SCP-PL-020-J
ocena: +19+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-020-J

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt został przeniesiony na teren obok Ośrodka Badawczego-J█, gdzie znajduje się obecnie pod obserwacją psychologa. Codziennie dostarczane są mu wydania wszystkich gazet informacyjnych w liczbie jednej sztuki na tytuł, co stanowi pożywienie podmiotu.

Opis: SCP-PL-020-J jest małą, pustą nieruchomością służącą głównie do sprzedaży gazet, zwaną potocznie kioskiem. Podmiot wykazuje odznaki starości, niektóre jego elementy są zniszczone.

Obiekt cały czas dokonuje wokalizacji głosem około 30 letniego mężczyzny. Zazwyczaj SCP-PL-020-J wykrzykuje zdania typu: „Rany Boskie, jestem kioskiem! Ratunku!!!” lub „Ludzie ratujcie mnie, jestem kioskiem!!!”, co może wskazywać na to, że obiekt jest świadomy swojego stanu oraz jest tym faktem mocno przerażony.

Rozmowa z SCP-PL-020-J jest prawdopodobnie niemożliwa, gdyż podmiot krzyczy różne zdania wyłącznie do siebie oraz nie reaguje na obecność ludzi będących wokół niego. Podmiot nie zwraca uwagi nawet na propozycję „pomocy” mającej zapobiec sytuacji jego „bycia kioskiem”.

SCP-PL-020-J nie krzyczy jedynie wtedy, gdy do okienka umieszczonego na jego przedniej stronie zostanie umieszczona gazeta zawierająca aktualne informacje ze świata oraz kraju. Podczas tego, gazeta zostanie „wciągnięta” na środek podłogi podmiotu, gdzie stopniowo będzie rozrywana, jej kawałki gniecione i dematerializowane. Towarzyszy temu wyraźny dźwięk mlaskania oraz podczas zakończenia „posiłku” głośne [ZMIENIONO].

Dodatek: Próba nawiązania dialogu z SCP-PL-020-J

Dr Kwaśniewski: SCP-PL-020-J, powiedz, dlaczego jesteś taki zestresowany?

SCP-PL-020-J: RANY BOSKIE!!! JESTEM KIOSKIEM!!!

Dr Kwaśniewski: To wiemy, zadam inne pytanie. Rozumiesz, co do ciebie mówimy?

SCP-PL-020-J: BŁAGAM RATUJCIE MNIE!!!

Dr Kwaśniewski: W takim razie jak możemy ci pomóc?

SCP-PL-020-J: RATUJCIE MNIE JESTEM KIOSKIEM!!!

Dr Kwaśniewski: Dobrze… W jaki sposób… stałeś się kioskiem…?

SCP-PL-020-J: JESTEM… KIOSKIEM!!!

Dr Kwaśniewski: Może innym razem, SCP-PL-020-J. Dajcie mu już tę Wyborczą i DoRzeczy, bo ogłuchnę.

SCP-PL-020-J: RATUNKU!!!

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported