SCP-PL-094
ocena: +24+x
SCP-094.jpg

SCP-PL-094 podczas przenoszenia z przechowalni do pomieszczenia testowego.

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-094

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Podmiot musi być przechowywany w wytrzymałym sejfie stworzonym z materiału przepuszczającego światło. Sejf musi znajdować się w pomieszczeniu o wymiarach nie mniejszych niż 3 [m] x 3 [m] x 3[m], w Ośrodku 9. W pomieszczeniu musi panować ciemność, w narożnikach mają być ustawione cztery kamery, dwie nagrywające widzialny zakres światła i dwie nagrywające światło podczerwone, odpowiednio naprzeciwko siebie. Podmiot powinien być zamknięty.

Obecnie testy nad podmiotem są zawieszone z powodu wyczerpania możliwych obrazów typu Krajobraz. Po wystąpieniu Stanu Anomalnego 094-B, kiedy oprogramowanie wykryje zmianę natężenia światła w przechowalni, należy powiadomić nadzorcę podmiotu, doktora Matthewa Nine'a, lub personel Poziomu 4, i przygotować pomieszczenie testowe, pracownika Klasy-D i MFO Lambda-12 ("Amatorzy Fotografii"), po czym w warunkach kontrolowanych sprawdzić zawartość SCP-PL-094 i w razie potrzeby przeprowadzić test na obrazie typu Krajobraz.

Dostęp do przedmiotu możliwy jest tylko w czasie testów nadzorowanych przez doktora Nine'a, lub dla personelu o upoważnieniu Poziomu-4 lub wyższym za pisemną zgodą doktora Nine'a.

Opis: SCP-PL-094 to album ze zdjęciami formatu A4, w grubej, skórzanej oprawie. Na okładce znajduje się ledwo widoczny napis "Album mistrza sztuk artystycznych, Niesamowitego Fotografa". Pierwsza właściwość anomalna jest widoczna po otwarciu albumu. Wszystkie strony, zarówno te z tekstem jak i same zdjęcia, świecą światłem o strumieniu własnym rzędu około 1000 Φ [lm], ponadto są negatywami, t.j. kolory są w nich odwrócone. Oznacza to, że nawet przy mocnym źródle światła, treść strony przeciąża delikatnie siatkówkę odbiorcy, swoiście się na niej "wypalając", jak w przypadku oglądania statycznego obrazu na ekranie monitora w ciemnym pomieszczeniu. W przypadku normalnego negatywu, obserwowanego np. na monitorze komputera, efektem jest zarys obraz pojawiający się podczas patrzenia na białą płaszczyznę albo przy szybkim mruganiu.

Pierwsza strona zawiera drukowaną dedykację, wraz z dopisaną poniżej ręcznie:

Dla wszystkich moich wspaniałych modelów i modelek, a także przyjaciół którzy towarzyszyli mi w czasie moich wędrówek i chwil artystycznych uniesień. Kocham Was █████, ██████, Julianie i ████████. Wasz Niesamowity Fotograf

Ten album jest dla Ciebie ████████, stary lisie. Mam nadzieję że się kiedyś znowu spotkamy, chociażby u Juliana na cmentarzu…
Dziękuję za modeli!

Notatka:

Taka dedykacja sugeruje istnienie trzech innych albumów, najprawdopodobniej podobnych do tego. Nie wiemy czy mają one coś wspólnego ze Stanem Anomalnym 094-B, ale koniecznie trzeba je odnaleźć.
No i oczywiście ta dedykacja dla ███████, wspominająca o Julianie i jego cmentarzu. Trzeba mieć na oku zarówno SCP-PL-010 jak i SCP-PL-094.
Złożyłem wniosek o utworzenie nowej Mobilnej Formacji Operacyjnej która będzie pomagała w testach nadzwyczajnych SCP-PL-094 i będzie poszukiwać kopii podmiotu. I jego twórcy.

Doktor Matthew Nine

Pozostałe strony zajęte są przez rozmaite zdjęcia. Badanie podmiotu pozwoliło podzielić je na trzy kategorie, w kolejności występowania:

  • Martwa Natura
  • Krajobrazy
  • Portrety

Martwa Natura to zdjęcia różnych artykułów gospodarstwa domowego. Aktualnie w SCP-PL-094 znajduje się 6 zdjęć w tej kategorii, przy czym między stronami tej kategorii i następną wyrwanych jest █ kartek.
Krajobrazy nie wyróżniają się niczym od normalnych pejzaży. Aktualnie w SCP-PL-094 znajduje się 12 zdjęć w tej kategorii i ślady po ██ wyrwanych stronach.
Portrety to wywołujące uczucie niepewności i lęku zdjęcia ludzkich twarzy wykrzywionych w nienaturalnych grymasach. Aktualnie w SCP-PL-094 znajduje się 11 zdjęć w tej kategorii i ślady po █ wyrwanych stronach aż do końca albumu.

Pozyskanie: SCP-PL-094 został odnaleziony w bibliotece miejskiej miasta ███████, Polska. W bibliotece doszło do pożaru, przy czym odpowiednie służby nie potrafiły odnaleźć źródła zapłonu, przez co podejrzewano podpalenie, ale sprawę zamknięto z powodu braku dowodów (nagranie z monitoringu nic nie wykazało). Gdy w bibliotece doszło do paru zaginięć, tajemniczych zgonów spowodowanych zawałami, jednego samobójstwa, a jedną z pracownic znaleziono w stanie katatonii, miejscem zainteresowali się Agenci Fundacji. Po przeszukaniu obiektu odnaleziono SCP-PL-094 w jednym z pomieszczeń magazynowych, zaraz pod konstrukcją składającą się z 213 rondli, ułożoną w kształty jednej osoby duszącej drugą. Po przeprowadzeniu testów i cząstkowym zrozumieniu natury podmiotu nie znaleziono bezpośrednich powiązań SCP-PL-94 z biblioteką, więc po przeniesieniu podmiotu bibliotekę przywrócono do normalnego funkcjonowania.

Dodatek:
Stan Anomalny 094-A - zwany również stanem aktywnym - wywoływany jest przez przyglądanie się jednej stronie albumu przez przynajmniej 15 sekund bez przerwy (mruganie w czasie oglądania strony nie ma żadnego wpływu na wynik). Wywołanie stanu jest wykorzystane w testach, więcej informacji w Dzienniku Eksperymentów SCP-PL-094.
Stan Anomalny 094-B - zwany stanem pasywnym - jest wywoływany przez siłę obcą. Polega on na mocnym rozjaśnieniu się zawartości podmiotu, po czym w albumie pojawia się nowa strona z nowym zdjęciem z dowolnej kategorii. Po wystąpieniu tego stanu należy sprawdzić zawartość podmiotu i w przypadku pojawienia się obrazu z kategorii Krajobraz przeprowadzić odpowiednie procedury, to znaczy przeprowadzić eksperyment kontrolowany, wyznaczyć nową lokację i zabezpieczyć ją zgodnie z protokołem. Nowe zdjęcia w innych kategoriach należy ignorować, chyba że dr Nine zarządzi inaczej.
Nie jest wiadome co lub kto powoduje to zjawisko, jak również czy wykorzystywane są w nim hipotetyczne kopie SCP-PL-094. Sugeruje się, że twórca podmiotu może dodawać nowe zdjęcia do innych instancji, przez co namierzenie i przechwycenie obiektów jest zadaniem priorytetowym dla MFO Lambda-12.
Uwaga: Po Incydencie PL-094-B-09 wiadomym jest, że za SA 094-B odpowiada SCP-PL-094-1. Zadaniem MFO Lambda-12 jest namierzenie bytu oraz pozostałych kopii podmiotu podczas testów związanych z SA 094-B.

Przebieg kluczowych eksperymentów i zapis Incydentów znajduje się w tym dokumencie.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported