SCP-970
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-970

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wszystkie lokacje dotknięte właściwościami SCP-970 muszą zostać przejęte przez Fundację, oraz muszą zostać ustanowione dla nich wiarygodne działalności-kamuflaże. Cywile próbujący wejść do takich lokacji muszą być zniechęcani, w razie możliwości w granicach lokalnego prawa; intruzi zostaną poddani działaniu preparatu amnezyjnego Klasy-A.

W związku z Eksperymentem-04 i Dodatkiem 970-02, przy wejściach do lokacji dotkniętych SCP-970 musi stacjonować uzbrojony personel bezpieczeństwa.

Opis: SCP-970 to anomalne zjawisko przestrzenne w którym grupa pomieszczeń jest zapętlona sama w sobie wbrew naturze trójwymiarowej przestrzeni. We wszystkich przypadkach oznacza to drzwi, pojawiające się na ścianach pomieszczeń, będące w linii prostej, pozwalające na poruszanie się w jednej linii do przodu kończąc wędrówkę w pomieszczeniu w którym ją zaczęto. Wszelkie zmiany w pomieszczeniu nie wpływają na sąsiednie pomieszania i ich powierzchnie. Nie jest obecnie znane wyjaśnienie występowania tego zjawiska.

SCP-970-01 to sekcja więzienna w Sektorze-19, oraz pierwszy przypadek zjawiska SCP-970 na jaki natknęła się Fundacja. Została ona skonstruowana jako pomieszczenie mieszkalne dla personelu Klasy-D i była skutecznie do tego wykorzystywana aż do ██/██/████, kiedy kilka podmiotów Klasy-D naruszyło przechowalnie podczas próby ucieczki. Dochodzenie w sprawie incydentu doprowadziło do odkrycia grupy pomieszczeń wewnątrz sekcji więziennej, prowadzących prosto do pomieszczeń po przeciwnej stronie korytarza. Szybko ustalono, że plan budynku nie pozwala na takie połączenie i że układ pomieszczeń przeczy standardowej trójwymiarowej geometrii.

Od czasu incydentu, odkryto kolejnych ██ przypadków występowania SCP-970, przy czym ██% z nich w zasięgu 800 [km] od Sektora-19. Szczególny przypadek został odkryty w zachodnim skrzydle Pałacu Legislacyjnego [ZMIENIONO]. W tym przypadku Fundacja nie mogła przejąć kontroli nad budynkiem, a przedstawicie lokalnej władzy byli wrogo i przeciwnie nastawieni do wszelkich uwag na temat bezpieczeństwa. Problem został rozwiązany pół roku później, podczas brutalnego przewrotu w którym budynek uległ zniszczeniu, czego rezultatem [USUNIĘTO] ostatecznie zabezpieczone przez Mobilną Formację Operacyjną Rho-8 i Pi-1, wspierane przez siły rebeliantów.

Dodatek 970-01: Dzienniki Eksperymentów nad SCP-970

Dodatek 970-02: Skutkiem załamania nerwowego, Badacz Taylor została przeniesiona do oddziału psychiatrycznego. Pozostali członkowie zespołu badawczego mieli podobne, aczkolwiek słabsze reakcje. Uznaje się, że nagranie z Eksperymentu-04 jest powodem takich problemów, tak więc każdy członek zespołu badawczego otrzymał preparat amnezyjny Klasy-B jako część leczenia. Eksperymenty z udziałem SCP-970 są wstrzymane do bliżej nieokreślonej przyszłości, a w miejscach występowania wzmocniono siły bezpieczeństwa.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported