SCP-ES-296
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-ES-296

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-ES-296 został nabyty przez Fundację, a jego obszar został ogrodzony płotem, aby uniknąć niepożądanych wtargnięć.

Ponadto, kilka posterunków w jego pobliżu zarządza nadzorem, badaniami i zabezpieczeniem SCP-ES-296, tworząc część Prowizorycznego Ośrodka 89. Kontynuowane to będzie do czasu, aż zebrane zostanie wystarczająco informacji na temat natury właściwości SCP-ES-296.

Wszelkie zapisy powiązane z SCP-ES-296, satelitarne lub historyczne, mają zostać namierzone i usunięte przez ESTIBEN.aic. Zalicza się do tego potencjalne wspomnienia o obiekcie na forach lub stronach internetowych różnego rodzaju. W przypadku wykrycia takowego wszystkie osoby powiązane mają zostać zlokalizowane, przesłuchane i poddane działaniu środków amnezyjnych.

Teatro_Cresswell.png

Wnętrze SCP-ES-296. Źródło zdjęcia jest nieznane.

Opis: SCP-ES-296 jest desygnacją nadaną Teatrowi Cresswell w Arkansas, Stany Zjednoczone. Wspomniany teatr był używany w celach rozrywkowych między 1940 a 1976 rokiem, pozostając przez długi czas jednym z głównych miejsc rozrywki w stanie, ze względu na dużą ilość wystawianych w nim sztuk teatralnych. Jednakże, struktura SCP-ES-296 posiadała przed nabyciem przez Rona Cresswella około 20 lat, o czym świadczy fasada podobna do tej popularnej w okresie Art Deco.1

Wszelkie osoby, które wejdą do SCP-ES-296, będą narażone na to, co obecnie jest uważane za liczne halucynacje wzrokowe i akustyczne nieznanego pochodzenia. Ze względu na to, jedynym możliwym środkiem komunikacji w środku SCP-ES-296 będzie użycie urządzeń elektronicznych.2 Ponadto, uważa się, że SCP-ES-296 może posiadać właściwości pozawymiarowe, jako że jedynym znanym i funkcjonalnym wejściem do środka są drzwi wejściowe.

Wszystkie raporty eksploracji, poza wstępnym logiem, zgłaszały w wielu momentach obecność krótkich melodii w części hali, a także niedosłyszalne rozmowy w przebieralniach.3

Dodatek ES-296/A: Odkrycie

Fundacja wiedziała o SCP-ES-296 od początku 1977 roku dzięki plotkom dotyczącym anomalnych wydarzeń mających mieć miejsce w jego murach; jednakże dopiero w połowie 2002 roku SCP-ES-296 został zabezpieczony po wielu połączeniach wykonanych do lokalnych służb przez 16-letniego Harrisona Rotha z miejscowości Rison, położonej 2 km od obiektu. Poniżej znajduje się fragment rozmowy.


Transkrypcja Rozmowy


Obecni:

  • Harrison Roth

[POCZĄTEK LOGU]


911: Arkansas 911, jakie jest twoje zgłoszenie?

Harrison Roth: Porwali moich przyjaciół. Potrzebuję pomocy, czegokolwiek, proszę.

911: Wszystko w porządku, uspokój się, wkrótce wyślemy do ciebie patrol policji. Jak się nazywasz?

Harrison Roth: Roth. Harrison Roth. (Przerywa.) Mam 16 lat. Byłem z moimi przyjaciółmi i oni ich zabrali, nic nie wiem.

(Cisza.)

Harrison Roth: (Widocznie zakłopotany.) Nie wiem, nie wiem, nawet nie jestem pewien co do kurwy się tam stało. Zabrali moich przyjaciół, wyślijcie patrol teraz, błagam cię.

911: Proszę, Roth, spróbuj się uspokoić i opowiedz co tam się stało najlepiej jak potrafisz.

Harrison Roth: B-byłem, byłem z grupą moich przyjaciół, Jacobem, W-wade (Jego oddech przyspiesza. Słychać jak przez chwilę szepcze coś nie do słuchawki telefonu.) O Boże, Wade, Boże.

911: Proszę, kontynuuj.

Harrison Roth: Tak, tak. Ja pierdolę, Joey był z nami. Poszliśmy do opuszczonego budynku, który był oddalony o dwa kilometry od Rison; przyjechaliśmy autem Jacoba, bo on— (Cicho szlocha.) miał prawo jazdy i mieliśmy obczaić miejscówkę. Byliśmy tylko grupą ciekawskich gówniarzy, a to nie był pierwszy raz, kiedy zwiedzaliśmy tego typu miejsca i-

(Przerywa. Harrison Roth zaczyna płakać.)

Harrison Roth: Zapytałem kiedyś moją babcię o to miejsce i powiedziała, że nikt nie pamięta dlaczego tam było. I… i poczułem wtedy chęć zobaczenia go.

Harrison Roth: Kiedy zaczęliśmy słyszeć kroki, nie wiedzieliśmy dokładnie skąd pochodziły, ale było ich mnóstwo. Próbowaliśmy za nimi podążać, żeby się dowiedzieć skąd dobiegają. S-spokojnie, bardzo spokojnie, jednak nagle ucichły. Kiedy zrozumiałem, że zostałem sam, ja-

(Płacze.)

Harrison Roth: Usłyszałem ich krzyki, ich bieg, i- (Przerywa.) wicie się. Po tym usłyszałem wiele kroków idących w moją stronę, więc otworzyłem drzwi, żeby się schować. Ukryłem się w toalecie i nie- nie wychodziłem z niej. Słyszałem mamrotanie jakiegoś mężczyzny i pukanie w drzwi.

Harrison Roth: W końcu drzwi się otworzyły. Minęło kilka godzin, a przynajmniej tak sądzę, a potem uciekłem, kiedy okazało się, że nikogo tam nie było. Nie oglądałem się za siebie, po prostu- po prostu…

(Harrison Roth krzyczy i znowu płacze.)

Harrison Roth: Zostawiłem ich tam samych. Jak ja spojrzę w oczy matce Jacoba? Jak-

(Cisza.)

911: Rozumiem. Możesz mi powiedzieć gdzie teraz dokładnie jesteś?

Harrison Roth: E-ech, nie wiem, jestem na środku szczerego pola.

911: Niedaleko budynku, o którym wcześniej wspomniałeś?

Harrison Roth: Tak mi się wydaje, ta.

911: Czy mógłbyś przemieścić się na ubocze drogi tak, żeby patrol zobaczył cię, kiedy się zjawią?

(Oddech Harrisona Rotha znacząco przyspiesza.)

911: Halo?

Harrison Roth: (Szybko i ciężko oddycha.) Spróbuję, ale proszę, nie rozłączaj się, muszę…

Harrison Roth: Muszę z kimś rozmawiać, proszę.

911: Spokojnie, Harrison. Cały czas jestem tutaj.

Harrison Roth: Dziękuję, naprawdę d-dziękuję.

911: Spróbuj oddychać, spokojnie. Czy coś się jeszcze wydarzyło po tym, co mi przed chwilą opowiedziałeś?

(Harrison Roth przez chwilę milczy i znowu ciężko oddycha.)

911: Harrison?

Harrison Roth: Tak, coś się wydarzyło.

911: Czy mogę spytać co to było?

Harrison Roth: Przysięgam, naprawdę przysięgam, że ktoś powiedział "halo", kiedy uciekałem.


[KONIEC LOGU]Kiedy funkcjonariusze policji przybyli w poszukiwaniu Harrisona Rotha,4 padli oni ofiarą anomalnych właściwości SCP-ES-296. Nie znaleźli oni nic w trakcie przeszukiwania miejsca; późniejsze oględziny fasady budynku potwierdziły, że nastolatkowie byli tam. Wszystkie osoby powiązane ze śledztwem, Harrisonem Rothem, a także jego znajomymi, zostały poddane działaniu środków amnezyjnych.
Wszyscy tutaj jesteśmy. Wszyscy.
Dodatek ES-296/B: Historyczne Zapisy

SCP-ES-296 został założony w 1940 roku przez Amerykanina Rona Cresswella kiedy wówczas miał trzydzieści cztery lata. Ron Cresswell był wybitnym uczniem 23 pokolenia Kirk Lonwood High School, do której uczęszczał przez swoje młodzieńcze lata. W tamtym czasie, Ron Cresswell był pasjonatem zarówno muzyki jak i teatru, a także innych form sztuki literackiej.

cress1.jpg

Ron Cresswell. Zdjęcie zostało wykonane w 1930 roku w Kirk Lonwood High School.

W trakcie tamtych lat, Ron Cresswell utworzył stowarzyszenie intelektualistów skupiających się na muzyce i literaturze. Wspomniana grupa później przekształciła się w zamknięty klub w liceum, który zarządzał częścią orkiestry i szkolnymi działaniami artystycznymi. Dokładna data kiedy powstało stowarzyszenie jest niepewna, jednak z zapisków Rona Cresswella wiadome jest, że część pomysłu zbudowania SCP-ES-296 pochodziła od wspomnianej grupy.

Dziesięć lat po ukończeniu szkoły, założony został Teatr Cresswell. Założeniem teatru było zaoferowanie liceom z wielu pobliskich stanów i samego Arkansas możliwości wystawienia swoich najlepszych sztuk i pozyskiwanie przy tym funduszy potrzebnych na utrzymanie przybytku. Wszystkie dzieła, jakie były prezentowane na jego deskach, musiały wpierw zostać poddane wyczerpującej krytyce i analizie przez samego Cresswella i wielu profesjonalistów ze świata teatralnego, celem zapewnienia nienagannej jakości wystawionej sztuki i w przyszłości zwiększyć prestiż teatru.

Przed zakupem go przez Rona Cresswella, budynek był opuszczony, a wszystkie materiały archiwalne przed jego nabyciem zostały utracone lub zniszczone.

Teatr Cresswell podczas swoich wczesnych lat działania miał parę finansowych trudności; aczkolwiek zyskał umiarkowany rozgłos i stał się jednym z najsłynniejszych teatrów swoich czasów, szczególnie w latach 60. XX wieku, kiedy to duża ilość sztuk była wystawiana, o których obecnie nie ma żadnych zapisów. Jednakże istnieją również poszlaki wskazujące na dużą ilość rezygnacji z wielu projektów zaproponowanych przez samego Rona Cresswella.

Pomimo tego, Teatr Cresswell został zamknięty w 1976 roku. Po dziś dzień powody tego pozostają niejasne. Jedynymi materiałami archiwalnymi powiązanymi ze wspomnianą datą jest plakat reklamujący sztukę.

Zgodnie z kilkoma zeznaniami osób, które znały Cresswella, mężczyzna przez ostatnie lata działania teatru znacząco odsunął się od swoich przyjaciół.

Ostrzeżenie o Zagrożeniu Poznawczym!

Poniższy plik może zawierać uszkodzone obrazy, słowa i inną zawartość, która może aktywnie wpłynąć na obserwatora. Zaleca się, aby cały personel mający dostęp do niego, posiadał HRV na poziomie nie mniejszym niż 12,5. W przypadku dalszej chęci otrzymania dostępu do dokumentacji, należy kliknąć poniższą opcję i zaakceptować możliwe zagrożenie.

Dodatek ES-296/C: Dodatkowe Informacje

RAPORT I ANALIZA
Data: 01.03.2006 Departament: Departament Memetyki Przesłuchujący: Dr Andrés Mondragón
Natura: Zagrożenie informacyjne, poznawcze (?) i memetyczne
Priorytet: ŚREDNI

Dnia 2 stycznia 2006 roku, wykryty został wzrost wydarzeń powiązanych z SCP-ES-296 i jego anomalnymi właściwościami.5 Słyszalne stały się szepty w odległości pięciu metrów od wejścia do obiektu. Ponadto, jedyne możliwe wejście do SCP-ES-296 było zablokowane, czyniąc wszelkie próby dostania się do budynku niemożliwymi. O godzinie 1:00, wewnątrz SCP-ES-296 odnotowana została melodia o nieznanym dotąd źródle. Personel odpowiedzialny za przechowywanie obiektu usłyszał ją, po czym otwarte zostały drzwi do obiektu, pozwalając oddziałowi śledczemu i przechowawczemu w końcu się dostać do środka.

O 4:56, wszystkie osoby opuściły SCP-ES-296 i jego pobliski obszar, aby następnie wrócić na swoje stanowiska. Jednakże wiadome jest, że znaczna część personelu została dotknięta w poważniejszy sposób. Wszystkie osoby, na które wpłynął obiekt podczas wspomnianego wydarzenia, twierdziły, że nie pamiętają niczego z tamtych godzin. Dwa dni po incydencie, Starszy Badacz Tristan Poole stwierdził, że pamięta znaczną część tego, co się wydarzyło. Poniżej znajduje się transkrypcja przeprowadzonego przesłuchania.


Transkrypcja Nagrania

Obecni:

  • Dr Andrés Mondragón
  • Badacz Tristan Poole

[POCZĄTEK LOGU]

(Andrés Mondragón wchodzi do pomieszczenia, machając do Tristana Poole'a, który odpowiada mu w ten sam sposób. Następnie Doktor Mondragón siada po przeciwnej stronie stołu od Poole'a.)

Dr Andrés Mondragón: Wszystko w porządku, Poole?

Badacz Tristan Poole: Jak na znajdowanie się pod wpływem anomalii memetycznej, to całkiem dobrze.

Dr Andrés Mondragón: Dobrze wiedzieć, bo kiedy powiedzieli mi, że jako główny badacz SCP-ES-296 i byłeś zaangażowany w to, co się wydarzyło, myślałem, że wpadłeś w jakiś trans czy coś podobnego.

Badacz Tristan Poole: Nic bardziej mylnego Andrés.

(Pauza.)

Dr Andrés Mondragón: Więc chyba mogę cię bezpośrednio zapytać co się stało i jak myślisz co spowodowało taką reakcję.

Badacz Tristan Poole: Cóż, można powiedzieć, że było to coś podobnego do tego, kiedy kończyłem już liceum i poszedłem obejrzeć dramat "Pułapka na myszy". Nie chcę za bardzo w to wnikać, ale takie właśnie miałem odczucie. Nigdy nie byłem wielkim fanem teatru, ale bycie tam z kimś sprawiło, że czułem ekscytację.

Badacz Tristan Poole: Kiedy wszyscy weszliśmy i usiedliśmy w głównej sali, zająłem ostatni rząd i oglądałem uważnie.

(Cisza.)

Dr Andrés Mondragón: I co się stało?

Badacz Tristan Poole: Księżyc i las.

Dr Andrés Mondragón: Rozwiń co masz na myśli, Tristan.

Badacz Tristan Poole: To jedyne, co mogę powiedzieć, bez wypowiadania zagrożenia informacyjnego.

Dr Andrés Mondragón: Rozumiem, ale w każdym razie możesz to powie-

Badacz Tristan Poole: [AUTOCENZURA AKTYWOWANA - WYSOKA ZAWARTOŚĆ ZAGROŻEŃ POZNAWCZO-MEMETYCZNYCH - USUNIĘTO]

Dr Andrés Mondragón: (Powoli.) Będę musiał wziąć środki amnezyjne, kiedy stąd wyjdę. Wygląda na to, że masz coś z dawnych dni, tych poranków, które zdawały się słoneczniejsze, prawda?

Badacz Tristan Poole: O czym ty mówisz, jeżeli mogę zapytać?

Dr Andrés Mondragón: W sensie, dla wszystkich praktycznych celów, każdy tęskni za tymi czasami, kiedy czuło się niezwyciężonym i wydawało się nam, że moglibyśmy zjeść świat. Ale kiedy rzeczywistość wyrzuca nas na zewnątrz, to nas zjada świat.

Badacz Tristan Poole: Nie sądzę, że powinieneś tak dramatyzować całą tę sytuację, Andrés. Najlepiej byłoby po prostu-

Dr Andrés Mondragón: Wziąć się do roboty i nie zastanawiać się bardziej nad tym, co naprawdę jest konieczne, ta, też tak uważam. Nie chcę wiedzieć co naprawdę się wydarzyło w 1976.

Badacz Tristan Poole: Ta, właśnie to miałem powiedzieć.

(Cisza.)

Dr Andrés Mondragón: Więc to chciało się rozprzestrzenić, jeżeli się nie mylę.

Badacz Tristan Poole: Zgadza się. To brzmi nietypowo, ale po części logiczne. Na co zwracają uwagę teatry? Ponadto, aby wystawiać sztuki, muszą być rozpoznawalne, żeby była publiczność, dla której można ją pokazać.

Dr Andrés Mondragón: Rozumiem, ma to jakiś sens. Aczkolwiek zatrzymałeś się na zakończeniu. Gdzie to doszło?

Badacz Tristan Poole: Do jedynego miejsca, jakie zostało, Andrés. Do lasu.

[KONIEC LOGU]

Po przesłuchaniu Badacza Tristana Poole'a, SCP-ES-296 został dokładnie przeszukany. Nie wykryto żadnych znaczących zmian w jego anomalnej naturze bądź jego strukturze. Jednakże, w przebieralni znaleziono kopertę, która miała podpis Rona Cresswella. Dokument był znacząco uszkodzony, aczkolwiek udało się zrekonstruować większość jego zawartości. Poniżej znajduje się jego transkrypcja.


Dodatek ES-296/D: Raport z śledztwa

Na czas pisania tego dokumentu, aktywność SCP-ES-296 utrzymuje się na podobnym poziomie co podczas Incydentu Sonata. Wprowadzone zostały dodatkowe czynności przechowawcze dla SCP-ES-296, a także cały pracujący przy nim personel został poddany działaniu środków amnezyjnych, aby zapobiec wystąpieniu możliwych zagrożeń poznawczych o charakterze memetycznym.

Przyczyna zajścia Incydentu Sonata jest obecnie nieznana. Śledztwo w tej sprawie nadal trwa.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported