SCP-PL-035
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-035

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-035 przechowywany jest w Ośrodku 15. Nie zastosowano specjalnych procedur w aspekcie budowy przechowalni SCP-PL-035, natomiast obiekt umieszczony jest nieruchomo na krótkim torowisku dla kolei wąskotorowej odpowiadającym długości wagonowi, na którym spoczywa SCP-PL-035. Pomieszczenie jest stale monitorowane przez kamerę bezpieczeństwa, a drzwi pomieszczenia zostały dodatkowo wzmocnione przed próbami wyważenia lub uszkodzenia ich podczas fazy aktywnej obiektu. Ponadto, nie należy wykonywać żadnych testów na krótko przed czasem manifestacji podmiotu chyba że zgodnie z dokumentem TST-035 takowe działania zostały wcześniej zaplanowane i zaakceptowane.

Opis: SCP-PL-035 to instalacja składająca się ze skomplikowanego generatora prądu stałego opisanego jako SCP-PL-035-G oraz trzech humanoidalnych figur określonych numerami SCP-PL-035-L, SCP-PL-035-I oraz SCP-PL-035-T. Cała instalacja znajduje się na platformie kolejowej przystosowanej do jazdy po trasach wąskotorowych, co prawdopodobnie ma na celu zapewnienie ułatwienia podczas transportu obiektu.

SCP-PL-035-G w przeciwieństwie do pozostałych części instalacji, jest na stałe przytwierdzony do wagonu. Maszyna oraz jej części wewnętrzne wykazują oznaki korozji, lecz nie wpływa to na funkcjonowanie obiektu. Kadłub nie posiada żadnych oznaczeń mogących określić twórców oraz przeznaczenie SCP-PL-035. Wewnątrz podmiotu znajduje się skomplikowany mechanizm zegarowy składający się z dużej ilości zębatek i przekładni, podłączony do znajdującej się w tylnej części SCP-PL-035-G baterii złożonej z 12 ogniw galwanicznych. Ogniwa przypominają swoim wykonaniem używane komercyjnie baterie litowe Li-FeS2. Jest to fakt wysoce zastanawiający, gdyż ogniwa te weszły do użytku w roku 2007, natomiast sam wiek maszyny wynosi około 25 lat. Zębatki mechanizmu zegarowego napędzają jednocześnie również system masywnych sprężyn podłączonych do przestarzałej prądnicy napięcia stałego. Po upływie czasu nastawionego w układzie, to jest 18 godzin 21 minut 49 sekund1, następuje zwolnienie sprężyn, które wracając do pierwotnego kształtu napędzają generator. Całkowite naprężenie sprężyn pozwala na około 10 minutową pracę prądnicy, która wytwarza w tym czasie napięcie 190 woltów [V]. Prąd zasila figury stanowiące pozostałą część instalacji, które na stałe podłączone są do maszyny za pomocą przewodów umieszczonych na trzech rolkach, co pozwala na niezależne zwijanie i rozwijanie się kabli. Przewody te posiadają podniszczoną izolację wykonaną z polwinitu oraz są owinięte płótnem wykonanym z materiału konopnego, całkowita długość kabli wynosi 20 metrów [m].

Humanoidalne figury podłączone do maszyny nie są przytwierdzone do platformy, lecz nie mogą być przenoszone na odległość większą niż zapewnia to długość przewodów jakimi są podłączone do generatora. Każda z postaci ma różną wielkość, wykonane są one z różnych materiałów, a ponadto ich elementy wykazują oznaki korozji charakterystyczne dla różnych stopni zaawansowania. Układy elektroniczne wewnątrz maszyn zrealizowane są w oparciu o użycie lamp elektronowych.

SCP-PL-035-L składa się z ciała manekina, którego głowę zastąpiono starodawną klatką latarni gazowej. Wewnątrz tej "głowy" umieszczony jest zniszczony wkręt na żarówkę. W miejscach stawów podmiotu znajdują się części egzoszkieletu. SCP-PL-035-L po dostarczeniu napięcia od generatora nie reaguje w żaden sposób (słychać jedynie głuche buczenie ze środka obiektu), co sugeruje iż prawdopodobnie uległ uszkodzeniu bądź zepsuciu. Pomiary prądu przy wkręcie na żarówkę wykazują za każdym razem brak napięcia w układzie. Próba naprawy wnętrza SCP-PL-035-L zakończyła się niepowodzeniem z powodu braku możliwości wymiany wielu części umieszczonych na stałe głęboko wewnątrz korpusu maszyny, jak również ewentualna wymiana większości przepalonych przewodów nie dałaby pozytywnego rezultatu.

Część opisana jako SCP-PL-035-I zbudowana jest jak w przypadku poprzedniego podmiotu z wewnętrznego egzoszkieletu, którego kończyny, korpus oraz głowa zostały wykonane z ceramicznych izolatorów energetycznych koloru czarnego. W miejscu dłoni obiekt posiada metalową kulę (po jednej wystającej z każdej ręki), które w przypadku jednoczesnego dotknięcia dowolnej istoty żywej podczas aktywacji SCP-PL-035-I powodują całkowite zwęglenie wszystkich warstw skóry ofiary w ciągu zaledwie 2 sekund. Nie wiadomo, w jaki sposób osiągnięto ten efekt. SCP-PL-035-I zazwyczaj porusza się wolno i ociężale (prawdopodobnie jak w przypadku SCP-PL-035-L nastąpiło uszkodzenie mechanizmu).

SCP-PL-035-T nie posiada stałego okrycia swojego egzoszkieletu, zamiast tego jest okryty czarną płachtą z materiału tekstylnego przywiązaną na końcach ramion oraz po środku "ud" kończyn dolnych za pomocą sznurka o podobnym kolorze, wykonanym z tego samego materiału co płachta. Po usunięciu okrycia, ukaże się skomplikowana struktura mechaniczna składająca się z dużej ilości części elektronicznych, przewodów, trybików oraz przekładni mechanicznych, z czego największa część elementu osadzona jest w korpusie maszyny zbudowanym na kształt ludzkiej klatki piersiowej. Do tego elementu podłączony jest kabel biegnący z SCP-PL-035-G, który przymocowany jest do swego rodzaju rozdzielni, z której przewody zasilają poszczególne elementy w korpusie SCP-PL-035-T. Na długiej szyi składającej się z prętów metalowych i kół zębatych osadzona jest głowa wzorowana na ludzkiej czaszce pozbawionej żuchwy. W oczodołach umieszczone są dwie czerwone żarówki imitujące gałki oczne, natomiast w miejscu jamy gębowej umieszczono głośnik z którego w losowych odstępach czasu wydobywany jest mechaniczny ryk podczas fazy aktywnej. Obiekt porusza się szybko i gwałtownie, wykonując typowe "mechaniczne" ruchy oraz zazwyczaj dąży do zabicia bądź poważnego okaleczenia osób w swoim pobliżu za pomocą ostrzy znajdujących się w miejscu palców podmiotu.

Nie wiadomo, w jaki sposób obiekty SCP-PL-035-G oraz T odnajdują swoje ofiary mimo nieposiadania jakichkolwiek elementów działających na zasadzie kamery, lecz spekuluje się zastosowanie w robotach swego rodzaju czujników opartych na zasadzie [ZMIENIONO] bądź [ZMIENIONO].

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported