sen. Zasięg efektywny fal ██████ rozciąga się do 20 metrów; jednakże testy wykazały, iż fale mogą zostać zablokowane przy użyciu metali po-przejściowych, a w szczególności — ołowiu.

Na niczym spełzły wszelkie próby wprowadzenia ofiar SCP-966 w sen. Możliwa jest indukcja innych form nieświadomości, jednakże zwykle negatywnie wpływa ona na zdrowie ofiar SCP-966, ponieważ nie zapewnia im prawdziwego odpoczynku.

Po pozbawieniu ofiar możliwości snu, SCP-966 będą je nachodzić do momentu, kiedy brak snu doprowadzi ofiary do utraty przytomności. Wtedy SCP-966 zaczną ofiarę konsumować. SCP-966 okazały się bardzo zręczne i ciche podczas śledzenia celów. Sporadycznie wokalizują one dźwięki-groźby przy ofierze, by jeszcze bardziej ją zestresować; osobniki mogą posunąć się nawet do stopnia ataku fizycznego, jeżeli ofiara okaże się nad wyraz wytrzymała.

Niektóre z ofiar SCP-966, poza wspólnymi objawami charakteryzującymi brak snu, wykazują oznaki cierpienia na skutek skrajnie realistycznych halucynacji, ponadto czasami wchodzą w furię bez żadnych oczywistych stymulacji zewnętrznych. Obecnie uznaje się, iż objawy te są efektem dłuższego wystawienia na działanie fal ██████. Nie wiadomo jeszcze, dlaczego SCP-966 nieprzerwanie emituje owe fale na niektóre ofiary. Jedna z wysuniętych hipotez zakłada, iż dzieje się tak, kiedy osobnik jest zagłodzony, ponieważ działanie to prowadzi do dalszego osłabienia fizycznego i psychicznego ofiary, a w rezultacie szybszego pozbawienia przytomności.

Instancje SCP-966, które żyją w stanie dzikim, znajdują się na całym świecie. Od momentu ich odkrycia w roku 19██, Fundacja odnosiła sukcesy w eksterminacji liczby osobników, jednakże nadal znajduje się ich wiele w █████ oraz █████ ███████.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported