SCP-PL-012
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-012

Klasa podmiotu: Euclid

SCP-012.jpg

Ujęcie SCP-PL-012

Specjalne Czynności Przechowawcze: Podmiot znajduje się na obszarze Zbrojnego Ośrodka Badawczego Omega-2. Dostępu do obiektu przydziela się pracownikom z upoważnieniem poziomu 3. lub wyższego.

Obszaru pilnuje piętnastu (15) standardowo uzbrojonych strażników. Trzydzieści (30) [m] od obiektu wzniesione jest dziesięciometrowe (10) [m] ogrodzenie żelbetonowe (grubości 25 [cm]), na szczycie którego przebiega drut kolczasty podłączony do elektrycznego systemu odstraszającego (ESO-ESO).
Dwadzieścia metrów (20 [m]) nad obiektem znajduje się czarna płachta, która ma za zadanie kamuflować obszar przed ew. szpiegostwem powietrznym przeprowadzanego przez wrogie ugrupowania oraz przed ew. przypadkowymi, cywilnymi wglądami.

Opis: Obiekt to pięciometrowy (5 [m]) posąg przedstawiający najprawdopodobniej jednego z diabłów. Szacowana waga obiektu wynosi około siedemset (700) [kg]. Na głowie podmiotu widnieją zakręcone do tyłu dwa (2) rogi, po bokach głowy kolejne dwa (2) rogi orientowane we względnej płaszczyźnie pionowej; obiekt ma "kopyta" zamiast stóp. Całość podmiotu umaszczona jest barwą bladoróżową; w miejscach owłosionych (m.in. broda, klatka piersiowa czy członki) barwa ta intensywnieje, aż do progu określanego jako "jaskrawy róż". Podmiot charakteryzuje silne umięśnienie sylwetki oraz brak uwidocznionych genitaliów. Oczy obiektu są czarne z wyjątkiem tęczówek, które są białe. Na głowie obiektu znajduje się mech; kopyta ubrudzone są szlamem pochodzącym ze wody stojącej, na powierzchni której przebywa.

Obiekt trzyma pięciometrowy (5 [m]) trójząb w lewej dłoni. Nie rozpoznano materiału budulcowego elementu.

Podmiot znajduje się w ████████████, w woj. ███████ (dokładne współrzędne opisane są w Dodatku A). Stoi on na powierzchni starego stawu, który powoli przekształca się w bagno. Obiekt z reguły znajduje się w absolutnym bezruchu, jednakże poruszy się, jeżeli w pobliżu (ok. 10 [m]) znajdzie się człowiek. Poruszenie jest najczęściej zbyt szybkie, by ludzie zdążyli dokonać wystarczającą wczesnej kontrreakcję; jednakże, jeżeli dana osoba zdoła opuścić ww. dystans, obiekt równie szybko powróci do stałego miejsca przebywania.

Jeżeli człowiek nie zdąży opuścić dystansu niebezpiecznego, SCP-PL-012 dotknie tę osobę końcówką trójzębu. Należy tutaj odnotować, iż jest to działanie paradoksalnie delikatne, w żadnym wypadku ofiara nie zostaje uderzona ani przebita bronią. Osoba dotknięta trójzębem znieruchomieje w pozycji stojącej, a następnie zacznie parować, począwszy od głowy, a kończąc na stopach; towarzyszą temu agonalne okrzyki charakteryzujące silny ból. Trwa to do piętnastu (15) [s], przy czym w momencie wyparowania głowy (ok. 5 [s]) ofiara prawdopodobnie jest już martwa. Para przybiera barwę ciemno-czerwoną, podobną do barwy krwi. Para kondensuje się w ciągu około trzydziestu (30) minut; całość skrapla się do stawu, przy czym jego woda czasowo (ok. 1 [h]) przybiera odcień bordowy.

Niewiadomym jest, czy obiekt czegoś pilnuje. Wszelkie eksperymenty mające na celu odkrycie potencjalnego przedmiotu strzeżenia okazywały się bezskuteczne: wysłanie dwudziestu (20) pracowników klasy D z różnych stron ku obiektowi zakończyło się śmiercią wszystkich w ciągu siedmiu (7) sekund. Urządzenia (sondy) z nieokreślonego powodu wymykają się spod kontroli na dystansie niebezpiecznym. Próby uszkodzenia — ograniczone metodologicznie ze względu na bliskie sąsiedztwo zabudowań miejskich — jak dotąd kończyły się fiaskiem.

Obiekt jest świadomy. Nie dokonuje żadnych wokalizacji. Jego twarz nie przybiera innych grymasów. Jest w stanie atakować ludzi przez całą dobę. Aktualnie prowadzone są testy z użyciem różnorodnych technologii, które mogłyby ujawnić ewentualny cel, który obiekt chroni.

Pozyskanie: Dokonane przez profesor █████████ ████████ w roku 1922, która badając użyteczność wód miejskich, padła ofiarą SCP-PL-012. Obszar został wykupiony przez Fundację SCP dziesięć (10) lat po śmierci pani profesor. Kolejne [USUNIĘTO]. Ostatecznie [USUNIĘTO].

Dodatek A: [ZMIENIONO].

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported