SCP-995
ocena: +6+x

Identyfikator podmiotu: SCP-995

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze:
SCP-995 ma być zabezpieczony w terrarium o rozmiarach dwa (2) na trzy (3) metry w pomieszczeniu przechowawczym o rozmiarach cztery (4) na cztery (4). Terrarium musi być czyszczone dwa razy w tygodniu. Podczas czyszczenia SCP-995 ma być umieszczone w zastępczym terrarium adekwatnym do rozmiaru. Personel ma być poddany sterylizacji przed i po wejściu do pomieszczenia przechowawczego. SCP-995 musi być zabezpieczony w wielu terrariach, separując każdą kolonię. Obecnie są 4 kolonie; każde terrarium ma być zrobione w sposób umożliwiający pomieszczenie ilości i rozmiaru SCP-995 w kolonii. SCP-995 został przeniesiony do większego pomieszczenia przechowawczego, o rozmiarach 20 na 20 metrów. Każde terrarium musi być sprzątane raz w tygodniu. Jeśli jakakolwiek kolonia osiągnie przyjęty limit populacji, losowo wybrane SCP-995 mają zostać zniszczone. Jedynie personel poziomu 2 bądź wyższego, wyłącznie za zgodą dowolnego naukowca poziomu 3 bądź wyższego przydzielonego do SCP-995, może otrzymać dostęp do SCP-995. Żywienie obiektów musi się odbywać dwa razy w tygodniu o właściwych godzinach. Podczas dowolnego przełamania zabezpieczeń pomieszczenie musi być wysterylizowane przez spalanie.

Opis: SCP-995 to organizm z cechami wahającymi się między grzybem a zwierzęciem. Cykl życia SCP-995 zaczyna się, gdy ten jest zarodnikiem. Zarodnik pozostaje uśpiony, dopóki nie znajdzie wilgotnego i ciemnego miejsca. Jednakże SCP-995 ma większe prawdopodobieństwo na aktywowanie się pod sztucznymi strukturami, jak meble domowe; faworyzowane zdają się skóra, winyl i poliester. Tam zarodnik urośnie do miękkiej, organicznej masy, która będzie się żywić mikroorganizmami z powietrza. Będzie kontynuował wzrost, wyrastając kończyny umożliwiające poruszanie się. Wkrótce uformuje się szczęka, wraz z zębami i prostym przewodem trawiennym. SCP-995 w swojej dorosłej fazie będzie żywił się większymi organizmami jak insekty czy gryzonie. Okaz zacznie wtedy tworzyć więcej instancji SCP-995 poprzez reprodukcję zarodników. SCP-995 osiągały rozmiary [USUNIĘTO] średnicy. Ofiarami stają się niemowlęcia, wraz ze zwierzętami domowymi. Jeśli duża populacja SCP-995 pojawi się w małym obszarze, SCP-995 zacznie migrować, mając zdolność infekcji przeciętnego domu w setkach w ciągu kilku dni.

Pierwsza instancja SCP-995 została odkryta w sklepie meblowym ████████ w ███████████,GA, który został zamknięty poprzedniego miesiąca z powodu problemów finansowych. Grupa nastolatków wdarła się na teren zamkniętego sklepu i odkryła częściowo skonsumowane ciało bezdomnego, który najwyraźniej schronił się w sklepie. Została wezwana policja, która odkryła dużą kolonię SCP-995 w sklepie; wysłano oddział Fundacji do przeprowadzenia dochodzenia. Drużyna podała środki amnezjogenne klasy A oficerom policji biorących udział w akcji i przetransportowała kolonię SCP-995 do Ośrodka ██.

Dodatek: SCP-995 został przeniesiony do większego pomieszczenia przechowawczego, gdyż odkryto i pozyskano 3 nowe kolonie. Stworzona została lista, by skatalogować obecne kolonie i ich różne charakterystyki.

Lista kolonii SCP-995

Kolonia: SCP-995-A
Odkryta: 03.03.██
Ilość okazów: 349
Opis: SCP-995-A to oryginalna kolonia SCP-995.
SCP-995-A są szaroniebieskie, w fazie dorosłej osiągają od 8 do 40 centymetrów średnicy.
Cechy szczególne: SCP-995-A poruszają się na 4 kończynach ze szponami i obecnie mają najszybsze tempo reprodukcji.

Kolonia: SCP-995-B
Odkryta: ██.06.██
Ilość okazów: 10
Opis: SCP-995-B są ciemnozielone i w fazie dorosłej osiągają od 30 do ██ centymetrów średnicy.
Cechy szczególne: SCP-995-B są najagresywniejsi z gatunku i mają wydłużony pysk z ekstremalnie ostrymi zębami przypominającymi igły, które pokryte są nieznanym środkiem paraliżującym.

Kolonia: SCP-995-C
Odkryta: 02.01.08
Ilość okazów: 264
Opis: SCP-995-C są czarne i mierzą od 5 do 20 centymetrów w średnicy w dorosłej fazie.
Cechy szczególne: SCP-995-C są najmniejsze, jak również są w stanie rozpylać wysoce korozyjny środek chemiczny ze swoich 4 oczu.

Kolonia: SCP-995-D
Odkryta: 30.05.11
Ilość okazów: 23
Opis: SCP-995-D są ciemnoczerwone i w fazie dorosłej mierzą od 10 do ██ centymetrów średnicy.
Cechy szczególne: SCP-995-D potrafią emitować różnorodność dźwięków, od dzwonków telefonu po płacz ludzkiego niemowlęcia. Uważa się, że dźwięki te mają nęcić ofiarę w obszar SCP-995-D, gdzie ich grupa zaatakuje. SCP-995-D zdaje się najbardziej zaawansowany w zachowaniu i inteligencji.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported