SCP-CN-1210
ocena: +5+x

DECYZJĄ RADY NADZORCZEJ

Poniższy plik jest sklasyfikowany Poziomem 4/CN-1210.

Dalsze próby zdobycia dostępu do pliku bez poziomu upoważnienia 4/CN-1210 będą rejestrowane, a osoba pogwałcająca swoją autoryzacje poddana egzekucji..
.
.
.
.
.
.
Potwierdzanie tożsamości, proszone jest skierowanie wzroku w centrum zdjęcia.
.
.
.
.
.
.

shinto%20SCP.jpg

.
.
.
.
.
.
.
Brak zarejstrowanych wizualnych reakcji, proszone jest, by wpisać swój kod weryfikacyjny poziomu upoważnienia 4/CN-1210.
.
.
.
.
.
.
Potwierdzono. Główny śmiertelny środek memetyczny deaktywowany.
.
.
.
.
.
.
.
Witamy. Czytasz teraz: SCP-CN-1210
.
.
.
.
.
.
.


Identyfikator podmiotu: SCP-CN-1210

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-CN-1210-1 jest przechowywany w Chramie ██ w Japonii. Chram jest pod przykrywką bycia reperowanym i dostęp turystyczny do budynku jest zabroniony. MFO-い-02“Miecznik Miko12” ma obowiązek zawsze przebywać w regionie, w którym obiekt jest przechowany. Główne standardy rekrutacji członków do MFO-い-02 wymagają, by członkowie byli:

 • Płci żeńskiej. Osoby poniżej 30 lat są preferowane.
 • Przeszły trening w walce z użyciem broni palnej oraz w użyciu broni białej.
 • Posiadały w pełni działający zmysł słuchu.

Ci, którzy chcą dołączyć do MFO-い-02 mają być poinformowani o niebezpieczeństwach i możliwych urazach powiązanych z projektem. Członkowie Mobilnych Formacji Operacyjnych muszą przeprowadzać symulację rytuału „vairocana” każdego dnia, trenować przeprowadzanie operacji podczas walki i w ciemności absolutnej oraz przeczytać dokument o SCP-CN-1210 raz po zażyciu środków amnestycznych klasy W.

Kontakt z SCP-CN-1210-3 ma mieć miejsce co godzinę. W momencie, gdy kontakt zostanie utracony, ludność cywilna w promieniu 10 km od regionu zabezpieczenia anomalii ma zostać ewakuowana, a MFO-い-02 ma natychmiastowo przeprowadzić rytuał „vairocana”, by utworzyć nowe SCP-CN-1210-3. Nowy SCP-CN-1210-3 ma być natychmiastowo mianowany nowym przywódcą MFO-い-02 i być odpowiedzialny za dzienny trening Mobilnej Formacji Operacyjnej. SCP-CN-1210-3 ma pozwolenie, by poddać rewizji detale rytuału „vairocana”, zależnie od sytuacji.

Przed zachodem słońca, każdego dnia, SCP-CN-1210-3 ma oczekiwać na rozkazy nieopodal SCP-CN-1210-1. Jest wysoce doradzane, by miał przy sobie broń białą i szybkostrzelną broń palną. SCP-CN-1210-3 powinien użyć swoich broni, by atakować istoty SCP-CN-1210-A, pojawiające się w przedmiocie, dopóki wszystkie instancje SCP-CN-1210-A nie zostaną zniszczone. Cele, które uciekły, mają być upolowane, a ofiary cywilne spowodowane atakiem zbiegłych celów mają być załatwione zgodnie ze standardowymi procedurami pogrzebowymi.

Opis: SCP-CN-1210-1 to prostopadłościenna, brzozowa skrzynia z ornamentami z pereł osadzonymi na jej powierzchni. Jej wielkość to ok. 33 cm*22 cm*10 cm. Przedmiot jest przechowywany w Honden3 placówki przechowawczej (Chram ██), wszelkie próby przemieszczenia lub zniszczenia przedmiotu zawiodły. Ciągła obserwacja struktur lub umeblowania może wywołać lekkie omdlewanie. Pod wpływem środków amnestycznych klasy W wiele obrazów może być znalezione na terenie całej placówki.

SCP-CN-1210-2 to maska „Ko-omote”4 przetrzymywana w środku SCP-CN-1210-1, w miejsce oczu maski zostały umieszczone w zamian dwie stalowe igły. Historyczne zapisy pokazały, że SCP-CN-1210-2 to rekwizyt rytualny stworzony przez organizacje Shūshū-In, używany w rytuale „vairocana”. „Vairocana” to skomplikowany rytuał zawierający wiele elementów z Shinto. Rytuał zaczyna się o zachodzie słońca i kończy się podczas wschodu słońca następnego dnia. Rytuał wymaga 5 Miko. Wymagane do ukończenia rytuału jest wybranie osobnych Miko spośród chramów Ise Jingū, Atsuta Jingū, Izumo Ōyashiro, Itsukushima Shrine and Nikkō Tōshō-gū. Dane osoby mają obowiązek długoterminowego przebywania na terenie zabezpieczenia anomalii i otrzymywać inspekcje oraz trening od organizacji Shūshū-In. Po wykonaniu różnorakich testów, tylko jedna Miko ma przebywać w rytuale.5

Rytuał składa się najczęściej z trzech poniższych elementów:

 • Imitacją gry w „chowanego” i poruszanie się wzdłuż jednej lub więcej niezmiennych skomplikowanych scieżek w Chramie. Celem tego jest ucieczka od SCP-CN-1210-A, by zminimalizować śmiertelność podczas egzekucji rytuału.
 • Wykonanie „Tańca Ame-no-Uzume-no-mikoto” używanego w czczeniu „Amaterasu”6. Podczas egzekucji rytuału, Yata no Kagami7 należy umieścić w stronę wschodu od miejsca, w którym słońcem wschodzi, ma to imitować legendę, w której kami8 użyli zwierciadła skierowanego w stronę Amaterasu, by zmusić ją do wyjścia z domu i tym samym przywrócić światło światowi. Celem tego jest zdobycie umiejętności, by wyrządzić krzywdę SCP-CN-1210-A poprzez rytuał zawierający elementy kami słońca.
 • Osoba wykonująca rytuał nałoży SCP-CN-1210-2 podczas wschodu słońca. Wykonawczyni rytuału (od teraz SCP-CN-1210-3), stanie się wtedy kompletnie ślepa w związku z uszkodzonymi gałkami ocznymi, a jej włosy staną się kompletnie białe w ciągu 3-5 dni. Celem tego jest poświęcenie wzroku wykonawczyni rytuału, by zdobyć zdolność obserwacji i zapamiętywania SCP-CN-1210-A.

Historyczne zapisy pokazały, że SCP-CN-1210-2 i dany rytuał to specjalne czynności przechowawcze zaprojektowane poprzez członków Shūshū-In w celu zabezpieczenia SCP-CN-1210.

SCP-CN-1210-A to generalne nazewnictwo nadane jednemu lub więcej nieuchwytnym bytom pojawiających się we wnętrzu SCP-CN-1210-1 po zachodzie słońca każdego dnia. Wszystkie byty są wrogie i agresywne oraz preferują penetrować i rozdzierać ciała swoich ofiar używając swoich nibynóżek i nogogłaszczek. Wszystkie gałki oczne ofiar zostały stracone z nieznanych powodów.

Wielokrotne próby kontroli lub uwięzienia SCP-CN-1210-A odniosły się porażką. Mimo iż obiekt posiada tendencję behawioralną, by unikać bezpośredniego światła słonecznego, odbijane światło słoneczne (np. światło księżyca) i stworzone przez człowieka źródła światła nie odniosły tego samego skutku. Obiekt zdawał się nie posiadać żadnej objętości przestrzennej, w związku z czym był w stanie bezstratnie przenikać przez wszystkie przeszkoda (jak np. kule z broni palnej). Zarazem, SCP-CN-1210-A ma silną właściwość antymemetyczną. SCP-CN-1210-A sam w sobie, jego ofiary, oraz wszelka informacja powiązana z nim nie może być zapamiętana lub zrozumiana; środki amnezyjne klasy W mogą stłumić ten efekt, ale mimo wszystko cała informacja nadal zostanie zapomniana w ciągu 3 godzin.

SCP-CN-1210-3 jest jedynym bytem, który jest w stanie zapamiętać SCP-CN-1210-A na długie odstępy czasu oraz jest w stanie zadać obrażenia mu. Mimo iż wszystkie SCP-CN-1210-3 są ślepe, są one nadal w stanie wyczuć wizualne informacje na temat SCP-CN-1210. Jak nowy SCP-CN-1210-3 zostaje utworzony, stary SCP-CN-1210-3 (jeśli ciągle przy życiu) straci swoje zdolności anomalne.

Dodatek: Dokumentacja na temat przeszłych, zamiennych SCP-CN-1210-3:
Imię Czas pracy Powód ustąpienia Ilość uczestników w rytuale (włącznie z Miko)
Saki(さき) 1772-1788 [DANE UTRACONE] 2
Suzu(すず) 1788-1788 Śmierć powiązana z infekcją rany 2
Haruna(はるな) 1788-1789 [DANE UTRACONE] 4
Kako(かこ) 1789-1800 Śmierć powiązana z raną przypadkową 1
Gen Miyoshi(源 美惠) 1816-1844 [DANE UTRACONE] 5
Akira(あきら) 1844-1850 [DANE UTRACONE] 2
Isanagi Kiku(日奉 菊) 1850-1877 Śmierć powiązana z zamachem9 3
Kobayashi Ayako(小林 绚子) 1877-1901 Śmierć powiązana z raną przypadkową 4
Shimizu Hotaru(清水 螢) 1901-1945 Śmierć wskutek wojny10 5
Wada Yuki(和田 雪) 1945-1949 Odwołana 1
Tsukishima Kaori(月岛 佳织) 1949-1967 [DANE UTRACONE] 5
Margaret·Randall 1967-2003 Śmierć naturalna 4
Sasaki Airen(佐佐木 爱恋) 2003-2019 Przeszła na emeryturę 5

Dodatek: Wiadomości zostawione poprzez poprzednie SCP-CN-1210-3:

  • _

  Pierwszą rzeczą, jaką trzeba zrobić, by zostać Miko, jest dowiedzenie się o śmierci moich sióstr. Nie, nie mam na myśli oczywistego faktu, że my, że poprzednie Miko, które zapisały te wiadomości, wszystkie umarłaśmy.

  Czy wiedziałeś? Zawsze brakowało kilku z wykonawczyń przesłych rytuałów.

  Wykonanie rytuału wymaga 5 Miko. Muszą one przejść dzienny trening i być wystarczająco zręczne i uważne, by podczas długich nocy pełnych potworów, była chociaż jedna, która przeżyje i dokończy rytuał. Te, które znikną, które mogły być najbliższymi partnerkami dla ciebie; może nawet zablokowały śmiertelny cios na ciebie wczorajszej nocy —— ale ty ich nie pamiętasz.

  Może gdybyś wyszła na zewnątrz teraz, byłabyś w stanie ciągle zobaczyć leżące na ziemi przed chramem ciała, ze znajomym albo nieznajomym uśmiechem pod pustymi oczodołami, byłby to ich ostatni ślad na tym świecie. Możesz wybrać, żeby pamiętać o nich w swoim sercu na zawsze. Możesz też je skazać na zapomnienie.

   • _

   Wybacz Senpai, nadal nie jestem w stanie się zdecydować. Wszędzie w Haidenie11 są ciała i krew. Na Senpai jest krew, krew jej samej i krew jej przeciwników. Tak naprawdę bardzo się boję ciemności, zawsze czułam się, jakby w cieniach nocy czyhały potwory, każdej nocy zapalałam światła, tylko po to, by je odstraszyć. Nie, tak naprawdę boję się zostania Miko. Boję się nieskończonej ciemności powiązanej z utratą wzroku.

   Jak bezużyteczna ja jestem, jednak nadal nie ma nikogo bardziej odpowiedniego na to niż ja.

   „Senpai, jak tak naprawdę wygląda świat dla ślepców?” Zapytałam, czując jak dostępny dla mnie czas, by się wahać, uciekał. Pozwoliła mi opuścić głowę i zamknąć oczy. „Co widzisz, Ayako?” Poczułam słabe światło przechodzące przez moje oczy, uczucie nacisku przechodzące na moje gałki oczne i uczucie pulsujących naczyń krwionośnych. „Absolutna ciemność,” potrząsnęłam głową, udając, że nie rozumiem. „Nie bój się, bowiem nie jest to absolutna ciemność,” Senpai łagodnie pogłaskała mnie po moich policzkach, „kiedy zamykasz swoje drugie powieki, widzisz światło”

   Dziękuje ci Senpai. Zrobiłam to. Myślę, że widzę to światło.

    • _

    Czuje potrzebę wspomnienia, co się dokładnie stało z Ayako. Jej bożym darem było szczęście, które pozwoliło jej przeżyć w bitwach na śmierć i życie z potworami. Jednak mimo to, nie było jej to w stanie obronić przed śmiercią przypadkową. Schodziła ze schodów po prostu nieco za szybko i spadła… kiedy ją znalazłem, jej pierś była spenetrowana przez rusztowanie roślin, jej życie było za słabe, żeby się utrzymać dłużej.

    Infekcja rany oczu, walki, śmierć przypadkowa. Miko, umierają z różnych powodów. W historii tego miejsca, którą można datować do aż 200 lat wstecz, jest wiele do dodania, a lista zrobi się bardzo długa.

    Muszę zrobić coś dla tych, co przyjdą po mnie. Dlatego usunąłem wszystkie ostre obiekty na terenie chramu, zacząłem też rysować. Muszę namalować powierzchnie każdej ściany i każdego mebla portretami potworów. W ten sposób Miko będą w stanie wyczuć kształty poprzez ich własny zmysł i nigdy więcej na nie nie wpadać.

    Może mi to zająć dziesięć lat, dwadzieścia lat, może nawet więcej. Wierzę jednak, że mimo wszystko warto.

     • _

     Znowu zostałam tylko ja. Proszę, powiedzcie mi, dlaczego?

     Codziennie jestem w stanie usłyszeć samoloty przelatujące przez niebo. Czasami jestem w stanie sobie wyobrazić,

     jak wyglądają twarze w tych kabinach

     Ach, Hotaru, czy jesteś w stanie to usłyszeć? Naprawiłam zniszczone Torii12. Narysowałam zdjęcie kami na nich, tak jak ty to zrobiłeś to wtedy……

     Czy jesteś w stanie to zobaczyć? Pokryłam twoją twarz w białej przędzie bawełnianej, włożyłam cię do drewnianego pudełka wypełnionego kwiatami wiśni…….czy czujesz to?

     Zaraz znowu spotkam bezimienną rzecz, to wyciąga swoich wiele, wiele dłoni do mnie, może jest po prostu samotne?

     Na, moje imię to Yuki13, Yu-ki, kiedy się urodziłam, mocno śnieżyło…… Jestem samotna, tak jak ty, zawsze sama……

     Ktoś powiedział, że znowu śnieży z nieba, mówili, że jest to czarny śnieg, wirujący, nigdy się niekończący śnieg……

     Na, czemu nie weźmiesz mojej ręki? Dlaczego? Czy zostanę zabita, bo jestem złą osobą? Ta, tak, na pewno jestem złą osobą……

      • _

      Te osoby z GOC przyszli tutaj z broniami, miotaczami ognia i narkotykami przeciwko zapominaniu. Poprzednia Miko była zbyt słaba i nie zgadzała się na kooperacje z eksperymentami, dlatego została odwołana. Ci ludzie obiecali jej technologię z laboratoriów Prometeusza, by uleczyć jej oczy i dotrzymali swojej obietnicy —— dali mi słabą nadzieję na nadzieję ulgi przed tym przerażającym bytem. Mają oni wysokie morale i elitarne wyposażenie; jak ładują w swoje bronie amunicje, chrupiące dźwięki są jak intensywne krople deszczu.

      Nie. Nie powinienem ich chwalić za bardzo. Ich kule po prostu przelatywały przez i denerwowały potwora. On ich rozdarł na pół, rozdał ich na pół i wtedy słońce wstało ze wschodu. Ci, co przeżyli, przeklnęli z wachającymi się głosami, ale ja podniosłam swój drewniany miecz i weszłam w cień i przebiłam głowę kreatury. Wtedy po trzech godzinach —— tylko po trzech godzinach, strach i nienawiść zeszła z ich twarzy i została zastąpiona rozkojarzeniem i zapomnieniem. Podnieśli swoje bronie i się rozejrzeli, szukając stworów, zatrzymałam ich.

      Shūshū-In zostało wreszcie wcielone w Fundacje i zyski z tego są o wiele lepsze niż się spodziewałam. Spotkałam Yukiego podczas Natsu Matsuri14, wyglądała na szczęśliwą ze swoimi nowymi znajomymi, ubrana w Yukatę15. Straciła kilka lat, może nawet dekadę pamięci przez co nawet mnie nie pamiętała. Brakowało mi jej.

       • _

       Zrobiłam niewielki cmentarz jakoś tak kilometr od chramu. Zrobiłam znakowania na znakach, będziesz je w stanie znaleźć, podążając za nimi.

       Pochowałam tam ciała poprzednich Miko i ofiar, są tam mężczyźni, kobiety, starsi i dzieci. Jak masz wystarczająco szczęścia, to może nawet będziesz w stanie samemu tam pochować ciało. Ciała są szorstkie i wysuszone, lecz nie mają ani jednego śladu rozkładu, zdaje się, że nawet insekty porzuciły je, a zarazki o nich zapomniały. Mieszkańcy nieopodal zapytali się mnie, dlaczego jest tutaj dodatkowa zastawa stołowa i kosz dla dziecka w domu i dlaczego nigdy nieżeniona osoba ma własne dziecko.

       Dobrą wiadomością jest to, że ilość ciał przestała wzrastać, bo zyskujemy więcej i więcej zasobów, by ulepszyć czynności przechowawcze. Złą wiadomością jest to, że nie miałam zielonego pojęcia, jak odpowiedzieć na te pytania. Jako, iż jestem Amerykanką, nie wiem jak być Miko.

       Jak dziwnym byłoby dla mnie odpowiedzenie, że to są ich zapomniani bliscy, którzy zyskali odkupienie Boskie i wznieśli się do nieba?

        • _

        To nie jest pierwszy raz, kiedy czytasz ten dokument. Może twoje wspomnienia na temat niego zostały już wymazane, ale ja o tobie bym nie zapomniała. Wszyscy jesteście dziećmi, których dorastanie oglądałam, a trwający dekady trening został już wyryty tak głęboko w waszych umysłach, że antymemy, niezależnie jak silne, nie mogą zabrać twoich instynktów.

        Musimy podziękować czasu, który pozwolił, że zabezpieczenie anomalii może być wykonane pod ostrożnie wykonywanymi czynnościami przechowawczymi. Wskutek długoterminowego treningu i broniami maszynowymi, od kiedy wzięłam obowiązek bycia Miko, SCP-CN-1210 nie miał ani jednego wyłomu zabezpieczeń.

        To jest 16013 raz, kiedy oglądasz ten dokument. Nie bój się, nie martw się, jesteś gotowa.

 • antymemetyczne
 • drapieżne
 • keter
 • nienamacalne
 • niezniszczalne
 • obiekt
 • religijne
 • rytuał
 • scp
 • shūshū-in
 • tłumaczenie
 • wrogość
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported