SCP-973
ocena: +5+x

Identyfikator podmiotu: SCP-973

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Procedury Przechowawcze: Natura SCP-973 wyklucza możliwość całkowitego przechowywania podmiotu przez Fundację. Ze względu na zagrożenie jakie sobą reprezentuje, całość 60 kilometrowego odcinka Drogi Stanowej ██, na której podmiot dokonuje manifestacji, musi znajdować się pod obserwacją satelitarną przez cały czas. Każdy pojazd który będzie usiłował przejechać przez ten odcinek między godziną 22:00 a 4:30 musi zostać skierowany do zjazdów na obwodnice w ███ i ███ przez personel Fundacji. Osoby siłą próbujące przebyć zabezpieczony fragment mają być przymusowo zatrzymane i, jeśli zajdzie taka potrzeba, aresztowane.

Opis: SCP-973 składa się z dwóch bytów. SCP-973-1 to radiowóz policyjny, przypominający te, używane przez policję stanową stanu ███████ na początku lat siedemdziesiątych. Samochód wydaje się być w zaawansowanym stanie zniszczenia: relacje świadków konsekwentnie opowiadają o dużych wgnieceniach w drzwiach i masce, popękanych szybach, rozległym rdzewieniu i luźnym tylnym zderzaku przyklejonym taśmą.

SCP-973-2 jest opisywany jako mężczyzna rasy kaukaskiej w wieku ponad czterdziestu lat, ubrany w mundur policji stanowej stanu ███████ pochodzący z tego samego okresu co SCP-973-1. Podmiot jest opisany jako łysiejący, z lekką nadwagą, posiadający duże wąsy.

Manifestacja SCP-973 nastąpi w nocy, gdy inny pojazd wjedzie do wyznaczonego obszaru, przy czym uważa się, że jest ona wywołana przez pojazd przekraczający pewną prędkość graniczną. Prędkość ta zmienia się między manifestacjami, ze średnią wynoszącą 88,5 km/h (55 mph), ale może mieścić się w zakresie od 53,3 km/h (35 mph) do 112,7 km/h (70 mph). Dotychczas nie odnaleziono wzoru ani powiązania łączącego poszczególne prędkości graniczne.

Gdy pojazd znajdujący się w wyznaczonym obszarze przekroczy prędkość, SCP-973 pojawi się około 400 metrów za pojazdem i rozpocznie pościg z wykorzystaniem sygnałów dźwiękowych i świetlnych ("syreny"). Dodatkowo, w czasie pościgu, z radia pojazdu które padło ofiarą manifestacji odtwarzać się będzie zapętlona wiadomość o treści "Uciekaj, [WULGARYZM USUNIĘTO]". W ██% przypadków, ofiara będzie próbowała uciec przez pościgiem SCP-973, który zakończy się zatrzymaniem w ciągu od 1 do 6 minut. Wtedy [WYMAZANO].

Szczątki trzydziestu czterech osób oraz dziewiętnastu pojazdów znaleziono w odległości do 6,4 km od wyznaczonego obszaru drogi. Wśród obrażeń zadanych ciałom znajdują się wypatroszenie, gwałt, [WYMAZANO], oraz trzy przypadki, w których ciała zostały tak zmasakrowane, że niemożliwa była ich identyfikacja. Pięciu ocalałych znajduje się obecnie pod opieką Fundacji, wszyscy cierpią z powodu traumy o różnym natężeniu. Pozyskane pojazdy noszą ślady ciężkich uszkodzeń od uderzeń, zarówno środowiskowych jak i zadanych bezpośrednio, oraz wiele śladów spalenia wnętrza.

Dodatek-1: Niszczenie jezdni dotkniętych SCP-973 okazało się nieskuteczne. Rozbiórka części Drogi Stanowej ██ w 1983 roku doprowadziła do przeniesienia się SCP-973 do jego obecnej lokacji.

Dodatek-2: ██-08-20██ - próba pochwycenia i zabezpieczenia SCP-973 nie powiodła się, w wyniku czego śmierć poniosło dziewięciu agentów. SCP-973 został uznany za rannego, ale nie za unieruchomionego, ponownie pojawił się dziewięć dni później. Naoczni świadkowie zgłosili zmiany w wyglądzie SCP-973-2, tak jak pokazano w tym fragmencie z wywiadu Agenta ████████ po misji:

Agent ████████: Nie umiem tego powiedzieć. Wyglądał po prostu… inaczej. Jego oczy były czerwone, to pamiętam, a jego usta to była jedna wielka czarna dziura. Nie było zębów, nie było języka, tylko czarny otwór. Byłem zbyt zajęty strzelaniem w niego żeby lepiej się przyjrzeć.

Dodatek-3: Powierzchnia którą obejmuje efekt SCP-973 wydaje się powiększać, podobnie jak okres czasu w którym następuje manifestacja. Protokoły bezpieczeństwa zostały odpowiednio dostosowane.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported