SCP-998
ocena: +5+x
scp998.jpg

MC-130E "Combat Talon" samolot podobny do SCP-998

Identyfikator podmiotu: SCP-998

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Strefa 998-Alfa została ustanowiona w promieniu 20 km wokół szacowanego miejsca wystąpienia SCP-998. Obszar ten jest oznaczony jako wyłączony na wszystkich mapach regionalnych, a wszelkie statki cywilne lub samoloty próbujące dostać się na ten obszar muszą zostać przekierowane. Statek podsłuchowy Fundacji (obecnie SCPS Cerberus od ██.██.06) stacjonuje w Strefie 998-Alpha i ma za zadanie monitorowanie lokalnych transmisji w celu potwierdzenia wystąpienia SCP-998.

Opis: SCP-998 to wojskowy samolot transportowy MC-130E „Combat Talon”, wcześniej przypisany do 8. Eskadry Operacji Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych z numerem ogonowym ███████ i kodem wywoławczym „Blackbird One-Niner”. SCP-998 zniknął bez śladu w ██.██.73 podczas tajnej operacji w pobliżu [USUNIĘTO] wraz z pięcioma (5) członkami załogi, trzema (3) pasażerami i tajnym ładunkiem. Początkowo sądzono, że rozbił się przez niesprzyjające warunki pogodowe; przeprowadzono poszukiwania wraku SCP-998, które zakończono trzy miesiące później z powodu braku rezultatów.

W ██.██.79 anomalna transmisja radiowa została wykryta przez statek patrolowy Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych w pobliżu ostatniego znanego miejsca położenia SCP-998. Po dokładnej analizie transmisji i jej zawartości odkryto SCP-998 i ustanowiono protokoły przechowywania.

Od 1973 roku kontakt z SCP-998 nawiązano 11 razy.

Dodatek 998-1: Log kontaktów z SCP-998
Data: ██.██.79
Podmiot: USS █████, Statek patrolowy Marynarki Wojennej USA
Opis: Pierwszy kontakt. Nastąpił on na około 3 minuty przed utratą sygnału. Nadawca sygnału, potwierdzony jako pilot [USUNIĘTO] za pomocą analizy głosu, zgłosił, że samolot doznał wielu awarii w systemach nawigacyjnych i zażądał sprawdzenia pozycji. USS █████ nie był w stanie zlokalizować źródła sygnału na radarze, a kontakt został utracony wkrótce potem.

Data: ██.██.82
Podmiot: SCPS Hydra, statek szpiegowski Fundacji
Opis: Anomalny sztuczny sygnał trwający 15 sekund wykryty w Strefie 998-Alpha. Nie zarejestrowano żadnych rozpoznawalnych informacji.

Data: ██.██.83
Podmiot: SCPS Hydra, statek szpiegowski Fundacji
Opis: Anomalny sztuczny sygnał trwający 32 sekundy wykryty w Strefie 998-Alpha. W nagraniu zidentyfikowano kilka słów, ale nie wyodrębniono spójnej mowy.

Data: ██.██.88
Podmiot: SCPS Artemis, statek szpiegowski Fundacji
Opis: Kontakt nawiązany, trwający około 93 sekund. Podobnie jak w przypadku pierwszego kontaktu, słychać było nadwyrężony głos, informujący, że systemy nawigacyjne są w trybie offline i żądający sprawdzenia pozycji. Sygnał wskazywał również, że statek zniknął we mgle.

Data: ██.██.89
Podmiot: SCPS Artemis, statek szpiegowski Fundacji
Opis: Kontakt trwał prawie 27 minut, najdłużej ze wszystkich zarejestrowanych wystąpień SCP-998. W tym czasie personel Fundacji przekazał załodze SCP-998 kilka instrukcji, a wiele samolotów patrolujących Fundacji zostało rozmieszczonych w celu zlokalizowania źródła sygnału. Komunikacja w tym czasie wskazywała, że statek nadal gubił się w gęstej mgle, pomimo całkowitego braku niekorzystnych warunków pogodowych w regionie, i że nie widzieli słońca ani niczego, co mogłoby dać im punkt odniesienia. Zasoby Fundacji nie były w stanie nawiązać kontaktu wzrokowego ze źródłem i ostatecznie kontakt został utracony wkrótce po tym, jak załoga SCP-998 poinformowała, że uważają, że widzieli coś we mgle.

Data: ██.██.93
Podmiot: SCPS Taurus, statek szpiegowski Fundacji
Opis: Zautomatyzowany system nagrywania wyłapał bardzo słaby sygnał i nie został odkryty, dopóki taśmy nie zostały później przeanalizowane. Nagranie składa się tylko z trzysekundowych szumów statycznych i słowa „pomocy”.

Data: ██.██.94
Podmiot: SCPS Taurus, statek szpiegowski Fundacji
Opis: Kontakt nawiązany. Transmisja była bardzo wyraźna i składała się z 19 sekund krzyku od wielu osób przed nagłym zakończeniem. Nie zarejestrowano spójnej mowy.

Data: [USUNIĘTO]
Podmiot: [USUNIĘTO]
Opis: [USUNIĘTO]

Data: [USUNIĘTO]
Podmiot: [USUNIĘTO]
Opis: [USUNIĘTO]

Data: [USUNIĘTO]
Podmiot: [USUNIĘTO]
Opis: [USUNIĘTO]

Data: [USUNIĘTO]
Podmiot: [USUNIĘTO]
Opis: [USUNIĘTO]

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported