SCP-PL-083
ocena: +15+x

autorstwa Excel2020

scp-fuel-01

Opakowanie zawierające dwanaście instancji SCP-PL-083.

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-083

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Poziom zagrożenia: Zielony

Specjalne Czynności Przechowawcze: Opakowania zawierające SCP-PL-083 są przechowywane w magazynie na obiekty anomalne w Ośrodku PL-13. Do obiektu może mieć dostęp tylko osoba dysponująca zezwoleniem kierownika projektu.1

Obecnie w posiadaniu Fundacji znajdują się dwa opakowania SCP-PL-083 zawierające razem dwadzieścia osiem tabletek.

Opis: SCP-PL-083 to białe tabletki w kształcie misia, posiadające waniliowy smak. Badania wykazały, że w skład SCP-PL-083 wchodzi krew przedstawiciela gatunku Ursus arctos.2 Po dostaniu się do organizmu drogą pokarmową, preparat kilkukrotnie zwiększa masę mięśniową osoby, która go zastosowała. Osoby, które spożyły SCP-PL-083 są oznaczane jako SCP-PL-083-A.

W czasie od dziesięciu do dwudziestu czterech godzin po spożyciu tabletki, SCP-PL-083-A rozpocznie przemianę w przedstawiciela gatunku Ursus arctos. Proces ten trwa około dwudziestu minut. W trakcie pierwszych pięciu minut przemiany, z ciała SCP-PL-083-A wyrasta futro charakterystyczne dla niedźwiedzia brunatnego. Przez następnych dziesięć minut trwania procesu, przeobrażeniu ulegają kości podmiotu, zwiększa się jego tkanka tłuszczowa oraz osiąga on rozmiary odpowiadające typowemu przedstawicielowi gatunku Ursus arctos. Pod koniec przemiany, transformacji ulegają paznokcie SCP-PL-083-A, zmieniając się w niedźwiedzie pazury.

Badania nie wykazały, jakoby SCP-PL-083-A po przemianie wykazywał inteligencję wyższą, niż standardowy przedstawiciel gatunku niedźwiedzia brunatnego. Ustalono także, że DNA przemienionej instancji jest identyczne do kodu genetycznego Ursus arctos.

Dodatki:

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported