SCP-PL-066
ocena: +50+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-066

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Niemożliwe jest dokładne przechowywanie SCP-PL-066, jednakże teren wokół niego został zabezpieczony i pozostaje pod stałą obserwacją. W związku z oddaloną o 10 kilometrów [km] od obiektu wsią ████████, do opinii publicznej została wypuszczona oficjalna informacja o występowaniu składowiska toksycznych odpadów na terenie obiektu. Każda osoba wchodząca do SCP-PL-066-1 musi zameldować swoje działanie, a po powrocie będzie poddana procedurze powrotnego przystosowania się do naturalnych warunków panujących poza obiektem.

066.jpg

SCP-PL-066-2

Opis: SCP-PL-066-1 to klapa w składziku znajdująca się na opuszczonej farmie zmarłego pana █████ w województwie ████████. Składzik zawiera w sobie kilkanaście zestawów narzędzi rolniczych oraz innych typów. Klapa wykonana jest z dębowego drewna zespolonego ze sobą żelaznymi gwoździami. Pod klapą znajduje się drewniana drabina prowadząca do tunelu o wymiarach 2 x 2,8 metrów [m] wykonanego z betonu. Odwierty wykonane wokół wykazały, że w rzeczywistości tunel kończy się po jednym metrze solidną ścianą ziemi, za którą znajduje się tylko gleba. Twór działa prawdopodobnie na zasadzie portalu. Tunel ma długość 5 metrów [m], kończy się stalową drabiną wykazującą oznaki korozji. Drabina prowadzi do SCP-PL-066-2.
SCP-PL-066-2 zdaje się być wymiarem, w którym jedynymi obiektami są: plac przy wyjściu z tunelu oraz pusta, płaska przestrzeń wokół niego.
Plac ma wymiary 10 x 12 metrów [m], okrążony jest wysokim na 2 metry [m] płotem wykonanym ze stalowych drutów oraz oświetlony przez trzy latarnie zasilane prostym rodzajem akumulatora, który może być ładowany z zewnątrz w dowolnym czasie. Akumulator w latarni wystarcza na około 2 tygodnie świecenia. Na placu znajduje się jedynie, oprócz latarni, pusty betonowy budynek, w którym znajduje się wyjście z tunelu.
W SCP-PL-066-2 panuje nieprzenikniona ciemność. Wymiar prawdopodobnie nie posiada niczego w rodzaju nieba, słońca ani tym podobnych. Podłoże wykonane jest ze sproszkowanego betonu, oraz strzępków syntetycznego materiału tekstylnego. Sięga ono 1 metr [m] w głąb, gdzie znajduje się niezniszczalna warstwa stworzona z materiału o różnych kolorach. Pod materiałem znajduje się prawdopodobnie warstwa skalna, lub innego twardego tworzywa. Źródła światła nie zmieniają swojej mocy w SCP-PL-066-2, jednakże mogą oświetlić tylko określony teren, na jaki pozwala im intensywność świecenia i jego zasięg.
Testy mające określić rozmiar SCP-PL-066-2 w górę i w szerz wykazały interesującą właściwość: po odległości 60 kilometrów [km] wokół placu, nagle pojawia się próżnia. Istnieje teoria mówiąca, iż SCP-PL-066-2 jest nieskończony.

Rewizja: Obiekt przeznaczony do zniszczenia po incydencie I-PL-066.


Addendum:

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported