SCP-PL-076
ocena: +24+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-076

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt musi być przechowywany w standardowej szafie przechowującej typu B w sekcji Obiektów Bezpiecznych Ośrodka PL-██. Dostęp do obiektu mają pracownicy o upoważnieniach Poziomu 2 i wyżej, lub za pisemną zgodą prowadzącego badania. Wykorzystanie obiektu dozwolone jest tylko w przypadku autoryzowanych eksperymentów. Poza autoryzowanymi eksperymentami, obiektu nie można podłączać do zasilania, napełniać cieczą i uruchamiać. W przypadku nieautoryzowanego uruchomienia obiektu (zarówno w przypadku wystąpienia fazy aktywnej jak i jej braku), SCP-PL-076 musi zostać wyłączony, odłączony od zasilania, wszystkie substancje z jego wnętrza muszą zostać zabezpieczone i przesłane do analizy, a sam obiekt musi przejść proces dezynfekcji zanim powróci do przechowalni (jest to zalecana kolejność czynności).

Opis: SCP-PL-076 to elektryczny, przelewowy ekspres do kawy, o jaskrawo-czerwonej obudowie. Posiada on wewnętrzny pojemnik na wodę, o pojemności 1,75 l, system podgrzewania i transportowania wrzątku do kranu u góry urządzenia, czaszę na filtr z kawą pod kranem, oraz dolną podgrzewaną płytkę, której zadaniem jest utrzymanie dzbanka w odpowiednim miejscu i temperaturze. SCP-PL-076 nie posiada odpowiadającego mu dzbanka, w czasie testów wykorzystywano zastępcze pojemniki. Elementami nie pasującymi do typowego ekspresu jest umieszczona z tyłu urządzenia tabliczka, oraz znajdujące się obok włącznika suwak (koloru niebieskiego, pozwalający na wybranie jednej z trzech pozycji: 0, 1 lub 2) oraz dwa pokrętła (od lewej białe i czarne). Oznaczenia i skale wartości pokręteł zastały zatarte do stopnia uniemożliwiającego odczytanie, najprawdopodobniej było to działanie celowe. Poszczególne elementy obiektu nie wykazują właściwości anomalnych.

Gdy urządzenie zostanie podłączone do zasilania i uruchomione przy ustawieniu suwaka na pozycji 0, obiekt nie wykaże działania anomalnego niezależnie od ustawienia pokręteł, lecz zaparzy zwykłą kawę (lub inny napój, w zależności od użytych substancji). Efekt anomalny pojawia się w przypadku wybrania opcji 1 lub 2, dotyczy on procesu tworzenia napoju przez obiekt i samego napoju. Analiza chemiczna napoju powstałego przy ustawieniach urządzenia innych niż suwak na pozycji 0 wykaże obecność substancji pobudzających, które naturalnie nie mogłyby się w nim znaleźć. Mimo tego, wynikowa substancja smakiem, zapachem i wyglądem będzie identyczna z napojem który powstałby w normalnym ekspresie (kawa, herbata, sam wrzątek przy braku wkładu itd.). Stężenie i rodzaj substancji zależne jest od poziomu suwaka oraz ustawień pokręteł, jednak, ze względu na brak instrukcji oraz nieczytelność opisu pokręteł, korelacja między ustawieniami a wynikowym składem nie jest znana. Fundacja próbowała określić pewne wzorce, jednak jedyne co udało się ustalić, to fakt, że suwak odpowiada za "moc" dodatkowych substancji, gdzie 0 to ich brak.

Przykłady nietypowych substancji wykrytych w gotowym napoju przy ustawieniu 1, różne ustawienia pokręteł:

  • Tauryna
  • Nikotyna
  • Kofeina (przy użyciu samego wrzątku, brak substancji zaparzanej)
  • Trans-dimethylaminorex (4-DMAR)

Przykłady nietypowych substancji wykrytych w gotowym napoju przy ustawieniu 2, różne ustawienia pokręteł:

  • Kofeina (stężenie grożące przedawkowaniem przy wypiciu 10 ml)
  • Kokaina
  • Metaamfetamina
  • █████████

Zachowanie testerów po spożyciu napojów było zgodne z efektem działania dodatkowych substancji, zatem de facto napoje powstałe w SCP-PL-076 nie mają anomalnego wpływu na spożywające je osoby. Dokładne testy urządzenia (w tym pobieranie próbek wody z różnych części urządzenia w trakcie jego pracy) wykazały, że anomalne pojawienie się dodatkowych substancji następuje pomiędzy kontaktem gorącego płynu z zawartością czaszy na filtr (lub z samym filtrem w przypadku braku substancji) a skropleniem się napoju po drugiej stronie czaszy (nad dzbankiem lub innym pojemnikiem). Próby zalewania czaszy wrzątkiem poza cyklem pracy obiektu nie aktywowały właściwości anomalnych. Próby wyekstrahowania substancji dodatkowych nie powiodły się, gdyż przy każdej takiej próbie, w momencie w którym substancja przestawałaby być częścią napoju, następowała jej anomalna dezintegracja.

Dodatek: Treść znajdująca się na tabliczce przytwierdzonej do tylnej części obiektu:

Dziękujemy za zakup Naszej WSPANIAŁOŚCI!

Wspaniałości Mieszkaniowe sp. z o.o. przedstawia nowy produkt, KAWOMINATOR!

Podwójne espresso już nie pomaga? Pijesz napoje energetyczne jak wodę i dalej nic? Myślisz, że próbowałeś już wszystkiego, ale dalej nie możesz osiągnąć celu? Nigdy więcej! Przedstawiamy rozwiązanie Twoich problemów, KAWOMINATOR! Trzy razy S, czyli Szybko, Smacznie i Skutecznie! Wybierz swoją ulubioną kawę, nalej wody, przygotuj dzbanek i włącz urządzenie, a już po chwili poczujesz zapach pracy wykonanej do końca. Jeden łyk kawy zaparzonej w KAWOMINATORZE sprawi że zapomnisz o zmęczeniu i śnie, a wszystko co masz do zrobienia zrealizujesz szybko i perfekcyjnie! W zależności od potrzeby wybierz moc pracy urządzenia i zaufaj nam, dokładnie przebadaliśmy jak zaparzać kawę aby spełniła Twoje oczekiwania! Przywitaj się z rewolucją w dziedzinie pobudzania!

Z KAWOMINATORA kawy łyk, całą pracę skończysz w mig!

Wspaniałości Mieszkaniowe sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za niepoprawne użycie WSPANIAŁOŚCI.

Notatka:

Ze względu na dużą różnorodność pojawiających się substancji, a także na to, że w dalej nie udało nam się opracować wzorca ich występowania w zależności od ustawień pokręteł, złożyłem propozycję wykorzystania SCP-PL-076 do produkowania napojów, które podawane byłyby Klasie-D w zależności od potrzeb ich wykorzystania, co pozwoliłoby nam na dalsze badanie możliwych do uzyskania substancji i Wpływu ustawień pokręteł z jednoczesnym zwiększeniem korzyści z Klasy-D — doktor ████████.

Odrzucone. Fundacja to nie Rebelia Chaosu, my obiekty zabezpieczamy i przechowujemy, a nie korzystamy z nich, szczególnie do szprycowania własnego personelu, nawet jeśli mowa o Klasie-D — Nadzorca Badań nad SCP-PL-076.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported