SCP-996
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-996

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-996 ma być rozciągnięty do rozmiarów kwadratowego arkusza o wymiarach 1 metr na 1 metr. Musi być utrzymywany w miejscu przy użyciu czterech zacisków w rogach, przymocowanych do ramy. Konstrukcja jest zamknięta w magazynie pod standardowymi zabezpieczeniami.

Opis SCP-996 to arkusz czystej, szarej tkaniny. Kiedy nie jest rozciągana, przybiera kształt okręgu o średnicy 0.5 metra. Tkanina zdaje się nieskończenie elastyczna, jako że będzie się rozciągać przy małej sile, a przy dużej sile nie uda jej się rozerwać. Próby przebicia SCP-996 zakończą się deformacją materiału dookoła narzędzia. Siły ścinające spowodują elastyczną deformację, ale nie rozerwą materiału. W związku z tym SCP-996 zdaje się topologicznie idealny.

SCP-996 posiada grubość, objętość i masę równą zeru. Tkanina może się przenikać: po zgięciu dwie połówki przez siebie przechodzą. Badania mikroskopijne pokazują obrazy podobne do materiału makroskopowego; nie widać dodatkowych detali. Pomimo nieskończenie cienkiej grubości materiał nie jest ostry i zagina się bezboleśnie w dotyku.


Log eksperymentu 996-Mkf

Data: ██-██-██

Procedura: SCP-996 udzielony klasie D. Klasa D poinstruowany o interakcję z materiałem wedle własnego uznania.

Rezultaty: Klasa D eksperymentował z SCP-966, szybko odkrywając właściwość samoprzenikania. Wielokrotne składanie, rozciąganie i manipulacja spowodowała zaplątanie materiału dookoła dłoni klasy D. Próba uwolnienia dłoni pracownika udała się, po czym pociągnął on dwa końce SCP-996, aby ją wyprostować.

SCP-996 zdawał się posiadać zniekształcony "supeł" na materiale, który pomimo właściwości samoprzenikania się nie rozwiązał. Klasa D zbadał supeł, lecz nie był w stanie rozpoznać jego struktury.

Klasa D stworzył w podobnych procesach kolejne trzy supły. Klasa D próbował rozwiązać te supły dłońmi, doprowadzając jedynie do powstania kolejnego. Po słabo rozumianej interakcji [USUNIĘTO] uważane za obszar negatywnej objętości. Klasa D wyzwolił ręce, ale stwierdził, że "ma z tego powodu ból głowy". Tester sięgnął do obszaru negatywnej objętości i usunął SCP-996. Obszar wrócił do normalności. [Zdjęcia są badane w celu zrozumienia anomalii przestrzennej.]

Następujące przesłuchanie:

Dr L███: Jaki był ten… incydent?

Klasa D: Żebym sam to wiedział. To było… myślę, że to materiało coś było okrągłe. Huh, nie miało kształtu, ale… to, jakby, otworzyło się, kiedy złożyłem to w jedną stonę. [USUNIĘTO WULGARYZM]…

Dr L███: Rozumiesz węzły?

Klasa D: Myślę, że to popsułem.

Klasa D poinstruowany o kontynuowanie interakcji. Kolejny supeł został szybko stworzony, następnie skomplikowane złożenie połączyło dwa supły. Pociągnięcie za boki pokazało, że pomiędzy dwoma punktami tkaniny uformowała się tuba, definiując obecne zrozumienie topologii. Klasa D włożył rękę do tuby i znów został związany. Klasa D poprosił o pomoc.

Przybył dr L███ i uwolnił rękę Klasy D. Ręką zakończona była na nadgarstku; nie było dłoni ani palców. SCP-996 powrócił do zwykłego kształtu, bez supłów.

Dodatek do logu testu: Klasa D poddany terminacji zgodnie z terminarzem. Po kilku kolejnych testach odzyskano dobrze zachowaną dłoń z obszaru negatywnej objętości. Testy DNA potwierdziły, że należała ona do poddanej terminacji Klasy D.


Notatka: Ciągle nie wiemy, jak ponownie wytworzyć którekolwiek z niemożliwych supłów czy fenomenów. Przyszłe testy będą lepiej kontrolowane— do tej pory nikt nie może tego dotykać. - Dr L███

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported