SCP-CN-2823
ocena: +2+x

normandy-1047679_1280.jpg

SCP-CN-2823
Ukończone dnia 3 sierpnia 2022 roku

Identyfikator podmiotu: SCP-CN-2823

Klasa podmiotu: Bezpieczne Zneutralizowane

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt ma pozostać na swoim pierwotnym miejscu.

Opis: SCP-CN-2823 jest szarym budynkiem położony na wybrzeżu, strukturalnie przypominającym latarnię morską, który został zbudowany z wypalonych granitowych cegieł w późnych latach XV wieku. Każda cegła ma na sobie wyryte dwie czterocyfrowe liczby, z których część jest nieczytelna przez erozję spowodowaną deszczem. Struktura składa się z 29 182 cegieł i jest pusta, a na szczyt latarni prowadzą schody składające się z 1821 stopni. Jej wnętrze i zewnętrzna część są pozbawione nowoczesnych modyfikacji technologicznych; brak instalacji elektrycznych czy oznak aktywności człowieka.

W pomieszczeniu latarni nie ma aparatury oświetleniowej.

Pomimo występujących naturalnych zjawisk takich jak tsunami, trzęsienia ziemi i potężne ulewy deszczu w pobliżu wybrzeża, na którym znajduje się obiekt, pozostaje on w dobrym stanie i jest pozbawiony zalegającej wody oraz chwastów. Jednakże, władze kraju, w którym obiekt się znajduje, nie posiadają żadnych zapisów dotyczących budynku, więc przypuszcza się, że został prywatnie i bezprawnie zbudowany. Podczas trwania zabezpieczenia obiektu, nie wykryto w nim obecności człowieka. Wnętrze pozostaje nienaruszone oraz nie rosną w nim żadne rośliny. Zewnętrzne części cegieł są również pozbawione pęknięć.

Anomalne właściwości obiektu manifestują się o 19:00 czasu lokalnego w postaci pojawienia się światła na jego szczycie sięgającego na odległość około 4 kilometrów. W trakcie aktywności anomalnych zdolności nie można dostrzec żadnego źródła tego światła na górze obiektu, niezależnie od kąta patrzenia. Nie wyklucza się prawdopodobieństwa istnienia potencjalnego zagrożenia poznawczego.

Anomalne właściwości będą występować aż do 05:00 następnego dnia, kiedy światło całkowicie utraci na intensywności.

Aktualizacja: O godzinie 23:02 3 sierpnia 2022 roku, światło nagle zgasło. Od tego czasu obiekt nie dokonał ponownej manifestacji swoich anomalnych zdolności. Na górze wieży pojawiła się duża lampa naftowa z lepką, żółtą cieczą, która okazała się zawierać dużą ilość materiału genetycznego pochodzącego od kilku różnych osób. U podstawy lampy znaleziono wyryte dwa ciągi cyfr, "1532" i "2022".

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported