SCP-ES-119

ocena: +4+x
MAC.jpg

Wnętrze SCP-ES-119.

Identyfikator podmiotu: SCP-ES-119

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Szyb prowadzący do SCP-ES-119 został ukryty z użyciem dużych głazów i listowia. Jeden strażnik stacjonuje w odległości mniejszej niż 1 km od obszaru, by zapobiegać nieautoryzowanemu dostępowi.

Ze względu na niemożliwość przełamania zabezpieczeń przez SCP-ES-119-1, nie wymaga się dodatkowych czynności przechowawczych.

Opis: SCP-ES-119 to podziemna placówka zlokalizowana pod górą El Yunque w Sierra Maestra na Kubie. Obiekt jest dostępny z użyciem głębokiego na pięćdziesiąt metrów szybu z włazem ukrytym na zboczu góry. Na klamce włazu są wygrawerowane litery "KMA1". Wnętrze SCP-ES-119 składa się z pojedynczego korytarza prowadzącego do zamkniętych drzwi i biura.

W biurze znajduje się duży zaniedbany mural przedstawiający Fidela Castro i Ernesto Guevarę. Większość farby jest złuszczyła się lub straciła kolor, okazując betonową ścianę za nią. Obok muralu znajduje się zardzewiała metalowa szafka bez lewych drzwi. Piętnaście puszek tuszonki2 po terminie ważności zostało losowo poumieszczanych w szafce. Z przodu mural znajduje się pusty stojak na broń. Ślady kurzu wskazują, że obie bronie ze stojaka zostały niedawno zabrane.

Na haku na prawo od zamkniętych drzwi wisi brelok z jednym kluczem. Gdy ten klucz zostanie wsadzony do zamka, słychać głośny odgłos szlifowanego metalu za drzwiami, po czym możliwy jest dostęp do celi zawierającej SCP-ES-119-1.

SCP-ES-119-1 odnosi się do dwóch całkowitych systemów nerwowych w osobnych zbiornikach wypełnionych nieznaną konserwującą cieczą. W zbiornikach znajdują się złożone systemy elektryczne, które podtrzymują SCP-ES-119-1 przy życiu i w stanie świadomości. Zbiorniki są oznaczone jako ''Prezydent'', ''Kowboj'' i znajdują się 2 metry od siebie.

Zaobserwowano, że instancja SCP-ES-119-1 w pierwszym zbiorniku okazjonalnie skręca się i wije. Sugeruje to, że elektryczny system, do którego jest podłączony został zaprojektowany, by udzielać bolesnych porażeń w losowych odstępach. DNA pobrane z tej instancji SCP-ES-119-1 sugeruje, że pochodzi od byłego prezydenta Kuby, Fulgencio Batisty.

Druga instancja jest umieszczona naprzeciw telewizora, który bez przerwy emituje nagranie przemówienia Ronalda Reagana o "Imperium Zła". W czasie przemowy Reagan ponosi kilka ran nieznanego pochodzenia, których wydaje się nie zauważać. DNA pobrane z tej instancji SCP-ES-119-1 sugeruje, że pochodzi od byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Ronalda Reagana.

Obecny jest też trzeci zbiornik, oznaczony jako "Klaun" ale jest pusty.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported