SCP-PL-090
ocena: +24+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-090

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-090 zabezpieczany jest w standardowej kasie pancernej. Po każdym przeprowadzonym teście obiekt należy starannie oczyścić ze wszelkich zanieczyszczeń.

Propozycje doświadczeń pracownicy naukowi z upoważnieniem co najmniej 2 powinni przedstawiać menadżerowi projektu.

SCP-090.jpg

SCP-PL-090

Opis: SCP-PL-090 to gogle wykonane z mosiądzu. Osłona okularów, a także pasek przytrzymujący je na głowie, wykonane zostały z wołowej skóry. Znajdujące się w okularach przeźroczyste szkła nie są soczewkami i nie wpływają na jakość widzenia.

Jeśli człowiek noszący obiekt (zwany dalej testerem) przeczyta kilka słów dowolnego drukowanego utworu literackiego lub naukowego (efekt nie dotyczy rękopisów), zniknie ze świata rzeczywistego wraz z SCP-PL-090, ubraniem i wszystkimi przedmiotami, które miał przy sobie, po czym fizycznie pojawi się wraz z nimi w świecie przedstawionym w utworze, w toku akcji fragmentu, który czytał (nie dotyczy tekstów naukowych – zobacz dodatek).

Znajdując się "w utworze", tester ma możliwość interakcji z jego bohaterami i wpływania na bieg wydarzeń (w materialnej wersji tekstu nie zachodzą żadne zmiany). "W utworze" SCP-PL-090 wydaje się być niezniszczalny, nie zauważa go również nikt, poza testerem.

Tester powraca do świata rzeczywistego, jeżeli:

  • zdejmie SCP-PL-090.
  • umrze "w utworze" – wówczas w świecie rzeczywistym pojawi się w stanie śpiączki, z której wybudzi się nie dalej niż po 4 dniach.
  • tekst w świecie rzeczywistym ulegnie jakiemukolwiek uszkodzeniu.

Obrażenia fizyczne odniesione przez testera ,,w utworze” znikają po jego powrocie do świata rzeczywistego.

Dodatek:

Wnioski: SCP-PL-090 ma olbrzymi potencjał i bezwzględnie zaleca się kontynuację testów z jego udziałem.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported