SCP-989
ocena: +2+x
Sugar_caster_MET_145033.jpg

SCP-989, obecnie w przechowalni

Identyfikator podmiotu: SCP-989

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-989 musi być do odwołania przechowywany w bezpiecznej Szafie ███-██, w Ośrodku 22. W bezpiecznej Szafie ███-██ musi znajdować się elektroniczna waga, która przez cały czas musi mierzyć aktualną wagę obiektu. Wszelkie zmiany w wadze, przed lub po testach, których wartość będzie wynosiła ok. 1 [g], pomijając materiały testowe, muszą zostać natychmiast ogłoszone, a protokół Uszkodzenia Przechowalni — uruchomiony. Badania związane z SCP-989 wymagają upoważnienia poziomu 2. oraz pisemnej autoryzacji pracownika z upoważnieniem poziomu 3.

Opis: SCP-989 to związek C12H22O11 (sacharoza) splątany ze związkiem chemicznym H7Xe2O4C8. Metoda, dzięki której otrzymano ową molekułę, nie została jeszcze rozpoznana, jako że ani skład, ani struktura obiektu nie są zgodne z zasadami obecnego stanu wiedzy chemicznej. Trwają badania.

SCP-989 znajduje się w ozdobnym, srebrnym shakerze, na którego spodzie wygrawerowane jest logo Marshall, Carter, and Dark. Pojemnik ten oznaczony jest jako SCP-989-2. W shakerze nie są widoczne żadne spoiwa, wobec czego nie wiadomo aktualnie, w jaki sposób można SCP-989-2 uzupełnić. W każdym razie obecne testy nie wykazują żadnych znacznych zmian w wadze obiektu, co może oznaczać, iż substancja sama się uzupełnia. Ów efekt "uzupełniania" można zaobserwować wyłącznie, jeżeli obiekt stoi nieruchomo przez co najmniej dwie (2) godziny. Obecnie nie wiadomo, czy właściwość ta oddziałuje z SCP-989, czy z SCP-989-2, aczkolwiek wysunięto hipotezę, że to reakcja drugiego związki z materiałem budulcowym SCP-989-2 jest źródłem tej właściwości.

Po podniesieniu i upuszczeniu SCP-989, obiekt ulega zawieszeniu w powietrzu. Kryształy z SCP-989 otaczają osobę, która wyrzuciła obiekt w powietrze, i pozostają w ten sposób przez dokładnie siedem (7) minut i osiemnaście (18) sekund. Właściwość ta nie wykazała jak dotąd niekorzystnego wpływu na osobę wyrzucającą, jako że SCP-989 nie zbliży się do wyrzucającego na odległość mniejszą niż dwa (2) milimetry, nawet jeśli osoba ta przejdzie przez chmurę SCP-989.

Jeżeli jednak inny organizm wejdzie w chmurę SCP-989, obiekt go otoczy i przedostanie się do błon śluzowych osobnika, wywołując poważne okaleczenia i wyściełając błony krystalicznym tworem podobnym do tego, który powstaje z cukru. Stan ten nie jest jednakże śmiertelny, a dotknięta nim osoba traci możliwość widzenia, słyszenia, ma znaczne trudności z oddychaniem i cierpi silny ból. Próby usunięcia krystalicznych narośli jak dotąd nie okazały się skuteczne.

Po wyjściu ze stanu zawieszenia w powietrzu, SCP-989 osiądzie na wszelkich powierzchniach orientowanych poziomo, do czasu, aż nie zostanie ponownie wprowadzony w stan zawieszenia. Efekt ten może zajść jedynie, jeśli SCP-989 jest suchy, jako że roztwór SCP-989 nie wykazuje żadnych właściwości anomalnych.

SCP-989 został pozyskany z domu ██████ ███████, w [ZMIENIONO], w Walii, po kilku zgłoszeniach o zaginięciach osób. Zgłoszenia te były połączone z ██████ ███████, przy czym potwierdzono również możliwość połączenia ich z Marshall, Carter, and Dark. Pozyskany również list oraz paragon z Marshall, Carter, and Dark, Limited, na kwotę [ZMIENIONO]. Jak dotąd nie pozyskano innych próbek SCP-989.

Dodatek 1 Poniżej znajduje się list pozyskany z domu ██████ ███████:
Do Pana ███████.
Dziękujemy Panu za zakup tego wspaniałego obiektu. Żywię nadzieję, że towar się Panu spodoba, aczkolwiek Pana goście na pewno się nim zainteresują. Jeżeli moglibyśmy w jakikolwiek sposób wspomóc Pana w urządzeniu wieczoru dowolnego rodzaju, oczywiście bardzo chętnie udzielimy pomocy. Mamy nadzieję na kontynuację interesów z Panem i wierzymy, że podjął Pan odpowiednie kroki, które mają na celu pozbycie się zainteresowania pewnej grupy, jak też radziliśmy.

Z poważaniem,
Panowie Marshall, Carter, and Dark.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported