SCP-990
ocena: +17+x
scp990-new.jpg

Wizja artystyczna SCP-990.

Identyfikator podmiotu: SCP-990

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Jak dotąd nie zaprojektowano przechowalni dla SCP-990. Pracownicy chcący zasugerować potencjalne zabezpieczenie SCP-990 powinni zgłosić się do dr. ██████████. Prosimy o każdy pomysł; pomysłodawca nie ma znaczenia.

Opis: SCP-990 to mężczyzna ubrany w garnitur biznesowy z czasów zimnej wojny, który dokonuje manifestacji przed pracownikami Fundacji w ich snach. Jak dotąd żaden z pracowników nie spotkał SCP-990 w świecie rzeczywistym; jeżeli obiektem jest prawdziwy człowiek, należy go dopiero znaleźć. Nie wpłynęły jeszcze raporty o zauważeniu SCP-990 przez pracowników niezwiązanych z Fundacją.

SCP-990 pojawiał się pracownikom Fundacji odkąd [USUNIĘTO]. Egzystencja SCP-990 wyszła na jaw, kiedy kilkoro agentów prowadziło dyskusję na temat swoich snów, które łączyło pojawianie się w nich tej samej osoby. Wielu innych agentów donosiło o spostrzeżeniu w snach osoby zgodnej z opisem SCP-990. Fenomen nie otrzymał oficjalnej klasyfikacji SCP aż do zdarzenia 990-07.

Log Zdarzenia 990-07:

Agent ██████ nie zgłosił się do służby na czas. Zamiast tego został zastany w swoim mieszkaniu, gdzie spał. Mężczyzna spał przez około osiemnaście (18) godzin, a żadna z prób wybudzenia go nie okazała się skuteczna. Agenta przetransportowano do skrzydła medycznego.

Po około 40 godzinach snu mężczyzna obudził się w stanie wstrząśniętym. Następnie, krzycząc o "końcu świata", przebiegł przez placówkę. Nawet po głębokim uśpieniu wszystkie jego funkcje życiowe pozostawały niebezpieczne zawyżone: przyspieszone tętno, podwyższone ciśnienie krwi itd.

Agent opisał mężczyznę odpowiadającego wizerunkowi SCP-990. Zgodnie z raportem dr. ██████████, agent szczegółowo opisał serię zdarzeń, które prowadzić będą do wystrzelenia kilku rakiet z atomowymi głowicami bojowymi na Europę Środkową i Azję Wschodnią, co w rezultacie doprowadzi do eksterminacji prawie 98% ludzkości i całkowitego upadku cywilizacji ludzkiej. Agent twierdził, że informacje te zostały mu przekazane przez SCP-990, kiedy spał.

Wysłano Mobilną Formację Operacyjną ██-█, aby wyeliminowała początkowe zagrożenie, które mogłoby uruchomić ciąg ww. zdarzeń. Działania MFO ██-█ zakończyły się sukcesem, a kryzys został powstrzymany. Jednakże sam agent ██████ nie przetrwał tego doświadczenia i zmarł wskutek szoku.

Od czasów Zdarzenia 990-07, SCP-990 pojawiał się w snach wielu pracowników Fundacji i przedstawiał im podobne niebezpieczeństwa. Jak dotąd żadna sytuacja na skalę Zdarzenia 990-07 nie miała miejsca; jednakże SCP-990 poprawnie przewidział śmierć doktorów ████, ██████ i ████, a także zniszczenie Stacji Obserwacyjnej Epsilon 38 i [USUNIĘTO]. Każde zagrożenie opisywane przez SCP-990 powinno zostać zgłoszone władzom Fundacji, bez względu na jego skalę.

Pracownicy Fundacji mają pełne prawo dokonywać konwersacji z SCP-990, jeżeli się im okaże, a ponadto zachęca się ich do usiłowania pozyskania informacji od obiektu na jego temat. Co więcej, dr ██████████ stwierdził, iż każdy, kto zdoła określić, czy SCP-990 posiada ciało w świecie rzeczywistym, zostanie hojnie wynagrodzony.

Dokument 990-02:
Poniższe przesłuchanie zostało przeprowadzone pomiędzy dr. ██████████ a SCP-990. Pomimo że nie zarejestrowano jego treści aż do momentu obudzenia się dr. ██████████, jego pamięć od zawsze była dokładna i niezawodna.

Dr ██████████: Podaj swoją godność.

SCP-990: Próbujesz mnie przesłuchać?

Dr ██████████: Tak. Mogę?

SCP-990: Pewnie, wchodzę w to.

Dr ██████████: Proszę podać swoją godność.

SCP-990: Może Tony?

Dr ██████████: Tony? Masz na imię Tony?

SCP-990: Uważam, że każda osoba ma prawo do nazywania się tak, jak chce.

Dr ██████████: W porządku. Niech będzie Tony.

SCP-990: Właściwie, zmieniłem zdanie. Może być Richard?

Dr ██████████: Nie mam nic przeciwko.

SCP-990: No to Richard. Twoje następne pytanie?

Dr ██████████: Dlaczego grozisz pracownikom Fundacji?

SCP-990: Grozić? Kto tu grozi?

Dr ██████████: Przewidziałeś wiele niefortunnych zdarzeń związanych z Fundacją, w tym koniec świata.

SCP-990: I stała się komuś krzywda?

Dr ██████████: Zamordowałeś agenta ██████.

SCP-990: [po długiej pauzie] Doktorze, wydaje mi się, że masz błędną opinię na mój temat.

Dr ██████████: Jak to?

SCP-990: To nie ja jestem tutaj tym złym.

Dr ██████████: Nie sądziłem, że mamy tutaj "tego złego".

SCP-990: Och, mamy.

Dr ██████████: Kogo?

SCP-990: [po długiej pauzie] SCP ██████████.

Dr ██████████: Nie ma takiego SCP i przez jakiś czas jeszcze nie będzie.

SCP-990: No oczywiście, że nie. Ona się jeszcze nawet nie urodziła, więc jakim to sposobem miałaby zostać sklasyfikowana przez waszą Fundację?

Dr ██████████: To kolejna przepowiednia?

SCP-990: To twoja pobudka.

W tym momencie dr ██████████ został obudzony przez swój budzik, po czym dokonał transkrypcji przesłuchania.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported