SCP-CN-1109
ocena: +12+x
  • _
  ocena: +12+x
  blank.png

  Identyfikator: SCP-CN-1109
  Klasa podmiotu: Thaumiel
  POZ. 5/CN-1109
  THAUMIEL

  Specjalne Czynności Przechowawcze: Z wyjątkiem modułów niezbędnych do utrzymania działania systemów, wszystkie nadmiarowe odciski narracyjne związane z SCP-CN-1109 zostały usunięte, w tym historia jego budowy, uczestnicy i mieszcząca go placówka. SCP-CN-1109 został zablokowany i zakotwiczony w poziomie bufora narracyjnego. Dostęp do informacji związanych z SCP-CN-1109 jest ograniczony wyłącznie do Rady Nadzorczej i personelu Klasy A z Poziomem upoważnienia 5/CN-1109.

  Jeżeli wskaźnik stabilności logicznej SCP-CN-1109 spadnie poniżej 0, uruchomiona zostanie procedura "Tapered Spear", która zdekonstruuje SCP-CN-1109, w ciągu najbliższych 24 godzin.

  Obecny poziom wskaźnika stabilności logicznej wynosi: +12.

  Opis: SCP-CN-1109 odnosi się do Projektu Longinus prowadzonego przez Departament Patafizyki Fundacji i jego głównego produktu, którego podsystemy są następujące:

  • Statyczna Macierz Blokady Logiki

   Statyczna Macierz Blokady Logiki może zakotwiczyć i zablokować określoną domenę narracyjną tak, aby jej logiczna ciągłość pozostała statyczna i względnie niezależna od bieżącej płaszczyzny narracyjnej. Gdy domena narracyjna jest zablokowana, a wskaźnik jej stabilności logicznej jest wyższy niż 0, jej struktura metafizyczna nie zostanie naruszona i nadpisana przez świat zewnętrzny, dzięki czemu może bezpiecznie wyodrębnić inne podsystemy z bieżącej lokalizacji i rozmieścić je w wyznaczonym miejscu.

   Obecnie cały system "Projektu Longinus" jest przechowywany w Statycznej Macierzy Blokady Logiki, łącznie z samą Macierzą.

  Wiadomość od Dr Penelope Panagiotopolous, Dyrektor Patafizyki


  Nadzorcy, przejdę od razu do rzeczy: wiemy już, że nasz świat jest fikcyjną opowieścią pisaną przez grupę autorów, zwanych także bytami swn001-1. Ich twórczość jest dla nas niekwestionowaną obiektywną rzeczywistością.

  Po tym, jak Departamentowi Patafizyki pozwolono przeanalizować pozycję w bazie danych, zdolną do modyfikowania rzeczywistości Kategorii-Alef ("Największe Zmartwienie"), zdaliśmy sobie sprawę, że jego prawdziwa natura była silnie metafizyczna. W ciągu następnych kilku lat, Departament Patafizyki poświęcił wiele zasobów i energii w dziedzinie metafizyki, czego końcowym rezultatem było stworzenie Statycznej Macierzy Blokady Logiki, stabilnego i kontrolowanego rozwiązania pozawymiarowego. Jest to pojemnik, który pozwala nam na napisanie specjalnego, własnego rozdziału.

  • Podstawowe Odciski Narracyjne "Fałszywe Echo"

   Podstawowe Odciski Narracyjne systemu "Projekt Longinus" zostały ukończone. W celu zapewnienia stabilności systemu w różnych płaszczyznach narracyjnych, elementy fabuły, postaci i środowiska zostały skompresowane do minimum. Dr Penelope Panagiotopolous jest jedyną postacią wpisaną w narrację, jako jej główny przewodnik.

  Wiadomość od Dr Penelope Panagiotopolous, Dyrektor Patafizyki


  Odciski Narracyjne, zwane potocznie "kanonem" i "skryptem", nie są w patafizyce niczym nowym. Operacje pozanarracyjne sięgają już 2010 roku, wśród których Operacja ÓverMeta była chyba największą. Departament Patafizyki, choć nie zastąpi naszych bogów, ma możliwość umieszczenia naszych postaci i fabuł w książkach lub na ekranach.

  Jednakże, "Longinus" nie jest misją zwiadowczą, próbą zabezpieczenia, czy nawet przełamaniem czwartej ściany, celem napisania super meta historii, a jest nią stworzenie broni.

  • Sonda Pasywna "Shining One"

   Ze względu na zablokowaną ciągłość logiczną systemów "Projektu Longinus", nie jest możliwe ponowne skalibrowanie jego celu. Jedynym wykonalnym sposobem jest wykorzystanie pasywnego urządzenia detekcyjnego.

   Sonda pasywna "Shining One" jest ulepszonym modelem starego Urządzenia Detekcyjnego typu "Θ". Po wejściu obiektu swn-001-1 w interakcję z systemem "Projektu Longinus", sonda zostanie aktywowana i uzyska współrzędne metafizycznego odcisku obiektu, a następnie wyszuka narracje "SCP", które pasują do nich.

  Wiadomość od Dr Penelope Panagiotopolous, Dyrektor Patafizyki


  Jeśli spojrzysz na każdy anomalny element w bazie danych z metafizycznej perspektywy, przekonasz się, że klasy obiektów i czynności przechowawcze są nieistotne. Poziomy zagrożenia, system ACS, kanony, historie i techniki narracyjne to wszystko glony pływające na powierzchni wody. Jest tylko jedna nić, która naprawdę łączy wszystkie bestie, demony, bohaterów, złoczyńców i bogów w świecie: autorzy.

  • Głowica

   Wszczepienie konceptów antynarracyjnych do bloków narracyjnych "SCP", za pomocą wskaźnika struktur abstrakcyjno-metafizycznych, tak aby ich najwyższa współzależność załamała się i spowodowała efekt domina, neutralizując wyznaczone anomalie na obecnej płaszczyźnie narracyjnej.

   Zgodnie z obserwacjami "Shining One", istnieje metafikcyjny rezonans pomiędzy domenami narracyjnymi, które dotyczą tego samego odcisku narracynego swn001-1. Po znalezieniu celu przez Sondę, antynarracyjny atak będzie przebiegał synchronicznie wśród wszystkich bloków narracyjnych, wywołując tym reakcję łańcuchową.

  Wiadomość od Dr Penelope Panagiotopolous, Dyrektor Patafizyki


  Czy podróżnik, który nie zostawił śladów, naprawdę przeszedł przez dżunglę; czy historia, która nie została opowiedziana, naprawdę została napisana? Kiedy projekt zostanie ukończony, ten nieuporządkowany i chaotyczny świat zostanie zapomniany.

  Nie będzie więcej prekursorów znikających w ciemnościach, nie będzie więcej krzyczącego smutku. To jest nasz sposób na zabijanie bogów. To jest nasza Włócznia Longinusa.


  Procedura "Passover"

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported