SCP-PL-013
ocena: +21+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-013

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Anomalia znajduje się na obszarze aktywnego parkingu Ośrodka PL-13, zakamuflowanego jako parking prywatny firmy ███ Corp. W okolicy zawsze powinno przebywać [2] pracowników ochrony, dodatkowo cały teren jest ogrodzony płotem elektrycznym o wyjściowym napięciu 230 [V]. Interakcja z anomalią jest nieszkodliwa, nie jest jednak zalecana poza testami. Natura obiektu nie wymaga żadnych dalszych środków zapobiegawczych.

Opis: Obiekt to okrągłe, niewidoczne pole przynoszące szczęście w uzasadnionych przypadkach (Patrz: Logi eksperymentów). Możliwe jest do wykrycia poprzez dzielenie ilości wypadków na ilość wypadków pozytywnie zakończonych w danym obszarze. Jeżeli wartość szczęśliwych zdarzeń wynosi 90%, mamy do czynienia ze strefą anomalną. Wypadki są rozłożone równomiernie niezależnie od epicentrum pola znajdującego się w geometrycznym środku okręgu. Wywołują one zjawiska nazywanie potocznie szczęśliwymi, lub nieprawdopodobnymi. Działanie pola nie jest zależne od fizycznych przeszkód.

Jedynym zaobserwowanym miejscem występowania anomalii jest parking przy Ośrodku PL-13. Próby mające na celu odkrycie innych lokalizacji przeprowadzane są na całym świecie.

Efektem ubocznym występowania PL-013 jest idealna symetria obiektów powstałych na obszarze anomalii.

Wykrycie:
Anomalię wykryto podczas analizy wypadku z dnia ██/██/2███. O godzinie 18.1█ agent ██████ prowadzący pojazd służbowy (Wyjazd) zderzył się z transportem MFO-█ █ przewożącym wypożyczonego SCP-██-███ (Keter, wjazd). Mimo znacznej prędkości (60-70 [km/h]) transportera obiekt po zderzeniu pozostał zabezpieczony, a jedynym uszkodzeniem był zdrapany lakier obu pojazdów.

Nagrania wskazały na nieprzepisową jazdę konwoju transportowego, kierowca nie został pociągnięty do odpowiedzialności po [USUNIĘTO]. Po zdarzeniu uznano parking za strefę anomalną.

Dodatek - Przeprowadzanie eksperymentów: Ze względu na naturę obiektu przeprowadza się pierwszą serię eksperymentów. Naukowcem odpowiedzialnym za badania jest Dr Clyde. Planuje się wdrożenie trzeciej serii po zakończeniu drugiej.

Eksperymenty należy notować według podanego wzoru:

Numer testu
Obiekty testowe: Pracownicy klasy D zaliczają się do "obiektów"
Założenie:
Przebieg:
Rezultat:
Wniosek:

  • Oficjalną placówką testową jest plac przed Ośrodkiem PL-13.
  • Testy wolno wykonywać niezależnie od naukowca odpowiedzialnego, należy jednak zgłaszać do niego kompletne logi eksperymentów.
  • W razie komplikacji należy użyć Procedury Przykrywkowej 4 i możliwie szybko zakończyć badania.
  • Podczas przeprowadzania testów w okolicy musi znajdować się [1] pracownik ochrony poziomu 2 celem ochrony testerów.
  • Każdy eksperyment należy wykonać [5] razy, by uniknąć tzw. szczęśliwych trafów (nie dotyczy doświadczeń z ściśle określoną liczbą wykonań.).
  • Standardową aparaturą badawczą jest: termometr, barometr, wiatromierz, licznik Geigera, fluksometr, sejsmograf i [1] lub więcej dodatkowych przyrządów zależnych od rodzaju przeprowadzanego testu (W logach umieszczać jedynie odstępstwa od normy. Informacje o przyrządach dodatkowych zamieszczać tylko w razie anomalnych pomiarów.).
  • Od Serii 2 wzwyż nie trzeba wymieniać personelu testującego, jeżeli jest nim [1] osoba.

Notatka:

Z racji przeprowadzania testów na parkingu proponuję wykonywanie ich po zmroku. Powinno się także odpuścić testowanie na jakiś tydzień po wykryciu, by wszelkie zainteresowanie osób postronnych zanikło. Jak wytłumaczyć, dlaczego ktoś upuszcza smartfona 10 razy na bruk, lub zostaje zepchnięty z dachu magazynu? -Dr Clyde

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported