SCP-PL-020
ocena: +33+x
SCP-020.jpg

Najwyraźniejsze ujęcie SCP-PL-020-B.

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-020

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-020 zabezpieczony jest w standardowej szafie przechowawczej, w pokoju 11-2, w Zbrojnym Ośrodku Magazynowym PL-11. Dostęp do obiektu jest zakazany (poza sytuacjami testowymi zatwierdzonymi przez trzech pracowników z upoważnieniem poziomu 4. lub wyższego). Z racji natury obiektu testy należy przeprowadzać w odizolowanych placówkach testowych, przystosowanych do ograniczenia możliwości osoby przełączającej. Ponadto osobą przełączającą nie może zostać pracownik klasy D; zgodnie z zaleceniami Dowództwa O5, testerami mogą zostać jedynie osoby przebadane pod kątem zdrowia psychicznego i sprawdzone pod względem lojalnościowym.

Do ochrony SCP-PL-020 przydziela się trzech strażników o 3. poziomie upoważnienia.

Opis: SCP-PL-020 to zbiorcze określenie dwóch elementów: SCP-PL-020-A ("Przełącznik") oraz SCP-PL-020-B ("Niezidentyfikowana Istota Strzelająca [NIS]"). SCP-PL-020 stanowi odłączony od źródła zasilania przełącznik światła marki i modelu ████-████ ██. Za każdym razem, kiedy żywy człowiek przełączy SCP-PL-020-A w stan "włączony", osoba ta będzie "chroniona" przez SCP-PL-020-B. Ponowne przełączenie SCP-PL-020-A będzie nieefektywne w zakresie anomalnym przez kolejne 48 godzin. Po tym czasie, ponowne przełączenie SCP-PL-020-A w stan wyłączony anuluje efekt SCP-PL-020-B. Ponowne włączenie jest możliwe natychmiast.

Wszyscy ludzie znajdujący się w promieniu do około 75 metrów od osoby, która przełączyła SCP-PL-020-A, będą analizowani przez nierozpoznany byt pod względem zagrożenia, jakie tworzą wobec osoby przełączającej. Jeśli ów nierozpoznany byt (najprawdopodobniej SCP-PL-020-B) dostrzeże w kimś potencjalne zagrożenie tworzone względem osoby włączającej, "cel" zostanie śmiertelnie postrzelony w podstawę czaszki lub precyzyjnie w sam środek serca. Pocisk stanowi wojskowa wersja ███-██████.

Strzałowi nie towarzyszy odgłos wybuchu spłonki, lecz poruszający się pocisk wytwarza odpowiednią i naturalną falę dźwiękową. Strzał może zajść w każdym miejscu. Przykładowo: osoby znajdujące się wraz z osobą przełączającą w zamkniętym pomieszczeniu pod ziemią, które zostaną przez obiekt uznane za potencjalnie niebezpieczne dla osoby przełączającej, zginą od bardzo bliskiego strzału. Sporadycznie w takich sytuacjach można dostrzec SCP-PL-020-B w wojskowym kombinezonie ████-██ wraz z karabinem ██████ ███ w tym samym pomieszczeniu. SCP-PL-020-B w ułamku sekundy (0,2—0,3 [s]) wystrzeli pocisk i równie szybko zniknie. Szacowany wzrost strzelca: 170 [cm].

W razie uznania wielu osób za niebezpieczne względem osoby przełączającej "NIS" jest w stanie dokonać 10 egzekucji w ciągu 2—3 [s].

Osoby, które doświadczyły obecności "NIS" i dokonały wyłączenia SCP-PL-020-A, po 2 tygodniach od wydarzeń będą odczuwać paranoiczny strach przed ludźmi. Do 1—2 miesięcy, paranoja stanie się zaraźliwa i będzie ulegać powolnej (kolejne 1—2 miesięcy) deprecjacji.

Pozyskanie: SCP-PL-020(-A) został pozyskany z prywatnego skarbca ███████ ████████████████ 20 marca 2000 roku. Akcja pozyskania została przeprowadzona przez lokalnych agentów, którzy zaobserwowali niepokojące oddziaływanie SCP-PL-020 w charakterze "eskorty" ███████ ████████████████, podczas której ginęło wielu cywili. Sam ██████ █████████████, pomimo aplikacji preparatu amnezyjnego klasy A, przez wyżej opisany okres odczuwał paranoję względem ludzi i ich zamiarów.

Notatka: W nieregularnych odstępach czasowych rejestratory dźwięku nagrywają odgłosy autonomicznie przełączającego się SCP-PL-020-A.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported