SCP-ES-076

ocena: +3+x

UWAGA


Zawartość tego pliku nie jest dostępna dla urzędników rządu USA. Dla polityków, ten dokument nie istnieje.

- Dyrektor McConnel, Rada Ameryki Północnej


mcdonalds.jpg

Instancja SCP-ES-076 w pobliżu Placu Czerwonego w Moskwie, Rosja.

Identyfikator podmiotu: SCP-ES-076

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Bezpośrednie przechowywanie SCP-ES-076 jest niemożliwe. Zamiast tego, wysiłki Fundacji skupiają się na neutralizowaniu efektów SCP-ES-076 za pomocą nieanomalnych środków, takich jak: inspekcje sanitarne, łamanie przepisów budowlanych, wspieranie lokalnych grup antykonsumenckich oraz lobbingu na rzecz zdrowia publicznego.

Wszystkie instancje SCP-ES-076 powinny być monitorowane pod kątem dodatkowych oznak anomalnej aktywności przez odpowiednią Radę Regionalną.

Opis: SCP-ES-076 jest zjawiskiem, które wpływa na rządy i ludność cywilną krajów utrzymujących stosunki dyplomatyczne ze Stanami Zjednoczonymi. Zjawisko obserwuje się w ciągu kilku miesięcy od wybudowania kilku fast foodów na Zachodzie. Podmioty dotknięte SCP-ES-076 mają bardziej pozytywne nastawienie do działań i celów Stanów Zjednoczonych Ameryki, pomimo ich wcześniejszych opinii.

SCP-ES-076 w szczególności manifestuje się w miejscach należących do STAR Financial Corporation. Dalsze badania członków grupy i historii transakcji sugerują powiązania z anomalnym oddziałem Departamentu Obrony USA, GoI-616 "Pentagram". Lokalizacje SCP-ES-076 znajdują się w lub w pobliżu dużych skupisk ludności, takich jak stolice państw lub w pobliżu znaczących miejsc historycznych (Patrz Dodatek). Lokalizacja tych instancji nie jest przypadkowa, a wręcz została określona przez specjalistów Fundacji jako strategiczna.

kfc.jpg

Dwie instancje SCP-ES-076 w Szanghaju, Chiny.

Uważa się, że taktyczne rozmieszczenie struktur produkujących SCP-ES-076 i odpowiednich miejsc spełnia następujące funkcje:

  • Utrzymanie proamerykańskich nastrojów wśród kluczowych sojuszników i partnerów handlowych,
  • Zastępowanie lub wypieranie lokalnej kultury,
  • Ugruntowanie proamerykańskich, a więc prokapitalistycznych/demokratycznych nastrojów w krajach rozwijających się,
  • Monitorowanie klimatu finansowego z bliższej perspektywy, korzystając ze Wskaźnika Big Maca i zapisów finansowych, dotyczących miesięcznych finansów.
  • Wywieranie wpływu na kształtowanie polityki i debaty politycznej z korzyścią dla regionalnych interesów USA.

Większość lokalizacji generujących SCP-ES-076 to franczyzobiorcy McDonalda, ale SCP-ES-076 został również wygenerowany przez franczyzobiorców innych korporacji, w tym Starbucks, Subwaya, Kentucky Fried Chicken i Pepsi1.

Dodatek 076-01 - Godne uwagi lokacje SCP-ES-076

Lokalizacja: Praga, Republika Czeska
Uwagi: Lokacja znajduje się tuż pod wyjściem z Narodowego Muzeum Komunizmu.

Lokalizacja: Więzienie w Zatoce Guantanamo, Kuba
Uwagi: Lokacja ta jest dostępna tylko dla stacjonującego tam personelu wojskowego.

Lokalizacja: Windsor, Anglia
Uwagi: Lokacja ta znajduje się na terenie zamku Windsor i służy bezpośrednio królowej Anglii oraz innym ważnym osobistościom angielskiej sceny politycznej.

Lokalizacja: Beijing, Chiny
Uwagi: Lokacja znajduje się w obrębie Placu Niebiańskiego Spokoju.

Lokalizacja: Navajo Nation
Uwagi: Lokacja znajduje się obok Izby Rady Navajo Nation.

Lokalizacja: Waszyngton DC, USA
Uwagi: Wiele lokacji SCP-ES-076 znajduje się w strefie gastronomicznej Pentagonu i w okolicach DC, prawdopodobnie w celu wywarcia wpływu na dyplomatów. Franczyzy obejmują między innymi McDonalds, KFC, Sbarro, Pizza Hut. Jest to jedyne skupisko instancji znajdujące się na terenie Stanów Zjednoczonych.

Dodatek 076-02: W 1998 roku, następująca reklama McDonalda została nagrana i wyemitowana w międzynarodowej telewizji. Uważa się, że jej powstanie i chęć udziału w niej Paula Bocuse'a, szefa kuchni z 3 gwiazdkami Michelina, jest bezpośrednim wynikiem obecności ciągłych efektów SCP-ES-076 we Francji.

Uwaga: Wszystkie dialogi, o ile nie zaznaczono inaczej oryginalnie były w języku francuskim.

<POCZĄTEK LOGU>

Kilka scen pokazujących Paryż jest poprzedzanych Bocusem kończącym gotowanie posiłku w restauracji. Przekazuje talerz obsłudze i ociera pot z czoła przed wyjściem tylnymi drzwiami. Bocuse widziany jest, idąc obok wieży Eiffla i wchodząc do McDonalda, gdzie mija dwóch mężczyzn spożywających posiłek.

OSOBA 1: To Bocuse!

Rodzina odwraca się, aby popatrzeć na Bocuse'a. Bierze łyka Coca-Coli.

OSOBA 2: To naprawdę jest Bocuse!

OSOBA 1: Nie mogę uwierzyć, że on naprawdę tu jest.

OSOBA 2: Ciekawe, co zamówił.

OSOBA 1: Może próbuje wykraść jakiś sekretny przepis McDonalda?

OSOBA 2: To byłoby całkiem zabawne.

Bocuse podnosi się z fotela i podchodzi do nich.

BOCUSE: Właściwie to jestem tu tylko po to, by cieszyć się pysznym smakiem Big Maca z McDonald.

Osoba 1 i 2 przytakują zgodnie, a następnie śmieją się równocześnie.

NARRATOR: [PO ANGIELSKU] Nic tak nie zbliża ludzi jak smak pysznego hamburgera z McDonald's, dostępnego za jedyne 2,56$! McDonald; uwielbiamy widzieć Twój uśmiech.

Bocuse jest pokazany, jak spożywa posiłek razem z dwoma mężczyznami, prowadząc rozmowę, której nie słyszymy, gdy na ekranie pojawia się logo McDonalda.

<KONIEC LOGU>

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported