SCP-PL-041
ocena: +12+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-041

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-041 musi znajdować się w standardowej przechowalni, będącej pustym pomieszczeniem bez okien. W wyposażenie pokoju wchodzą 2 miski z wodą, posłanie, oraz kilka zabawek. Podmiot karmiony jest trzy razy dziennie przez personel Fundacji. Nie wymaga on żadnych specjalnych karm, aktualnie spożywa regularnie produkt firmy █████. Każdy pracownik może nawiązać kontakt z bytem, jednak wymagane jest zezwolenie dowolnego pracownika o 2 lub 3 poziomie upoważnienia.

Opis: SCP-PL-041 to pies rasy jamnik krótkowłosy, o przypalanym umaszczeniu. Jego rozmiary mieszczą się w przeciętnych dla tej rasy (22 cm wysokości, 18 cm szerokości i 50 cm długości). Posiada obrożę z imieniem "Bob", znajduje się na niej również nazwa hodowli z której prawdopodobnie pochodzi. Hodowla znajduje się w miejscowości ███████, 20 [km] od miejsca pozyskania obiektu. Inspekcja wykazała, że hodowla nie posiada certyfikatu ani zezwolenia, co czyni ją nielegalną. Zawiadomione zostały odpowiednie służby. Inne szczeniaki z powyższej organizacji nie posiadały żadnych anomalnych właściwości.

Potrzeby fizjologiczne obiektu nie różnią się od tych typowych dla innych przedstawicieli jego rasy. Anomalne właściwości ujawniają się każdej nocy. Gdy tylko światło słoneczne odbite od księżyca wejdzie w kontakt z SCP-PL-041 następuje odłączenie się tylnej części ciała znajdującej się za tylnymi łapami od całości. Proces ten przypomina proste cięcie ostrym narzędziem. Gdy część ciała odłącza się, pod nią znajduje się już skóra, zapobiegająca gwałtownemu krwawieniu. Pies nie odczuwa bólu podczas, ani po zajściu procesu. Następnie utracony fragment odrasta w czasie najbliższych 10 godzin. Regeneracja następuje bezboleśnie oraz jednostajnie, obiekt płynnie odrasta. Po fazie anomalnej pies nie odczuwa dyskomfortu podczas chodzenia. Wszystkie potrzeby fizjologiczne spełnia kilka minut przed nastaniem nocy.

Obiekt został pozyskany przez Agenta █████ dnia ██/12/2016 w miejscowości ██████. Podmiot znajdował się w klatce przy oknie na terenie tamtejszej firmy produkującej parówki. Zaraz po pozyskaniu trafił on do domu Agenta █████. Po odkryciu jego anomalnych właściwości został przeniesiony do Ośrodka █.

Eksperyment SCP-PL-041-1
SCP-PL-041 został wpuszczony do przechowalni SCP-PL-100. Po 10 minutach podmiot nie zmienił zachowania, co jakiś czas podbiegając do SCP-PL-100 i wykonując gesty zapraszające do zabawy. Brak zmian w zachowaniu obiektu.

Eksperyment SCP-PL-041-2
D-2844 dostał polecenie zabawy z SCP-PL-041. Podczas eksperymentu nic się nie wydarzyło, nie nastąpiły żadne zmiany we właściwościach anomalnych obiektu.

Eksperyment SCP-PL-041-3
SCP-PL-041 został skonfrontowany z agresywnym psem. Oba osobniki od razu się na siebie rzuciły, po minucie walki psy zostały rozdzielone. W trakcie najbliższej nocy podmiot przechodził fazę anomalną dwa razy.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported