SCP-ES-157

ocena: +4+x
Identyfikator: SCP-ES-157 Poziom 3/ES-157
Klasa podmiotu: Bezpieczne Tajne
havana.jpg

Zdjęcie lotnicze Hawany wykonane przez samolot zwiadowczy Fundacji z SCP-ES-157 zakreślonym na czerwono.


Specjalne Czynności Przechowawcze: Ze względu na samo zabezpieczającą się naturę SCP-ES-157, bezpośrednie procedury przechowawcze nie są w tej chwili konieczne. Służby bezpieczeństwa Fundacji pod przykrywką członków Narodowej Milicji Rewolucyjnej mają patrolować teren wokół SCP-ES-157.

Wszystkie spotkania kierownicze między Radami Regionalnymi Ameryki Północnej i Ameryki Łacińskiej mają odbywać się w SCP-ES-157. Na czas spotkań w tym rejonie mają zostać rozmieszczone dodatkowe siły Fundacji.

Opis: SCP-ES-157 jest strukturą wywołującą efekty fizyczne i mnemoniczne, znajdującą się w Hawanie na Kubie. Jej wygląd zewnętrzny przypomina filię znanej kubańskiej sieci lodziarni "Coppelia", uważanej za ważne miejsce turystyczne w kraju. Kiedy SCP-ES-157 jest obserwowany przez osobę, który aktualnie nie spożywa lodów, wszczepione mu zostaną fałszywe wspomnienia, w którym niedawno wszedł do sklepu, gdzie kupił, a następnie spożył lody, oraz traci zainteresowanie zbliżaniem się do obiektu. Właściwości te nie mają żadnego wpływy wewnątrz struktury.

Oprócz swoich właściwości wpływających na umysł, SCP-ES-157 jest niezniszczalny i służy jako w pełni funkcjonalny bunkier. Na wnętrze SCP-ES-157 składa się 5 pięter.

 • Parter: Brak cech charakterystycznych, z wyjątkiem pojedynczej windy prowadzącej na Piętro 1.
 • Piętro 1: Na piętrze znajduje się duża sala konferencyjna z okrągłym stołem i 20 miejscami siedzącymi. Wokół ścian wisi mural przedstawiający wyspę Kubę z dużym czerwonym napisem "Ojczyzna, albo śmierć. Zwyciężymy!!".
 • Piętro 2: Piętro składa się z długiego, wąskiego korytarza z 25 drzwiami, z których każde prowadzi do małych, umeblowanych pokoi. Pokój na końcu korytarza jest największy i najbardziej luksusowo umeblowany. Do unikalnych elementów wyposażenia należy minilodówka z lodami, pudełka na cygara i zapalniczki oraz stojak na broń z kilkoma karabinami szturmowymi i nabojami do nich.
 • Piętro 3: Piętro składa się z dużej powierzchni magazynowej, z wystarczającą ilością żywności i wody dla około 20 osób na przeżycie nawet do 15 lat.
 • Piętro 4: Podłoga jest niedokończona. Wygląda to na zagrodę przeznaczoną do hodowli bydła.

Dodatek: SCP-ES-157 został odkryty po wchłonięciu Kubańskiego Ministerstwa Anomalii przez Fundację. Struktura została zbudowana przez KMA według specyfikacji Fidela Castro, który zażyczył sobie "fortecy ukrytej na widoku", która miałaby być używana przez niego i jego radę w wypadku ataku USA. Względna rzadkość lodów na Kubie została podana jako powód włączenia ich jako szczepionek smakowych przeciwko właściwościom SCP-ES-157 w celu uniknięcia podejrzeń ze strony cywilów.

Dodatek II: Trzy miesiące po rozwiązaniu KMA i zabezpieczeniu SCP-ES-157, w szybie windy wykryto nieprzyjemny zapach. Nie udało się znaleźć jego źródła na żadnym ze znanych pięter SCP-ES-157, w związku z czym zarządzono wydobycie szybu windy.

Piąty poziom został odkryty około 1 km poniżej czwartego. Poniższa lista zawiera godne uwagi obiekty na nim znalezione.

 • Około 122 martwych krów rasy holsztyńskiej w różnym stopniu rozkładu.
 • Sprzęt do dojenia
 • Dużą powierzchnię chłodniczą
 • Kultury bakterii potrzebne do produkcji sera i jogurtu
 • Mały pojazd elektryczny
 • Mikro-farmę zajmująca się uprawą liści tytoniu
 • Pokój z jedną krową podobną do SCP-ES-1941.

Po dokładnej inspekcji odkryto również tunel prowadzący na południe. Tunel ten został zbadany przez MFO Beta-999 "Explorers League", która odkryła, że prowadzi on do zrujnowanej chaty nad rzeką Guaire w pobliżu Caracas w Wenezueli. W chacie odkryto listę zawierającą nazwiska znanych agentów KMA, którzy nie zrezygnowali po przejęciu władzy, wielu z nich było przekreślone niebieskim atramentem.

Obecnie uważa się, że pozostałości KMA nadal działają poza Caracas w Wenezueli.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported