SCP-PL-051
ocena: +20+x
SCP-051.jpg

SCP-PL-051.

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-051

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-051 przechowywany jest w tekturowym pudełku znajdującym się w przechowalni M-036 na terenie Ośrodka PL-11.

Na czas eksperymentów podmiot przenoszony jest do pomieszczenia testowego T-012. Pudełko pozostawiane jest w M-036. Personel nadzorujący eksperyment zobowiązany jest umieścić podmiot na stole, podłączyć do zasilania i wyposażyć w czystą kasetę magnetofonową dowolnego producenta.

Dostęp do podmiotu posiadają wszyscy członkowie personelu o poziomie uprawnień 2 lub wyższego. Podmiot nie wymaga szczególnego nadzoru.

Opis: SCP-PL-051 to radiomagnetofon firmy ██████, model ████ z funkcją nagrywania z radia (długość: 21 [cm], wysokość: 10,1 [cm], głębokość: 4,5 [cm], waga: 1,2 [kg]). Z wyglądu nie różni się niczym od innych egzemplarzy tego urządzenia.

Obiekt został pozyskany przez agenta D███████ w dniu ██/06/2011 z domu przy ulicy ██████ w ████████ (woj. małopolskie). Pozyskanie podmiotu odbyło się dzięki informacji od anonimowego informatora (w dalszej części tekstu określanego jako PL-051-i), który w tym czasie mieszkał we wspomnianym domu.

SCP-PL-051 sprawnie obsługuje swoje podstawowe funkcje. Fale radiowe odbierane są poprawnie i płynnie. Jeżeli chodzi o odtwarzanie zapisu kaset magnetofonowych — również wszystko przebiega pomyślnie.

Nadnaturalne właściwości podmiotu ujawniają się w przypadku, kiedy korzystamy z funkcji nagrywania audycji radiowych na kasetę magnetofonową. Okazuje się, że odtwarzane nagranie nigdy nie odpowiada temu, co wydobywało się z głośników w czasie nagrywania. Zamiast tego urządzenie rejestruje wszelkie myśli osoby (w dalszej części tekstu określanej jako SCP-PL-051-1), która wcisnęła przycisk "ZAPIS" na SCP-PL-051. Zgodnie z oczekiwaniami, rejestracja myśli na kasecie magnetofonowej kończy się wraz z naciśnięciem przycisku "STOP" na SCP-PL-051. Nie ma znaczenia jaka osoba wciska przycisk "STOP".

Z relacji ekipy testującej jasno wynika, iż obiekt rejestruje bezwzględnie wszystkie myśli SCP-PL-051-1. Nie ma znaczenia czy są to myśli w formie głosowej ("mówienie myślami"), czy dowolnie inne dźwięki wyobrażone przez SCP-PL-051-1. Ponadto SCP-PL-051 nie ma problemów z rejestracją kilku myśli nakładających się na siebie.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported