SCP-PL-077
ocena: +15+x
077.png

Pojedyncza tabletka.

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-077

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-077 jest przechowywany w opakowaniu, w którym go odnaleziono. Jeśli jedna tabletka nie zostanie spożyta w ciągu trzech minut od wyjęcia z blistra, utraci swoje anomalne właściwości. Styczność z jakąkolwiek dawką obiektu może uzyskać tylko personel poziomu 3. Wszelkie nadużycia karane będą co najmniej wydaleniem z Fundacji i aplikacją preparatu amnezyjnego klasy D. Aktualnie podmiot przechowywany jest w biurze Dr. ███████ w ilości siedmiu (7) sztuk (siedem dziesiątych blistra).

Opis: SCP-PL-077 to opakowanie dwudziestu (20) białych tabletek powlekanych w kształcie walca o średnicy 9mm, wysokości 3mm i wadze 0,3g spakowanych w dwa oddzielne, zawierające dziesięć (10) sztuk każdy blistry. Podmiot został odnaleziony 03/██/████r. podczas operacji [UTAJNIONO], mającej na celu [ZMIENIONO]. Jedna porcja (0,3g) SCP-PL-077 powoduje natychmiastowe rozwiązanie problemu, o którym myśli spożywający ją człowiek. Rozwiązania rozpatruje się w dwóch kategoriach: dokładne i totalne, w zależności od tego, jaki był odczyn napoju, którym popito tabletkę. Ustalono, iż ślina (tzw. połykanie „na sucho”) bądź pokarm, a także odczyn obojętny nie wywołują żadnej z dwóch ww. reakcji.

Przeprowadzono szereg eksperymentów mających na celu zbadanie wszystkich własności SCP-PL-077:

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported